Chiptuning i tuning mechaniczny » [A3 1.9 TDI BLS] Chip - tuning
Odpowiedz do tematu
 [A3 1.9 TDI BLS] Chip - tuning
Witam,
jako, że naszły mnie wiosenne rozważania, chciałabym, abyście doradzili koleżance odnośnie zmiany programu. Mój silnik 1.9 BLS ma fabryczne 105KM, ale wiem, że da się z niego więcej wyciągnąć. No i teraz pytanie - o ile więcej i czy ma to w ogóle sens? I czy ewentualna zmiana wiązałaby się z samą zmianą softa, czy też z przeróbkami w silniku (filtry itp.)?
Czytałam, że w tej generacji diesla można samą zmianą softa dodać około 25% mocy fabrycznej bez konieczności wymiany jakichkolwiek podzespołów oraz, że tego typu przyrost mocy jest bezpieczny dla eksploatacji silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
najpopularniejszym i bardzo bezpiecznym chip tuningiem dla Twojego motorka jest opcja +25KM i +50Nm:
jak widac bardzo ladnie uzyskuje dodatkowa moc i moment juz przy ok 2000obr..

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A3 1.9 TDI BLS] Chip - tuning
szynszylek napisał/a:
i czy ma to w ogóle sens?

Ze względu na budowę, można zaaplikować mu mapę która zapewni przyrost mocy w bezpiecznym przedziale, ale:
W Twoim przypadku musisz pamiętać o "niemieckim porządku" czyli zameldowanie tego w odpowiednim urzędzie, oraz liczyć się z większymi opłatami na ubezpieczenie (moc silnika), oraz roczny podatek (ochrona środowiska)
Ewentualnie zrobić modernizację i nikomu się nie chwalić i liczyć na to, że się nie wyda.
Nie chcę Cię straszyć, ale powinnaś zdawać sobie sprawę, że gdy wyszłoby to na jaw, to nie będzie słodko. Niemcy, to nie Polska gdzie jest "wolna amerykanka" i każda zmiana w aucie musi być odnotowana na papierze (Fahrzeugbrief i Fahrzeugschein)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
ale:
W Twoim przypadku musisz pamiętać o "niemieckim porządku" czyli zameldowanie tego w odpowiednim urzędzie, oraz liczyć się z większymi opłatami na ubezpieczenie (moc silnika), oraz roczny podatek (ochrona środowiska)
Ewentualnie zrobić modernizację i nikomu się nie chwalić i liczyć na to, że się nie wyda.
Nie chcę Cię straszyć, ale powinnaś zdawać sobie sprawę, że gdy wyszłoby to na jaw, to nie będzie słodko. Niemcy, to nie Polska gdzie jest "wolna amerykanka" i każda zmiana w aucie musi być odnotowana na papierze (Fahrzeugbrief i Fahrzeugschein)

Całe "ale" znam doskonale. Ja zdaję sobie sprawę, że jest to temat pod górkę dla mnie.
Narazie chciałabym się tylko dowiedź ile się da, żeby orientować się w ewentualnych opłatach. Wychodzi, że na lekko 130KM? Bo z tym sensem chodziło mi o to, że jakby miał to być minimalny przyrost, to nawet głowy nie zawracałabym sobie ;-)
Bo czytałam tez o wymianie turbo itd. na około 150KM, ale ja nie jestem pazerna :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
ale ja nie jestem pazerna :mrgreen:

Nikt tak nie sądzi. :-P Nie mniej jednak przy takim tuningu wskakujesz automatycznie na wyższy haracz. Dodatkowo nie wiadomo jak zaopatrywać się będzie ASO na tego typu przeróbkę. Tego typu silniki kręcą się dość ładnie w górę i sens jest, ale nie mam pojęcia jak będzie wyglądać to cenowo w urzędach. Musiałabyś zadzwonić do Twojego ubezpieczyciela i dowiedzieć się jakie są aktualne przedziały mocy i ich stawki, oraz -> tu najlepiej skontaktować się z DEKRA i dowiesz się jak wygląda to po tuningu - badanie spalin itd. Przeanalizować, przekalkulować itd. Reszta to Pikuś...Pan Pikuś. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tego co wiem, to w Rzeszy nikt nie zglasza chip tuningu.. inaczej ma sie sprawa z dostawieniem boxa (tutaj dla Twojego motorka dodatkowe 5KM w stosunku do chipa) lub ingerencji mechanicznej, ktora jest oczywiscie widoczna golym okiem i zaraz na TUVie wyjdzie.. po chipie spaliny nie wyskakuja poza norme wiec Abgastest tez niczego nie bedzie podejrzewal..
dla swietego spokoju mozna wrzucic chipa z dwoma programami i jadac na TUV wlaczac ten oryginalny i po sprawie :mrgreen:
ale oczywiscie najlepiej dowiedziec sie osobiscie w stacjach obslugi jak oni na to patrza.. 8-)
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jestem z panem od ubezpieczenia umówiona i właśnie dlatego pytałam ile ;-)
Jeżeli rzeczywiście jest tak, że przy pomiarze spalin nie ma różnicy to jest miodzio, bo nie zmieni się ani klasa ubezpieczenia, ani norma, ani pojemność silnika :mrgreen:
Dzięx chłopaki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dodam jeszcze tylko ze nie ma co sie pchac w doprowadzanie Twojego autka do mocy typu 150KM poprzez chipa.. oczywiscie da sie ale to juz praktycznie ma pewno zle sie skonczy.. :-/
przyrost 25KM jest moze taki sobie ale w polaczeniu z +50Nm zrobi z A3 naprawde szatana 8-)
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
dodam jeszcze tylko ze nie ma co sie pchac w doprowadzanie Twojego autka do mocy typu 150KM poprzez chipa

Jak już pisałam - pazerna nie jestem. 130KM uważam za całkiem przyzwoite ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Chiptuning i tuning mechaniczny 

[ IP: 3.135.185.194 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa