 |
|
akwaria skrzyni automatycznej CRD |
| Autor |
Wiadomość |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 11:23 akwaria skrzyni automatycznej CRD
|
|
|
Posiadam audi a6 c4 2.6 w automacie CRD . Skrzynia uległa jakiejś awarii a mianowicie w pozycji D nie ma pierwszego biegu(trochę ciągnie ale powiedzmi ze w 1/3 tego co bylo) natomiast jak wezmę na bieg 1 na samym dole to jest jedynka i po ruszeniu jak wbijam wyżej na 2 to przerzuca i tak 3 i później D to wszystko chodzi. Przy zwalnianiu redukuje na 3 i na 2. A jak stane zeby była potrzebna jedynka to jej nie ma. Może macie jakieś sugestie co do tej awarii? Jak to się stało wymieniłem olej filtr i wyczyscilem kasetę ale to nic nie pomogło a bym powiedział że zrobiła się bardziej nerwowa. A odnośnie tego mam pytanie z wymianą skrzyni na drugą. Czy będzie pasowac do komputera skrzyni tylko z oznaczeniem CRD czy jakis inny automat o innym oznaczeniu też by się nadal? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 16:46
|
|
|
Jeżeli skrzyni coś dolega, to masz tzw tryb awaryjny. Jeżeli jest tryb awaryjny, to masz na 123% zapisaną usterkę w sterowniku skrzyni. Podłącz się komputerem ze skrzynią i będziesz wiedzieć co jest nie halo. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 21:06
|
|
|
Ok tak zrobie. A powiedz mi czy po podłaczenu kompa trzeba miec wcisniety pedał hamulca bo gdzies wyczytałem ze trzeba go wcisnac bo inaczej wyskoczy blad czujnika pedalu hamulca?
A co do skrzyni jeszcze jak rozebralem ta kasete to w pewnej czesci w paru miejscach byly takie kupku syfu z metalowymi opilkami i tak sie zastanawiam czy jakas tarczka sie nie posypala. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 21 Gru, 2017 08:03
|
|
|
Tarczki na pewno masz powycierane, to norma i tego nie unikniesz. 700zł komplet nowych. Z pedałem hamulca nie przesadzaj. Połącz się i odczytaj usterki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Czw 21 Gru, 2017 21:35
|
|
|
00652 Monitorowanie biegow nieakceptowalny sygnal- przejsciowy
00526 Przełacznik swiatel stop-przod nieakceptowalny sygnal
takie błedy wyskoczyly. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 09:50
|
|
|
Wygląda na uszkodzenie przełącznika zmiany biegów F125. Sprawdź w wartościach mierzonych czy sterownik widzi prawidłowo wszystkie biegi. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 23:11
|
|
|
Rozumiem ze musze pod kompem odczytac te wartosci? ewentualnie jakie powinny byc? a ten przełącznik f125 gdzie sie znajduje tak dokładniej? gdzies na płycie sterujacej? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 31 Gru, 2017 13:00
|
|
|
| bialy napisał/a: | | Rozumiem ze musze pod kompem odczytac te wartosci? ewentualnie jakie powinny byc? a ten przełącznik f125 gdzie sie znajduje tak dokładniej? gdzies na płycie sterujacej? |
F125 znajduje się na końcu linki przełączającej biegi. Wartości powinny być właściwe czyli przy P powinno wyświetlać P przy R również R itd. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Nie 31 Gru, 2017 16:43
|
|
|
Ok sprawdze to jak bede miał mozliwosc. Dzieki i wszystkiego dobrego w nowym roku
[ Dodano: Czw 11 Sty, 2018 21:44 ]
Sprawdzalem w dwuch roznych programach i kiedy przelaczam dzwignie to na kompie tez sie zmienia wartosc taka jaka jest na dzwigni. A zaobserwowalem ze jak wlacza sie test elektro zaworow to trzy pykaja a czwarty nie(N91).
a błędy sa caly czas te same: 00652(na jednym programie napisane jest drazek wyboru biegu, nieprawidlowy sygnal a w drugim ten sam blad jest podpisany narzedzia monitorowania) i 00526 (wlacznik swiatel stop) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |