 |
|
[S6 C4] znika podświetlenie licznika kilometrów i BC |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012 18:26 [S6 C4] znika podświetlenie licznika kilometrów i BC
|
|
|
Cześć,
Problem który w aucie chciałbym rozwiązać to gasnące podświetlenie licznika kilometrów i BC, ten sam problem był z wyświetlaczem temperatury (aktualnie wymontowany do naprawy bo był nieźle podłubany).
Problem na pewno nie dotyczy potencjometru jak to ma miejsce najczęściej, sama płyta główna też jest ok (byłą tylko jedna upalona ścieżka za ściemniaczem) - sprawdzone w innym aucie.
Napięcie na bezpieczniku odp za zegary to 13,5V, więc też w miarę ok. Problem pojawił się po naprawie przerwanej wiązki elektrycznej przy tylnej klapie (krótko po tym spaliła się naprawiona już ścieżka licznika; wiązkę po naprawie przez elektryka już sprawdziłem).
Jeśli komuś powyższy lakoniczny opis co nieco podusnie to proszę o wskazówki co sprawdzić w aucie lub inaczej, od czego poza zegarami zależy podświetlenie poszczególnych wyświetlaczy? Czy brak wyśw. temp. i ew. włącznik światła mają wpływ na to że licznik, wszystkie zegary, panele, fabryczne radio etc działają za wyjątkiem 3 wyświetlaczy?
Pozdr |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 28 Gru, 2012 20:34
|
|
|
Brakuje podświetlenia czy w ogóle nie wyświetlają? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 18:16
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Brakuje podświetlenia czy w ogóle nie wyświetlają? |
Gaśnie całkowicie podświetlenie, jednak wskazania są dalej wyświetlane - licznik km i BC pracują. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 18:34
|
|
|
Jeszcze raz rozbierz zegary i poszukaj przepalonej ścieżki. Te żarówki świecą cały czas po załączeniu zapłonu, ale również zależne są od regulacji jaskrawości - potencjometru. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 30 Gru, 2012 15:34
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Jeszcze raz rozbierz zegary i poszukaj przepalonej ścieżki. Te żarówki świecą cały czas po załączeniu zapłonu, ale również zależne są od regulacji jaskrawości - potencjometru. |
Odnośnie pierwszego postu to popełniłem mały błąd, zegary nie działały w 100% po przełożeniu ich do innego Audi.
Po ponownym rozebraniu zegarów nie znalazłem żadnej przerwanej ścieżki, jedynie 2 lekko zabrązowione (ale to bez związku z podświetleniem). Zastanawia mnie jednak czy czasem przy czerwonym gnieździe nie powinno być jakiegoś stablizatorka? Na zdjęciu wygląda to tak jakby coś wylutowano.
Uploaded with ImageShack.us
Widzę że w kilku miejscach na płycie miałą miejsce czyjaś ingerencja... to trochę komplikuje sprawę. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 13:20
|
|
|
Jak znajdę chwilę czasu "wolnego" to zrobię ci w celu podglądowym fotkę płyty zegarów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 10:37
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Jak znajdę chwilę czasu "wolnego" to zrobię ci w celu podglądowym fotkę płyty zegarów. |
Będę wdzięczny |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 21:10
|
|
|
W tym miejscu jest tranzystor D44H11 http://pl.farnell.com/jsp...&mckv=sTJc2qaxh|pcrid|13235212000|kword|d44h11|match|p|plid|
foto tylnej części zegarów Audi S6 1995r. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 12:47
|
|
|
Dzięki, pamiętam jak swego czasu znalazłem w aucie tranzystor BD709 (http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/21995/STMICROELECTRONICS/BD709.html)
Sprawdziłem wczoraj w woreczku z dziwnymi rzeczami które znalazłem w aucie po zakupie i po jednej wizycie w serwisie - z tego co widzę BD709 podejdzie w tym miejscu bo pewnie się z płyty "sam" wylutował. A ja naiwnie myślałem że to jakieś zwarcie przy naprawie w 100% przerwanej wiązki przy tylnej klapie, które spowodowało kilka dni po serwisie wypalenie się jednej ścieżki i całkowity brak podświetlenia.
Niedługo dam znać jak rozbiorę ponownie zegary czy to ruszyło, liczę że jest to obwód podświetlenia, ale jestem dobrej myśli bo wszystkie inne funkcje zegarów działają. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 20:18
|
|
|
No to czekamy na rezultat. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |