 |
|
[a4 1.8T 99r] Luz pomiędzy skrzynią a tylnym mostem |
| Autor |
Wiadomość |
czete

Model: A4
Silnik: 1,8T APU
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 51 Dołączył: 22 Mar 2012 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Biedrzychowice
|
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012 17:02 [a4 1.8T 99r] Luz pomiędzy skrzynią a tylnym mostem
|
|
|
Witam Kolegów !
Być może już był taki temat, ale niestety jestem świeży na forum więc piszę.
W mojej a4 Qattro jest odczuwalny jakiś luz pomiędzy skrzynią a tylnym napędem.
Najbardziej odczuwalne jest to, kiedy po zmianie biegów puszczam sprzęgło. Wtedy czuć pod spodem jakby tąpnięcie. kiedy miałem autko na podnośniku, chwyciłem za wał zaraz przy wyjściu ze skrzyni i pokręcałem prawo/lewo, czułem znaczny luz w samym wyjściu ze skrzynki. Kiedy chwyciłem wał z przodu i przy tylnym moście też było czuć luz. O ile się nie mylę, to na samym końcu skrzyni jest torsen a na środku wału krzyżak, co i jak jeszcze sprawdzić.? Słyszałem od jednego użytkownika Qattro, że gdybym miał walnięty torsen, to przy gwałtownym ruszaniu słyszalne byłoby jakby wycie pod autem. Próbowałem tak zrobić, lecz auto rusza jakby je ktoś kopnął w d.. i tyle . Robiłem próby na mokrej trawie qattro działa jak należy. Bardzo proszę o rady. W aucie jest to odczuwalne odkąd je kupiłem, miało 185 tys. przyjechało ze Szwajcarii, bardzo zadbane. Pozdrawiam wszystkich i Życzę Wesołych Świąt.
A4 B5 1,8T Qattro Avant 99r. |
|
|
|
|
|
 |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012 17:09 Re: odczuwalny luz pomiędzy skrzynią a tylnym mostem
|
|
|
Prawdopodobnie luz jest na krzyżaku. U mnie jest identycznie i wcale się tym nie przejmuje bo tak po prostu musi być |
|
|
|
|
|
 |
czete

Model: A4
Silnik: 1,8T APU
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 51 Dołączył: 22 Mar 2012 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Biedrzychowice
|
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012 17:24
|
|
|
Przynajmniej nie jestem sam |
|
|
|
|
|
 |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012 18:07
|
|
|
Oj na pewno |
|
|
|
|
|
 |
Frankie

Model: 100 C4
Silnik: AAH
Zasilanie: Benzyna + Lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 41 Dołączył: 22 Wrz 2011 Wszystkie posty: 61
     
Piwa: 1/1 Skąd: okolice Krakowa
|
|
|
|
 |
czete

Model: A4
Silnik: 1,8T APU
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 51 Dołączył: 22 Mar 2012 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Biedrzychowice
|
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 08:49
|
|
|
Proszę kolegów o jakieś materiały, ewentualnie rady jak się zabrać za wymianę krzyżaka. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |