Quattro » Dyfer w Coupe v6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Dyfer w Coupe v6
A więc mam taki problem, że zaczęło mi baaaardzo szumieć, piszczeć itd z dyferencjału, no ewidentnie łożysko. I zaczyna się problem bo myślałem by wymienić cały dyfer i już ale ja mam model CAU i jak się okazuje to nie takie proste więc najprawdopodobniej będę musiał wymienić to łożysko ;audi; . Oczywiście mógł bym dać do mechanika ale będę musiał zostawić 300zł, a póki co mi to jak by nie na rękę :-P
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z takim czymś, jakoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać lub w ogóle się nie zabierać ? :(
Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i wypowiedzi ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
vagman, Nie rozbierałem dyferencjału w audi, ale myślę że standardowa procedura.

Zwalasz wał, odkręcasz nakrętkę flanszy, wybijasz uszczelniacz i łożysko.
I jeżeli szalka zewnętrzna łożyska nie będzie chciała wyjść (a penie tak będzie) ... nie rozbieraj dyfra, tylko złap za spawarkę, obspawaj całą od wewnętrznej strony i poczekaj aż wystygnie, a wyciągniesz ją palcami.

Oczywiście napchaj szmat jakiś, żeby syf nie naleciał do środka.

:I teraz nie wiem jak jest regulowany luz... Jeżeli podkładkami, to wbijasz łożysko, uszczelniacz, flansze i nakrętkę na kleju do gwintów i dokręcasz jak mocno dasz radę.

A jeżeli tulejka rozprężna, to ją wymieniasz, i skręcając kasujesz luz łożysk wałka atakującego.

Robota nie jest wcale ciężka. Jeżeli masz choć najmniejsze pojęcie o mechanice to dasz radę :-P

jakby co to zadzwoń a wszystko Ci wytłumaczę 886917682

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Quattro 

[ IP: 52.15.112.69 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa