Pozostałe tematy » Audi A3 2005 - problem z odpalaniem na zimnym silniku
Odpowiedz do tematu
 Audi A3 2005 - problem z odpalaniem na zimnym silniku
Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem mojego A3 kiedy silnik jest zimny. Żeby było ciekawiej problem nie przydarza się zawsze... Jeśli jeżdżę samochodem codziennie problem nie istnieje - pali od strzała. Ale wystarczy zostawić go dzień, czasem dwa na dworze przy temperaturach obecnie panujących i ma problem. Trzeba się solidnie nakręcić żeby odpalić. Myślałem, że może chodzi o dopływ paliwa - spływanie, ale mechanik raczej wykluczył tą usterkę. Samochód został sprawdzony VAGiem i nie wykazał usterek. Macie jakieś pomysły co to może być? Dodam że to silnik diesla 1.9 TDI 105 kM

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi A3 2005 - problem z odpalaniem na zimnym silniku
pablo7no napisał/a:
Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem mojego A3 kiedy silnik jest zimny. Żeby było ciekawiej problem nie przydarza się zawsze... Jeśli jeżdżę samochodem codziennie problem nie istnieje - pali od strzała. Ale wystarczy zostawić go dzień, czasem dwa na dworze przy temperaturach obecnie panujących i ma problem. Trzeba się solidnie nakręcić żeby odpalić. Myślałem, że może chodzi o dopływ paliwa - spływanie, ale mechanik raczej wykluczył tą usterkę. Samochód został sprawdzony VAGiem i nie wykazał usterek. Macie jakieś pomysły co to może być? Dodam że to silnik diesla 1.9 TDI 105 kM
trzeba by sprawdzic podstawy,czyli stan akumulatora,rozrusznika i świec, a mechanik sprawdzał ciśnienie silnika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Akumulator jest ok. Z tego co mi wiadomo to nie sprawdzał. Ale jeśli ciśnienie silnika nie było by ok to czy samochód miałby problem z odpalaniem tylko po postoju ok 2 dni czy częściej? U mnie jest to jednak sporadyczny problem. Nie wiem czy to ma związek ale wczoraj podczas odpalania zapaliła mi się dosłownie na sekundę kontrolka oleju. Przy ponownej próbie odpalenia problem zniknął.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja miałem podobny problem ale w 2.5 v6 TDI jak stala na mrozie duzej niz dwa dni to tez ja trzeba bylo duzej krecic jak jezdziłem co dzien było ok umnie sprawe załatwiło wymiana swiec zarowych ten twoj silink 105 koni jest juz na pompo wtryskach mogły szczelic uszczelnacze i sie tym zapowietrza sprawdz tez filtr paliwa i swiece ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja sądzę, że akumulator ci już pada. To, że został sprawdzony nie eliminuje go jako problemu. Po kilkudniowej przerwie w jeździe wspomóż się dodatkowym zasilaniem z kabli. Jeżeli odpali od razu, to wymień akkumulator.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.133.144.197 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa