Elementy silnika » Audi 100 c3 2.2 pali tyle co stary TIR
Odpowiedz do tematu
 Audi 100 c3 2.2 pali tyle co stary TIR
Witam. Moj ojciec posiada Audi 100 c3 silnik 2144 kod WC na osprzecie NF. Motor igiełka tylko jest problem z paliwem aczkolwiek nie wiadomo jak ustawic tarcze spietrzajaca. Jezeli ustawie wysokosc ramienia pod tłokiem sterujacym ta srubka ampul 3 bodajze na 21,3mmm ksiazkowa wartosc to nie da sie jej odpalic ale po wlaczeniu zaplonu przy wyjetych wtryskach nie leja (czyli malina) a tu apalic nie mozna a jak ustawie tarcze tak zeby podpierala w spoczynku tłok rozdzielacza to wtryski po wlaczniu zaplonu leja non stop az sie wyłaczy pompka. plus jest taki ze odpala ale tylko na zimnym a na cieplym z rozrusznika niechce tylko z popychu. Pali jak czolg na 22litrach paliwa robi 57km (ostro!!!), co to moze byc bo juz mi rece opadaja a jeszcze dodam ze jak odpali to obtoty strasznie faluja od 200-1300obr/min i jak sie doda gazu delikatnie to i tak wskakuje na ponad 3000obr/min ok.3200obr/min. a jak sie raptownie doda gazu do konca to sie wkreci na obroty ale po zejsciu zgasnie. Czy jest na forum jakis specjalista od tego wtrysku tj. KE III Jetronic? Prosze o pomoc bo lubimy to autko a naprawde go szkoda. Dodam jeszcze ze jak krece ta mosiezna sruba od obrotów (obok przepustnicy) to rozne cuda sie dzieja ale to pewnie przez zla dawke wtrysku. Pomocy bo chce uratowac ten samochod przed prasa i kraina wiecznych autostrad. Prosze naprawde bo juz nie wiem co mam zrobic.... Pozdrawiam Mateusz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz całkowicie rozregulowany układ wtryskowy. Proponuję zacząć od początku jak w elementarzu - zmierz ciśnienie robocze paliwa. Jeżeli osprzęt jest od NF, to przy tzw czasówce (zaraz po załączeniu zapłonu) powinieneś mieć 4Bar. W trakcie pracy silnika ponad 6 (cym więcej tym lepiej. Jeżeli ciśnienie paliwa przy wstępnej pracy będzie niższe niż 3Bar, to choćbyś stawał na głowie nie wyregulujesz układu. KJet to jeden z lepszych układów wtryskowych, ale ma też wymagania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jutro to postaram sie sprawdzic a czy mozna manometrem od cisnienia oleju?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mateo9821 napisał/a:
jutro to postaram sie sprawdzic a czy mozna manometrem od cisnienia oleju?

Byle ci skali wystarczyło. Ja mierzyłem wyskalowanym do 4Bar i wskazówka się obróciła o jeden raz. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To sie na powrocie mierzy tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie. Wydajność pompy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
siema czyli poprostu zdjąc przewod z filtra paliwa , wkrecic tam manometr i włączyc zaplon. Dodam ze pompa jest roczna i w dodatku oryginalna na 460zł
Jutro to zrobie i dam znac. Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Manometr powinien być wkręcony najlepiej na trójniku przed rozdzielaczem paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 52.15.59.163 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa