Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » opony zimowe
Odpowiedz do tematu
 opony zimowe
Witam

Posiadam A6 Avant 2.0 tfsi rocznik 2008
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem i zakupiłem samochód na letnich kołach.
Chciałbym zapytać jaki rozmiar opon zimowych jest rekomendowany przez audi i jaki tak naprawdę się najlepiej sprawdza.

Proszę o poradę z racji że sezon zimowy ku końcowi i może udało by mi się coś kupić w posezonowej cenie.

Dzięki i pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozmiary opon będziesz miał opisane na tabliczce na klapce od wlewu paliwa. Pamiętaj że opony zimowe są lepsze jak są węższe bo lepiej wcinają się w śnieg. Ja mam 17 zimówki i letnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie na mojej klapce jest tylko jaką benzynę lać :(
Nie ma nic o rozmiarach opon i ciśnieniu w kołach.
Widziałem na necie zdjęcia klapek od wlewu paliwa i wiem jak to powinno wyglądać ale niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia od modelu Avant z silnikiem 2,0 TFSI a wydaje mi se że przy różnych silnikach rekomendowane rozmiary ogumienia i ciśnienia w kołach będą sie różnić stąd też pytam.

Ja jeżdżę na 17 225/50 letnie i zastanawiam sie nad zakupem zimówek 16 215/55.
Dajcie znać czy to dobry czy kiepski wybór...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ozet napisał/a:
No właśnie na mojej klapce jest tylko jaką benzynę lać :(
Nie ma nic o rozmiarach opon i ciśnieniu w kołach.
Widziałem na necie zdjęcia klapek od wlewu paliwa i wiem jak to powinno wyglądać ale niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia od modelu Avant z silnikiem 2,0 TFSI a wydaje mi se że przy różnych silnikach rekomendowane rozmiary ogumienia i ciśnienia w kołach będą sie różnić stąd też pytam.

Ja jeżdżę na 17 225/50 letnie i zastanawiam sie nad zakupem zimówek 16 215/55.
Dajcie znać czy to dobry czy kiepski wybór...


na zimówki proponowałbym jednak 17 - większy prześwit :)

tu masz tabliczkę jaką powinieneś mieć na klapce od wlewu paliwa




z tabeli będziesz wiedział jakie oponki dobrać- 16 są przewidziane dla tego samochodu ale moim zdaniem słabo wygladają a i po drugi prześwit się zmniejsza więc nie wiem dlaczego myślisz o 16. Patrz też na indeks prędkości bo to też jest ważne. pozdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W sumie masz rację że prześwit się zmniejszy a w zimę to nie dobrze.
Myślałem o 16 z troszkę większym profilem żeby nie porysować felg w koleinach i jednocześnie żeby nie stracić zbyt wiele prześwitu ale takie balony na asfalcie w warunkach miejskich to chyba nie jest dobry wybór.

No dobra poszukam coś w rozmiarze 17

[ Dodano: Pią 05 Kwi, 2013 16:34 ]
Przekonałem sie jeśli chodzi o opony żeby załozyć 17 więc jak możecie doradzić jeszcze coś w sprawie felg to byłbym rad.
Patrzyłem co nieco na allegro i widziałem że są felgi 7Jx17H2 ET42 5x112 a także 7Jx17H2 et 45 5x112. Czy zarówno ET 42 i 45 pasują do mojego modelu (2,0 tfsi rok 12.2008)?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 18.222.118.14 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa