Elektryka i elektronika » [A4 B5 97r.] przycisk do otwierania klapy bagażnika
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5 97r.] przycisk do otwierania klapy bagażnika
Witam wszystkich audi-holików ;audi;
Chciał bym mieć przycisk do otwierania klapy bagażnika.
Dokładniej opisując temat:
mam siłownik zamontowany w klapie, po naciśnięciu przycisku na pilocie od klapy, otwiera się klapa. Jak mam odpalony silnik i nacisnę ten przycisk to już klapa się nie chce otwierać.
Nie chcę za każdym razem gasić silnika by otworzyć klapę, więc wpadłem na pomysł by podłączyć przycisk, który będzie jednak otwierał klapę gdy silnik jest już odpalony.
Czy ktoś podpowie jak to rozkminić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pin 12 w 16to pinowej wtyczce. Łączysz go szeregowo ze stycznikiem do 12V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pin 12 w 16to pinowej wtyczce. Łączysz go szeregowo ze stycznikiem do 12V.


Kurcze nie jestem elektronikiem ani elektrykiem samochodowym, ale chciał bym to sam zrobić.
Pin znajdę, ale nie wiem jak to podłączyć .
Jakiś nr tego stycznika?
Rozrysował byś piny stycznika i podłączenie?
Mam jakiś przekaźnik albo stycznik z lamp dziennych, może by spasował?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najlepiej byłoby zastosować jakiś z oryginału np A8. Sterowanie możesz podłaczyć do głównego zasilania pompki przez ten mikrostyk do pinu 12.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Najlepiej byłoby zastosować jakiś z oryginału np A8. Sterowanie możesz podłaczyć do głównego zasilania pompki przez ten mikrostyk do pinu 12.


Czyli bym dobrze zrozumiał muszę zakupić ten przycisk np z A8, wychodzą z niego dwa kable, jeden podłączam pod zasilanie 12+ a drugi pod pin 12 we wtyczce od pompki?

czy np taki przycisk można by było tak podłączyć?:

http://allegro.pl/audi-pr...3870725284.html

[ Dodano: Pią 07 Lut, 2014 12:38 ]
jeszcze znalazłem od A8:

http://allegro.pl/przycis...3872708914.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten pierwszy jest z Passata, drugi z nowego modelu A8. Co kupisz to będziesz miał. A zrozumiałeś dobrze z tym, że przydałoby się w sumie podłaczyć 4 przewody - 2 do sterowania i 2 do podświetlania takiego włacznika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ten pierwszy jest z Passata, drugi z nowego modelu A8. Co kupisz to będziesz miał. A zrozumiałeś dobrze z tym, że przydałoby się w sumie podłaczyć 4 przewody - 2 do sterowania i 2 do podświetlania takiego włacznika.


a jak podłączyć oświetlenie? przydało by się podciągnąć napięcie po kluczyku i do masy czy jakoś inaczej?
nie wiem jak się zapalają inne kontrolki czy po przekręceniu kluczyka czy też po włączeniu świateł? skąd taki plus podciągnąć?

na alledrogo widziałem też inne przyciski, chciał bym w miare mały i najlepiej z audi. Każdy będzie miał po 4 kable?
tam jest kostka do wpięcia?
i jeszcze zastanawiam się nad ustawieniem, gdzie w audi taki przycisk się montuje oryginalnie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, masz np w Audi a6 ;-)

[ Dodano: Pią 07 Lut, 2014 21:17 ]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w sumie fajne miejsce do montażu, pomyślę nad tym:)
A co myślicie nad przyciskiem w tunelu? Np koło lewarka zmiany biegów? - tego się trochę boje, że cokolwiek położę na przycisk całkiem przypadkiem i będę musiał wysiąść by zamknąć bagażnik.
Druga wersja nad jaką pomyślałem to pod kierownicą po lewej stronie tak jak w nowszych wersjach B6 jest umiejscowiony przełącznik od świateł.


Jeszcze tylko podłączenie podświetlenia tego przycisku, gdzie go można podłączyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moim zdaniem najlepiej będzie na słupku jak w A6

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A podpowie ktoś jak podłączyć to podświetlenie przycisku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeden pin do masy, a drugi do podświetlenia konsoli, czy zapalniczki (szary z niebieskim paskiem)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Super, dziękuję koledzy:-) dzisiaj albo jutro zamówię przycisk i ruszam do zabawy:-)

[ Dodano: Czw 13 Lut, 2014 15:57 ]
Przycisk już jest w moim posiadaniu. Sprawdziłem miernikiem czy działa i tu nasuwa się pytanie:
Jak podłączenia pod miernik dwa kable to piszczy a jak nacisnąć przycisk to przestaje. Czy to na pewno tak ma być?
Czyli jak go podłącze pod napięcie to będzie dawał cały czas napięcie na pin w pąpce

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Który to przycisk zakupiłeś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
oto ten:

http://allegro.pl/przycis...3905886330.html

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.116.239.195 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa