 |
Przesunięty przez: jimv8 Pon 14 Maj, 2012 20:43 |
100 C4 2.0E nie działa licznik kilometrów |
| Autor |
Wiadomość |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 20:32
|
|
|
Kilometrów nie nabija Ci wcale czy np. po dłuższej jeździe lub nagrzaniu wnętrza zaczyna działać Pytam, bo dosyć częstą bolączką w naszych audicach są zimne luty- w tym przypadku po nagrzaniu powinno działać jak należy lub chociaż częściowo. Jeżeli problem tkwi w samych kilometrach to winowajcą może być zębatka z tworzywa sztucznego, która u niektórych się zużywa (u mnie nabiła ponad 550 000km i ma się dobrze )
Zacznij od wyjęcia zegarów i oględzin płyty licznika pod kątem zimnych lutów (ich powierzchnia może być matowa, mogą nie przylegać do płyty), sprawdź czy druty łączące licznik z płytą są proste, a ich gniazda całe i dobrze przylutowane.
Pozdrawiam |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 21:48
|
|
|
W ogóle nie działają. |
_________________ Wreszcie C4 |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 22:12
|
|
|
zatem wyciągnij zegary, zdemontuj z płyty licznik, zrób to o czym pisałem wyżej (fotki zawsze mogą rzucić trochę światłą na sprawę )... jeżeli prędkościomierz działa to sądzę, że będziesz musiał przelutować płytkę przy liczniku. |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011 23:00
|
|
|
Ok a robił ktoś może instrukcję foto jak wyciągnąć zegary? ewentualnie gdzie są śrubki? |
_________________ Wreszcie C4 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011 23:22
|
|
|
| cukier napisał/a: | | Ok a robił ktoś może instrukcję foto jak wyciągnąć zegary? ewentualnie gdzie są śrubki? | może to ułatwi Ci sprawe |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011 23:25
|
|
|
lub wersja słowna
Nie wiem jak bardzo różni się C4 od C3, ale na pewno różnice nie są wielkie, zatem:
-demontujesz dolną listwę maskującą licznik(jak przyjrzysz się jej od dołu to zobaczysz śrubki-w cygarze są 3)
-powinieneś zdemontować górną osłonę pająka (dwie śrubki w dolnej obudowie)
-po wykonaniu tych czynności powinny Ci się ukazać śruby za pomocą których przymocowany jest licznik- naturalnie odkręcasz je
-następnie, aby uwolnić licznik od przewodów musisz na środku wtyczek podważyć blokadę wtyczki - ja to płaskim wkrętakiem podważam po czym wtyczki wychodzą bez oporów
- ostatnim krokiem jest wyjęcie licznika no i w Twoim przypadku dalszy demontaż
W razie czego pisz... mogę podrzucić pare fotek |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 00:12
|
|
|
| Gwidi napisał/a: | lub wersja słowna
Nie wiem jak bardzo różni się C4 od C3, ale na pewno różnice nie są wielkie, zatem:
-demontujesz dolną listwę maskującą licznik(jak przyjrzysz się jej od dołu to zobaczysz śrubki-w cygarze są 3)
-powinieneś zdemontować górną osłonę pająka (dwie śrubki w dolnej obudowie)
-po wykonaniu tych czynności powinny Ci się ukazać śruby za pomocą których przymocowany jest licznik- naturalnie odkręcasz je
-następnie, aby uwolnić licznik od przewodów musisz na środku wtyczek podważyć blokadę wtyczki - ja to płaskim wkrętakiem podważam po czym wtyczki wychodzą bez oporów
- ostatnim krokiem jest wyjęcie licznika no i w Twoim przypadku dalszy demontaż
W razie czego pisz... mogę podrzucić pare fotek |
Wszystko się zgadza, tylko zamieniłeś kolejność czynności. Najpierw odkręca się osłonę kolumny kierownicy (jest trochę inna niż w C3), a potem parapet. Przykręcony jest od spodu dwoma śrubami. Otwory są po bokach osłony kolumny kierownicy. Po odkręceniu trzeba wyciągnąć lewą część parapetu z konsoli i pociągnąć całość w lewo. Reszta jest identyczna jak w C3.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 18:34
|
|
|
Zatem działaj... no i czekamy na wieści |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 21:04
|
|
|
Domyślam się, że Twoje pierścienie mają silnik ACE czyli 4-ro cylindrowy... a co za tym idzie max 3 litry oleju |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 21:38
|
|
|
Okejos dzięki. |
_________________ Wreszcie C4 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 22:00
|
|
|
| Gwidi napisał/a: | Domyślam się, że Twoje pierścienie mają silnik ACE czyli 4-ro cylindrowy... a co za tym idzie max 3 litry oleju |
A nie więcej? Sądzę, że lepiej kupić 4L |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 22:12
|
|
|
| Adi202 napisał/a: |
A nie więcej? Sądzę, że lepiej kupić 4L |
Gdzieś kiedyś wyczytałem, że do 4-ro cylindrowych silników audi wchodziły 3litry... oczywiście mogę się mylić, a dwa - tak jak napisałeś raczej nigdy się nie powinno kupować oleju na styk, bo niekiedy coś trza dolać |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 18.97.14.85, używasz: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |