Klimatyzacja » Skoda Octavia I 2.0 PB - Eksploatacja klimatyzacji
Odpowiedz do tematu
 Skoda Octavia I 2.0 PB - Eksploatacja klimatyzacji
Witam.

To moje pierwsze auto z klimą. Chcę prawidłowo eksploatować klimatyzację ale mam wątpliwości co do tej kwestii. Dlaczego? Otóż na necie jest tyle teorii ile stron www chyba...
Proszę o udzielenie mi odpowiedzi co i co ile należy wymieniać. Proszę też o info jak używać klimatyzacji tak by była bezpieczna dla zdrowia oraz by posłużyła jak najdłużej.

Z góry dziękuję.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co roku przed sezonem wymiana filtra pyłkowego oraz odgrzybianie. Ewentualnie sprawdzenie ilości czynnika w układzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Filtr pyłkowy to jedyne czego byłem pewien :)

OK ale czy odgrzybianie mam sobie robić sam kupując preparat jakikolwiek w motoryzacyjnym sklepie czy to musi robić firma zajmująca się klimą?

Czy czynnik należy uzupełniać czy wymieniać?

Tam jest podobno olej - jego też należy wymieniać?

A co z osuszaczem?

A dysza rozprężna?

Oringi też?

Proszę odpowiedz mi na każde pytanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
iLLxx napisał/a:
Filtr pyłkowy to jedyne czego byłem pewien :)

OK ale czy odgrzybianie mam sobie robić sam kupując preparat jakikolwiek w motoryzacyjnym sklepie czy to musi robić firma zajmująca się klimą?

Czy czynnik należy uzupełniać czy wymieniać?

Tam jest podobno olej - jego też należy wymieniać?

A co z osuszaczem?

A dysza rozprężna?

Oringi też?

Proszę odpowiedz mi na każde pytanie.

Do ciebie należy tylko wymienić filtr i odgrzybić. Gdzie to zrobisz, to obojętne. Ważny jest efekt. Oleju się nie dolewa, czynniku sie nie wymienia tylko ewentualnie uzupełnia.
Dławik w układzie ma za zadanie wychwycić opiłki metalu które emituje kompresor. Jeżeli czynnika w układzie jest za mało, to w efekcie kompresor nie jest wystarczająco smarowany co doprowadza do jego zatarcia.

A tak swoją drogą myślałem, że chciałeś zmienić pojazd na Audi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Do ciebie należy tylko wymienić filtr i odgrzybić. Gdzie to zrobisz, to obojętne. Ważny jest efekt. Oleju się nie dolewa, czynniku sie nie wymienia tylko ewentualnie uzupełnia.
Dławik w układzie ma za zadanie wychwycić opiłki metalu które emituje kompresor. Jeżeli czynnika w układzie jest za mało, to w efekcie kompresor nie jest wystarczająco smarowany co doprowadza do jego zatarcia.


OK kupię co trzeba i zrobię. Dzięki za wyczerpujące info.

Cytat:
A tak swoją drogą myślałem, że chciałeś zmienić pojazd na Audi.


Nie rozumiem. A po czym wnosisz, że nie chcę. Chcieć nie zawsze znaczy móc... :-(


PS A osuszacza nie muszę zmienić? Czytałem, że niby co 3 lata trzeba.




Byłem w firmie AC KLIMA w Strąkowej. Polecam. Panowie fachowo podeszli do tematu. Mam porobione wszystko co trzeba. Zrobili mi też ozonowanie dla dezynfekcji układu.
Polecam jak ktoś jest z okolic żeby robić u Nich. Mają dużo reklam przy drogach także łatwo trafić. Jak coś podam nr: (74) 8 100 700


A Tobie Adi dzięki za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.222.190.52 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa