Cześć,
Problem który w aucie chciałbym rozwiązać to gasnące podświetlenie licznika kilometrów i BC, ten sam problem był z wyświetlaczem temperatury (aktualnie wymontowany do naprawy bo był nieźle podłubany).
Problem na pewno nie dotyczy potencjometru jak to ma miejsce najczęściej, sama płyta główna też jest ok (byłą tylko jedna upalona ścieżka za ściemniaczem) - sprawdzone w innym aucie.
Napięcie na bezpieczniku odp za zegary to 13,5V, więc też w miarę ok. Problem pojawił się po naprawie przerwanej wiązki elektrycznej przy tylnej klapie (krótko po tym spaliła się naprawiona już ścieżka licznika; wiązkę po naprawie przez elektryka już sprawdziłem).
Jeśli komuś powyższy lakoniczny opis co nieco podusnie to proszę o wskazówki co sprawdzić w aucie lub inaczej, od czego poza zegarami zależy podświetlenie poszczególnych wyświetlaczy? Czy brak wyśw. temp. i ew. włącznik światła mają wpływ na to że licznik, wszystkie zegary, panele, fabryczne radio etc działają za wyjątkiem 3 wyświetlaczy?
Pozdr
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[S6 C4] znika podświetlenie licznika kilometrów i BC
Gaśnie całkowicie podświetlenie, jednak wskazania są dalej wyświetlane - licznik km i BC pracują.
Odnośnie pierwszego postu to popełniłem mały błąd, zegary nie działały w 100% po przełożeniu ich do innego Audi.
Po ponownym rozebraniu zegarów nie znalazłem żadnej przerwanej ścieżki, jedynie 2 lekko zabrązowione (ale to bez związku z podświetleniem). Zastanawia mnie jednak czy czasem przy czerwonym gnieździe nie powinno być jakiegoś stablizatorka? Na zdjęciu wygląda to tak jakby coś wylutowano.
Uploaded with ImageShack.us
Widzę że w kilku miejscach na płycie miałą miejsce czyjaś ingerencja... to trochę komplikuje sprawę.
Będę wdzięczny
Dzięki, pamiętam jak swego czasu znalazłem w aucie tranzystor BD709 (http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/21995/STMICROELECTRONICS/BD709.html)
Sprawdziłem wczoraj w woreczku z dziwnymi rzeczami które znalazłem w aucie po zakupie i po jednej wizycie w serwisie - z tego co widzę BD709 podejdzie w tym miejscu bo pewnie się z płyty "sam" wylutował. A ja naiwnie myślałem że to jakieś zwarcie przy naprawie w 100% przerwanej wiązki przy tylnej klapie, które spowodowało kilka dni po serwisie wypalenie się jednej ścieżki i całkowity brak podświetlenia.
Niedługo dam znać jak rozbiorę ponownie zegary czy to ruszyło, liczę że jest to obwód podświetlenia, ale jestem dobrej myśli bo wszystkie inne funkcje zegarów działają.
Wielkie dzięki za pomoc, podświetlenie działa jak należy, włożyłem wspomniany BD709 gdyż parametry ma bardzo zbliżone, oczywiście przed lutowanie sprawdziłem czy jest ok
Na pewno bez konfrontacji ze zdrową płytą byłoby bardzo trudno.
Pewnie już się nie dowiem dlaczego ten element wyleciał z licznika i znalazł się w kieszeni drzwi jakiś czas temu, ale mamy kappy end - jeszcze raz wielkie dzięki
Brakuje podświetlenia czy w ogóle nie wyświetlają?
| Adi202 napisał/a: |
| Brakuje podświetlenia czy w ogóle nie wyświetlają? |
Gaśnie całkowicie podświetlenie, jednak wskazania są dalej wyświetlane - licznik km i BC pracują.
Jeszcze raz rozbierz zegary i poszukaj przepalonej ścieżki. Te żarówki świecą cały czas po załączeniu zapłonu, ale również zależne są od regulacji jaskrawości - potencjometru.
| Adi202 napisał/a: |
| Jeszcze raz rozbierz zegary i poszukaj przepalonej ścieżki. Te żarówki świecą cały czas po załączeniu zapłonu, ale również zależne są od regulacji jaskrawości - potencjometru. |
Odnośnie pierwszego postu to popełniłem mały błąd, zegary nie działały w 100% po przełożeniu ich do innego Audi.
Po ponownym rozebraniu zegarów nie znalazłem żadnej przerwanej ścieżki, jedynie 2 lekko zabrązowione (ale to bez związku z podświetleniem). Zastanawia mnie jednak czy czasem przy czerwonym gnieździe nie powinno być jakiegoś stablizatorka? Na zdjęciu wygląda to tak jakby coś wylutowano.
Uploaded with ImageShack.us
Widzę że w kilku miejscach na płycie miałą miejsce czyjaś ingerencja... to trochę komplikuje sprawę.
Jak znajdę chwilę czasu "wolnego" to zrobię ci w celu podglądowym fotkę płyty zegarów.
| Adi202 napisał/a: |
| Jak znajdę chwilę czasu "wolnego" to zrobię ci w celu podglądowym fotkę płyty zegarów. |
Będę wdzięczny
W tym miejscu jest tranzystor D44H11 http://pl.farnell.com/jsp...&mckv=sTJc2qaxh|pcrid|13235212000|kword|d44h11|match|p|plid|
foto tylnej części zegarów Audi S6 1995r.
foto tylnej części zegarów Audi S6 1995r.
| Adi202 napisał/a: |
W tym miejscu jest tranzystor D44H11 http://pl.farnell.com/jsp...&mckv=sTJc2qaxh|pcrid|13235212000|kword|d44h11|match|p|plid|
foto tylnej części zegarów Audi S6 1995r. |
Dzięki, pamiętam jak swego czasu znalazłem w aucie tranzystor BD709 (http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/21995/STMICROELECTRONICS/BD709.html)
Sprawdziłem wczoraj w woreczku z dziwnymi rzeczami które znalazłem w aucie po zakupie i po jednej wizycie w serwisie - z tego co widzę BD709 podejdzie w tym miejscu bo pewnie się z płyty "sam" wylutował. A ja naiwnie myślałem że to jakieś zwarcie przy naprawie w 100% przerwanej wiązki przy tylnej klapie, które spowodowało kilka dni po serwisie wypalenie się jednej ścieżki i całkowity brak podświetlenia.
Niedługo dam znać jak rozbiorę ponownie zegary czy to ruszyło, liczę że jest to obwód podświetlenia, ale jestem dobrej myśli bo wszystkie inne funkcje zegarów działają.
No to czekamy na rezultat.
| Adi202 napisał/a: |
| No to czekamy na rezultat. |
Wielkie dzięki za pomoc, podświetlenie działa jak należy, włożyłem wspomniany BD709 gdyż parametry ma bardzo zbliżone, oczywiście przed lutowanie sprawdziłem czy jest ok
Na pewno bez konfrontacji ze zdrową płytą byłoby bardzo trudno.
Pewnie już się nie dowiem dlaczego ten element wyleciał z licznika i znalazł się w kieszeni drzwi jakiś czas temu, ale mamy kappy end - jeszcze raz wielkie dzięki
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych