Car Audio » [a6 c5] Problem z RNS-E Kodowanie + brak dzwięku z tyłu
Odpowiedz do tematu
 
Tak. Które kable miałbym pomierzyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Remote w RNS. Gniazdo D pin 13

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam po przerwie.
W końcu udało mi się sprawdzić napięcie. Przy wyłączonym silniku jest 11,58 , odłączyłem też wiązkę od modułu bluetooth na oryginalną i w dalszym ciągu niema dźwięku w tylnych głośnikach. Jakaś podpowiedz gdzie teraz szukać problemu?
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób fotkę tej przejściówki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem fotki wejścia do radia oraz przejściówki












Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak wygląda drugi koniec tego adaptera? Chodzi mi głównie Gniazdo mini ISO (prawdopodobnie kolor czerwony) W nim znajduje się połączenie sygnałów tylnych głośników oraz sterowanie załączeniem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi o gniazdo w bagażniku gdzie jest podłączona tuba? Wyjmę radio i nagram film, będzie chyba najprościej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Robek00 napisał/a:
Chodzi o gniazdo w bagażniku gdzie jest podłączona tuba? Wyjmę radio i nagram film, będzie chyba najprościej

Nie. Chodzi o drugi koniec tego adaptera. Wcześniej miałeś 3 wtyki ISO które podłączone zostały do tego adaptera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz anielską cierpliwość ;)
By lepiej zobrazować Tobie jak wygląda okablowanie nagrałem krótki filmik po wyjęciu radia. Załączam też zdjęcia i mam nadzieję to pomoże














Postaw piwo autorowi tego posta
 
Robek00 napisał/a:
nagrałem krótki filmik po wyjęciu radia.

No to go obejrzałem?... Film jest prywatny i nie można go odtworzyć.
Za to po fotkach wiadomo już o co chodzi. Na każdej fotce widać Quadlock, widać niebieskie złącze do zmieniarki, ale nigdzie nie widzę zielonej wtyczki z wyjściami audio.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zerknij teraz, już jest publiczny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gdybym jakieś 15, 20 lat temu powiedział komuś, że będzie się naprawiać usterki "telepatycznie" to puknął by się w głowę. Dziś mamy XXIw, internet i wszystko jest możliwe. :mrgreen:
A więc w takiej sytuacji gdyby tylne głośniki grały, to bym nie uwierzył. Tył nie może grać, bo w ogóle nie jest podłączony. Tak jak pisałem wyżej do Quadlocka nie podpiąłeś zielonej wtyczki. Poszukaj głębiej czy się gdzieś nie zaplątała. :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak tylko gdzie ją podłączyć gdybym nawet ją znalazł? Do radia wchodzi quadlock wraz z niebieską i czarną ( ta niebieska była kiedyś zielona ale połamałem i zakupiłem taką) a na końcu przejściówki nawet jak coś podłączę to nie dojdzie do radia. Jest taka mała wtyczka luzem bodajże z małym bezpiecznikiem ale myślałem że to jest od starego zestawu głośnomówiącego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przewody tylnych głośników powinny znaleźć się w czarnej wtyczce gdzie aktualnie masz wpięte 2 przewody od zestawu blufjut. Zamieniając obudowę z zielonej na niebieską strzeliłeś sobie w kolano ponieważ każdy kolor wtyczki pasuje tylko w jedno miejsce Quadlock i przewody głośnikowe podpiąłeś pod gniazdo zmieniarki. Patrząc od tyłu pod brązową wtyczką przednich głośników jest miejsce na niebieską wtyczkę i jest to gniazdo zmieniarki, a na prawo jest miejsce na zieloną i jest to gniazdo audio.
Proponuję przełożyć 2 przewody z czarnej wtyczki (mniej przekładania) do tej z niebieską obudową i do niej zamiast niebieskiej założyć czarną. Będzie pasować w swoje miejsce i zagra też tył. A przed tym zmień tylko obudowę na czarną i sprawdź czy mam rację. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i po problemie :) Podłączyłem te 2 kabelki do kostki i śmigają głośniki. A sprzedawca wiązki powiedział że ta kostka miała być luzem. Jedyne co zostało to zmieniarka, jest zasilanie, mieli płyty ale nie czyta. Podejrzewam że może to być wina lasera, sprawdzę płytą czyszczącą a jak nie pomoże to podmienię bo kiedyś próbowałem dostać się do lasera ale bez rezultatu, nie chciałem nic więcej popsuć.
Jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc i cierpliwość. Wiszę flaszkę Tobie, daj znać gdzie mieszkasz to kiedyś będąc w rejonie chętnie się odwdzięczę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.137.218.215 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa