Skrzynie automatyczne » A6 C5 DRF
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 DRF
Cześć.
Problem u Taty w aucie . Skrzynia przeciąga do ok 3000 obr. przy ruszaniu Ma się wrażenie jakby ślizgało się sprzęgło . Do tego nie działa ręczna zmiana biegów . Skrzynia nie jest w trybie awaryjnym , na komp. brak błędów . Wstępnie dowiadywałem się o cenę naprawy skrzyni i szczerze to przekracza ona wartość auta ( no dobra ,trochę przesadziłem ) ale chcą dużo. Myśleliśmy nad ew. zmianą skrzyni na używkę. Pytanie . czy tylko DRF wchodzi w grę ? Pogrzebałem trochę w necie i jest problem , bo nikt takiej skrzyni nie ogłasza. Czy jakiś inny Tip podejdzie bez zmiany mocowań , półosi , sterownika ?
Ps. Obecnie auto jest na warsztacie , który zajmuje się automatami . Mechanik stwierdził ,że może być jakieś łożysko uszkodzone . Ale nie byłem przy rozmowie i nie wiem o co chodzi.
Silnik ABE .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pewnie jest jakiś zamiennik, ale silnik ABE? Cóż to za silnik? Dowiedz się konkretnych danych tego auta będzie łatwiej znaleźć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
ale silnik ABE
:oops:
AEB
http://www.audi-tech-team...dami-vt6862.htm W tym poście jest zdjęcie wlepy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
EBY, FAB te skrzynki mają identyczne przełożenia i latają z silnikami 1,8T

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi znalazłem FAB`a na alledrogo , z tym ,że opis jest ,że to od Passata 1,9 tdi. Czy te skrzynie jeździły też w tdi-kach. ? https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b5-96-1-9tdi-skrzynia-biegow-fab-8282993835
Napisz mi poproszę , czy zmieniając skrzynię muszę też kupić sterownik , półosie itd. ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Według moich danych skrzynia FAB montowana była tylko w A6 od 1999r z silnikami ANB, APU i AWT są to silniki 1,8T 150KM.
Wygląda na to, że ktoś sobie przełożył skrzynię do passerati 1,9TDI.
Przełożenia skrzyń są identyczne więc sterownika skrzyni wymieniać nie trzeba.

Wystawiono 1 piw(a):
roger110
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Przełożenia skrzyń są identyczne więc sterownika skrzyni wymieniać nie trzeba.
jak rozumiem , dotyczy to także skrzyń EBY

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Przełożenia skrzyń są identyczne więc sterownika skrzyni wymieniać nie trzeba.
jak rozumiem , dotyczy to także skrzyń EBY

Również EBY.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ojciec był u mechanika , ten zrobił diagnozę , wypisał litanię i ... zawołał 7500 cebulionów . Aż tak źle z tą skrzynią ? Poza tym 7500 , to chyba lepiej poszukać używki , co myślicie ?
Przesyłam wydruk z diagnostyki .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na tym protokole nie ma żadnej wzmianki co do naprawy. Jest tylko w uwagach opis usterek skrzyni i silnika oraz cena za diagnozę skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Na tym protokole nie ma żadnej wzmianki co do naprawy. Jest tylko w uwagach opis usterek skrzyni i silnika
No właśnie . Oni na podstawie tych błędów orzekli ,że skrzynia nadaje się tylko do remontu , i ,że koszt to 7500 . Dlatego zapytałem , czy na podstawie tych błędów można orzec ,że skrzynia szmelc ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moim zdaniem nie można. Mechanik napisał górną granicę cenową za kompletną naprawę skrzyni. Regeneracja sprzęgła jakieś 1000zł, wymiana tarcz ściernych kolejne 800-1000zł, robocizna 1500zł i ewentualna wymiana sterownika hydraulicznego. Te 7500 to i tak za dużo tak sądzę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Moim zdaniem nie można

Adi , dwa pytania:
- co myślisz na temat wymiany na razie samego konwertera i zobaczyć czy faktycznie zdechła skrzynia ?
- zrobić swap na manual, tylko teraz , ogromna prośba , jakie skrzynie były montowane do tego silnika , chciałbym kupić ewentualnie cały kompletny swap i przełożyć .
Jest za***isty problem z kupieniem skrzyni , może Pasiasty by coś miał . :-? :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nawet jeżeli wymienisz samą kasetę, to i tak skrzynia będzie wymagała remontu. Przejdź może od razu do swapa na manual. Skrzynie DJJ, DVX, DWR montowane były przy tym silniku i modelu rocznik W. Przy roczniku X (1999r) doszła jeszcze skrzynia DHW.

Wystawiono 1 piw(a):
roger110
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi , nie mogę nigdzie znaleźć skrzyni tip. EBY , DRF ani FAB :cry: .
Ojciec uparł się jednak na automat . W Etce znalazłem takie skrzynie :


Czy można spasować inną niż te trzy podane wyżej ? Oczywiście pewnie konieczna będzie wymiana sterownika skrzyni i być może półosi . Tylko czy to w ogóle się da ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.12.161.77 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa