Elektryka i elektronika » A4 B5 Montaż alarmu
Odpowiedz do tematu
 A4 B5 Montaż alarmu
Jak w temacie, kupiłem niedawno A4 i jest centralny pneumatyczny tylko nie jest to centralny na pilota, postanowiłem założyć alarm , i chciałem prosić o pomoc, czy może mi ktoś podpowiedzieć w którym miejscu montować, w jakie przewody się podpinać, chodzi mi głównie w którym miejscu podłaczyć aby działał centralny pneuamtyczny, kierunki pod alarm no i wiadomo do rozbrjania lampka czy czujnik w drzwiach, w którym miejscu najlepiej się wpiąć i w które kable. z góry dziękuje za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że na forum można pozwolić sobie na objaśnienie jak podłączyć kierunkowskazy sterowanie pompką, ale jak zabezpieczyć swoją niunię to raczej PW.
Kupisz alarm, to będzie wiadomo co i gdzie podłączyć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No ale o to własnie chodzi, napisałem wyraźnie, że potrzebuje pomocy w które przewody się wpiąć, w który kabel kierunki, w który kabel sterowanie centralnym, a alarm już mam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
arczi1987 napisał/a:
No ale o to własnie chodzi, napisałem wyraźnie, że potrzebuje pomocy w które przewody się wpiąć, w który kabel kierunki, w który kabel sterowanie centralnym, a alarm już mam

A ja ciągle nie mam pojęcia co to za alarm. Opiszę w takim razie tylko kolory i miejsca potrzebnych przewodów.
Kierunkowskazy przełącznik przy kierownicy przewody czarny z zielonym paskiem i czarny z białym paskiem.
sygnał otwierania przewód szary z białym paskiem brązowa 15to pinowa wtyczka lewy słupek A
sygnał zamykania przewód czerwony z brązowym paskiem brązowa 15to pinowa wtyczka lewy słupek A
sygnał otwarcia drzwi przewód brązowy z białym paskiem pomarańczowa 10cio pinowa wtyczka lewy słupek A lub brązowy z żółtym paskiem brązowa 15to pinowa wtyczka słupek A
stacyjka obojętnie który grubszy przewód koloru czarnego (np przy stacyjce).
W niektórych wersjach kierunkowskazy podpięte były również w pompce centralnego zamka.
Mojemu koledze zamontowałem płytkę alarmu do pompki centralnego zamka. Wszystkie przewody i tak zbiegają się w pompce. Centralka służy tylko jako odbiornik + dodatkowe niezależne odcięcie - takie są najpewniejsze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak sprawdzić czy przy pompce centralnego mam te kierunki doprowadzone ? ja kupiłem taki alarm: http://allegro.pl/alarm-e...1842067929.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy pompce poszukaj przewodów od kierunkowskazów. Kolory przewodów jak wyżej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie znajduje się pompka od centralnego zamka ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W bagażniku po prawej stronie tuż przy tylnej lampie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi, czy w A3 kolory i miejsce ułożenia kabli są takie same jak opisałeś wyżej?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
plutmarcin napisał/a:
Adi, czy w A3 kolory i miejsce ułożenia kabli są takie same jak opisałeś wyżej?

Kolory mogą się zgadzać, ale ułożenie kabli już niekoniecznie. Pompka w A3 ma 3 gniazda, a nie 2 jak w starszych modelach A4.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Interesuje mnie pod jaki kabel się podpiąć chcąc podać sygnał do otwierania i zamykania drzwi, oraz sygnał otwartych drzwi.
Czy lepiej jest podłączyć się pod pompkę centralnego z sygnałem otwierania i zamykania czy pod słupek A?
I ostatnie pytanie czy sterowania otwieraniem i zamykaniem jest realizowane za pomocą masy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
plutmarcin napisał/a:
Interesuje mnie pod jaki kabel się podpiąć chcąc podać sygnał do otwierania i zamykania drzwi, oraz sygnał otwartych drzwi.
Czy lepiej jest podłączyć się pod pompkę centralnego z sygnałem otwierania i zamykania czy pod słupek A?
I ostatnie pytanie czy sterowania otwieraniem i zamykaniem jest realizowane za pomocą masy?

Jeżeli ma być to moduł tylko sterujący zamykaniem i otwieraniem, to łatwiej będzie podłaczyć się blisko pompki. Jeżeli będzie to alarm z immo, to lepiej będzie blisko grodzi, a punkty znajdziesz również na słupku A.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi o zestaw super forteca od AMT, poprzedni właściciel zamontował jakiegoś Stiga, ale w tak amatorski sposób, że od razu to wyrzuciłem, zostawiłem tylko podwójny przewód, przeciągnięty od pompki pod kierownicę i zastanawiam się czy go wykorzystać czy lepiej tak jak napisałeś podłączyć się pod słupek A.
Jak jest z tym sterowaniem otwarcie/zamknięcie? masa czy 12W?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
plutmarcin napisał/a:
Chodzi o zestaw super forteca od AMT, poprzedni właściciel zamontował jakiegoś Stiga, ale w tak amatorski sposób, że od razu to wyrzuciłem, zostawiłem tylko podwójny przewód, przeciągnięty od pompki pod kierownicę i zastanawiam się czy go wykorzystać czy lepiej tak jak napisałeś podłączyć się pod słupek A.
Jak jest z tym sterowaniem otwarcie/zamknięcie? masa czy 12W?

W Twoim przypadku tylko masa 10cio pinowe brązowe złącze przewody koloru szary otwieranie i czerwony z brązowym paskiem zamykanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adi, jutro się za to zabieram bo już mnie powoli irytuje to otwieranie i zamykanie kluczykiem ;-) Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 14 Sie, 2012 20:40 ]
Mam pytanie, chcę podłączyć syrenkę alarmu (super forteca) taką jak na stronie http://www.amt-alarmy.pl/...q=&r=0&rg=0&sg=
przewód osobny brązowy ma być podpięty do krańcówki pokrywy silnika i mam wątpliwości czy można ten przewód podłączyć do fabrycznego czujnika przy zamku maski? Bo widzę, że takowy tam jest, jeśli tak to pod który przewód? bo są 2 :-)

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2012 19:56 ]
Chyba nikt mi nie pomoże z tym czujnikiem,
jeszcze jedno pytanie, sygnał otwarcia drzwi podłączyłem pod przewód brązowy z żółtym paskiem w słupku A, ale ten przewód podaje masę tylko w momencie otwarcia drzwi kierowcy, potrzebuje sygnał z obu drzwi i bagażnika, czy jest taki przewód gdzieś blisko kierownicy? Cy pozostaje szukanie każdego z osobna i łączenie?
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.223.21.5 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa