Elektryka i elektronika » [A4 07'] komunikaty świateł na wyswietlaczu
Odpowiedz do tematu
 [A4 07'] komunikaty świateł na wyswietlaczu
Drodzy Klubowicze!

Jestem nowym użytkownikiem forum, i w temacie Audi nie orientuję się za dobrze, więc proszę was o wyrozumiałość i o poradę ;-) a więc przechodząc do sedna sprawy:
od paru dni wyświetla mi się komunikat odnośnie prawych kierunkowskazów. Po wstępnych oględzinach samochodu z zewnątrz nie wykryłem żadnej awarii, czytałem w książce serwisowej że mógł również wystąpić problem z wiązką kabli lub też z awarią bezpiecznika. Jest to Audi a4 b7 z 2007r Dziękuję za wszelkie informację
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Jak zdiagnozować usterkę kierunkowskazu?
Grabiu napisał/a:
Drodzy Klubowicze!

Jestem nowym użytkownikiem forum, i w temacie Audi nie orientuję się za dobrze, więc proszę was o wyrozumiałość i o poradę ;-) a więc przechodząc do sedna sprawy:
od paru dni wyświetla mi się komunikat odnośnie prawych kierunkowskazów. Po wstępnych oględzinach samochodu z zewnątrz nie wykryłem żadnej awarii, czytałem w książce serwisowej że mógł również wystąpić problem z wiązką kabli lub też z awarią bezpiecznika. Jest to Audi a4 b7 z 2007r Dziękuję za wszelkie informację
Pozdrawiam
więc tak po pierwsze zapraszamy do działu przywitań ;) Co miałeś na myśli pisząc "po wstępnych oględzinach"? sprawdzałeś bezpieczniki? robiłeś coś innego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak sprawdzałem bezpieczniki i jest wszystko w porządku. Przy każdym włączeniu kierunkowskazu prawego wyświetla mi się ta informacja, lecz tak jak wspominałem wcześniej wszystkie żarówki są w porządku. Chciałbym się dowiedzieć co jeszcze może być przyczyną, czy mogę jeszcze poczynić jakieś kroki przed wizytą u specjalisty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Jak zdiagnozować usterkę kierunkowskazu?
Grabiu napisał/a:

od paru dni wyświetla mi się komunikat odnośnie prawych kierunkowskazów.

A co to dokładnie za komunikat?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest to komunikat komunikat który nie zawsze włącza się po "załączeniu kierunkowskazu".
Komunikat dotyczy tylnego prawego kierunkowskazu. Załącznikiem są zdjęcia które obrazują problem po wciśnięciu przycisku "check".



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Komunikat na drugim zdjęciu nie informuje czasem o braku światła stop??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Drugi komunikat oznajmia awarię STOPU. Jeżeli masz oryginalne lampy proponowałbym na początku sprawdzić dobrze kontakty lampy oraz punkt masowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuje Serdecznie, a ten pierwszy komunikat?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Grabiu napisał/a:
Dziękuje Serdecznie, a ten pierwszy komunikat?

Pierwszy komunikat mówi o usterce żarówki świateł pozycyjnych lub mijania która może być również spowodowana wadą połączeń elektrycznych - głównie masa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie sprawdziłem wszystkie żarówki,lampy (światełka działają) wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc zostają jedynie tylko te komunikaty. Czy jest potrzeba sprawdzenia samochodu u elektryka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Grabiu napisał/a:
Właśnie sprawdziłem wszystkie żarówki,lampy (światełka działają) wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc zostają jedynie tylko te komunikaty. Czy jest potrzeba sprawdzenia samochodu u elektryka?
nie koniecznie, usterke moze powodowac wadliwa żarówka lub samo jej podłączenie , mówiac prosto nie siedzi tak jak pownna przez co raz działa a raz nie, w mojej 6-tce było to samo i okazało się,że samo gniazdo miało skorodowany pin

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha rzeczywiście to ma sens, ale i tak pewnie w razie usunięcia usterki będę musiał odwiedzić zakład, który tym się zajmuję w celu "skasowania" tego błędu, (jeśli oczywiście mogę to tak nazwać). Z góry przepraszam za jakiekolwiek błędne nazewnictwo niektórych czynności bądź elementów, ale jestem na razie świeży w tym temacie :)


;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Grabiu napisał/a:
Aha rzeczywiście to ma sens, ale i tak pewnie w razie usunięcia usterki będę musiał odwiedzić zakład, który tym się zajmuję w celu "skasowania" tego błędu, (jeśli oczywiście mogę to tak nazwać). Z góry przepraszam za jakiekolwiek błędne nazewnictwo niektórych czynności bądź elementów, ale jestem na razie świeży w tym temacie :)


;audi;
tych błedów nie musisz kasowac, gdyz jest to Auto Check który inforuje Cie o podstawowych systemach w samochodzie, jak ciśnienie oleju, poziom cieczy chłodzacej, stanie okładzin hamulcowych ,ładowania, swiatłach stopu, oraz pozycyjnych...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję bardzo za cenną informację
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.221.47.203 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa