Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
audi a4 1.9tdi swiece zarowe
Autor Wiadomość
dexaven 
mlody


Model: A4
Silnik: 1.9tdi 1Z
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 17 Kwi 2010
Wszystkie posty: 47



Skąd: lublin
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 09:47   audi a4 1.9tdi swiece zarowe
     



Witam.Mam takie oto zapytanie.Jak wyglada prawidlowo działajaca swieca żarowa a dokladnie jak powinna sie nagrzewac.Chce dokonac wymiany przed zima ale nie do konca wiem jak wyglada poprawne dzialanie swiecy.Jakies dwa miesiace temu wykrecilem wszystkie i podpinalem do aku by sprawdzic ich dzialanie.W zasadzie kazda dzialala inaczej.Jedna grzala bardzo bardzo szybko i na calej długosci ,,trzpienia''grzejnego,nastepna rownie szybko ale mniej wiecej do polowy dlugosci owego ,,trzpienia''a kolejna zas powoli i w zasadzie nagrzewal sie sam koniec swiecy.Jaki jest prawidlowy czas nagrzewania swiecy i jak to ma wygladac?Przy okazji jakie swiece polecacie zebym w zimie nie miał niespodzianek.Dzieki i pozdrawiam.Mój silnik 1z 90Km.
_________________
pOOOOwoli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
rtoip_2004 



Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Cze 2010
Wszystkie posty: 137



Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 13:38   
     



Witaj! Moim zdaniem dobra decyzja co do przejrzenia, sprawdzenia układu i ewentualnej wymiany świec przed zimą . Jeżeli chodzi o różne czasy i sposób grzania może to być spowodowane np. stopniem uszkodzenia elementu grzejnego świecy przez lejące wtryski lub nawet podczas zwykłej długiej eksploatacji (zmęczenie termiczne) , różni producenci świec, różny typ świec (czas nagrzewania, natężenie prądu), przyczyn może być wiele. To jak wizualnie wygląda świeca podczas nagrzewania w sumie ma niewielkie znaczenie, natomiast ważne jest to aby w pewnym przedziale czasowym potrafiła osiągnąć odpowiednią temperaturę i tym samym wspomóc szybki start silnika i obniżyć toksyczność spalin. Domowym sposobem raczej tego nie sprawdzisz, możesz tylko dowieść czy grzeje czy nie. Co do producentów: na 100% każdy mechanik ma swoich ulubieńców i każdy poleci coś innego. Najważniejsze jednak aby wszystkie świece miały takie same parametry (odpowiadające konkretnemu typowi silnika) i najlepiej jednego producenta. Dla Audi A4 z 1995 roku z silnikiem 1Z świece oryginalne Bosch mają nr 0 250 201 032 lub 0 250 202 022 są to świece z serii Duraterm o skróconym do 4 s czasie rozgrzewania do ok 850 *C o napięciu znamionowym 11V [15A], uważam, że są jedne z lepszych.
Ostatnio zmieniony przez rtoip_2004 Wto 07 Wrz, 2010 15:04, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
dexaven 
mlody


Model: A4
Silnik: 1.9tdi 1Z
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 17 Kwi 2010
Wszystkie posty: 47



Skąd: lublin
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 14:21   audi a4 1.9tdi swiece zarowe
     



W wyszukiwarce jest wiele na temat swiec,ale jak dotąd nigdzie nie znalazlem opisu jak ma sie ona nagrzewac.Pytałem ze 3 mechaników i kazdy mi powiedział co innego.Mam nadzieje ze moze tutaj jakas mądra głowa odpowie mi na moje zapytanie.Dzieki za szybką odpowiedz a wracajac do moich swiec to własnie 3 sztuki miałem beru i jedną boscha.Chce dowiedziec sie jak prawidlowa powinna działac swieca zarowa bo moze nie ma sensu wymieniac wszystkich ale zeby to zrobic musze wiedziec jak wyglada poprawne dzialanie.Moze ktos orientuje sie jaka powinna byc swieca montowana fabrycznie i konkretnie do tego silnika?Własnie mam zapisane numery tego boscha który był u mnie to ten drugi numer 0 250 202 022.Mam dylemat jakie kupic i czy wszystkie wymienic.
_________________
pOOOOwoli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
rtoip_2004 



Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Cze 2010
Wszystkie posty: 137



Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 14:33   
     



Tak jak pisałem wyżej, świece różnych producentów mają różne parametry, najlepiej mieć świece tego samego producenta bądź z takimi samymi parametrami. Jeżeli wszystkie świece grzeją i nie było problemu to nie widzę powodu wymiany. Ale jeżeli się już zdecydujesz na wymianę to najlepiej wszystkie na nowe. Dokupowanie jednej świecy Beru lub 3 Boscha (oczywiście z tymi samymi numerami) nie jest najlepszym pomysłem, bo to może Ci dopiero dostarczyć problemów, ale możesz oczywiście spróbować. Wg specyfikacji dla silnika 1Z fabryczne były montowane ww świece Bosch Duraterm.

Podaj mi nr świec Beru to sprawdzę czy parametry się pokrywają.

Co do tego jak maja działać to napisałem: w ciągu 4 s świeca powinna osiągnąć ok 850 *C (świece Bosch Duraterm). Jeżeli wg producenta takie były montowane to należy zastosować takie same lub zamienniki o identycznych parametrach technicznych. Ma to znaczenie gdyż świece które osiągają wspomniane 850*C w czasie dwukrotnie dłuższym nie osiągną wymaganej temperatury ponieważ sterownik odetnie sygnał na przekaźnik świec i przestają grzać i silnik gorzej odpala, ale: wydaje mi się, że VAGiem można wydłużyć czas grzania).
Ostatnio zmieniony przez rtoip_2004 Wto 07 Wrz, 2010 18:17, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 15:55   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



rtoip_2004 napisał/a:
Domowym sposobem raczej tego nie sprawdzisz, możesz tylko dowieść czy grzeje czy nie.
tu sie nie zgodze, mozna sprawdzic. Bedziesz potrzebowal akumulator, stoper i koniecznie kleszcze abys sie nie poparzyl. Swiece powinny nagrzewac sie w tym samym czasie , az do "bialosci" oczywicie tak jak wspomnial mój poprzednik czas nagrzania swiecy zalezy od jej producenta i parametrów. to zalezy jakie masz swiece tkz. szybkiego, czy wolnego grzania... Tak czy tak jesli jedna swieca jest inna to znaczy ,ze Twój poprzednik przydziadowal i wymienil tylko jedna, wiec juz czas na zmiane.
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
dexaven 
mlody


Model: A4
Silnik: 1.9tdi 1Z
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 17 Kwi 2010
Wszystkie posty: 47



Skąd: lublin
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 16:08   audi a4 1.9tdi swiece zarowe
     



Dzieki serdeczne za zainteresowanie i pomoc.Chodzi o to ze mniej wiecej od trzech dni kiedy odpalam go po nocy to pali mi za pierwszym razem,ale widze ze musze przytrzymac go nieco dluzej niz kiedys.nawet zima palil od strzala a teraz czasem go krece odrobine dluzej i chwile jakby nierowno chodzi doslownie 3-5sekund.Nie jest tak za kazdym porannym odpaleniem ale sie zdarza.Dodam ze w zimie tego nie bylo i palil od strzala.Rozrzad w ostatnim czasie nie byl ruszany pompa tez nie ruszana.Podaje numery tej swieczki beru: 0 100 226 172 11v.
_________________
pOOOOwoli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
rtoip_2004 



Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Cze 2010
Wszystkie posty: 137



Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 16:09   
     



Pasiak napisał/a:
Swiece powinny nagrzewac sie w tym samym czasie , az do "bialosci"

świece są zbudowane z różnego materiału: metal, ceramika. W zależności od rodzaju i grubości elementu grzejnego mogą przy podobnym czasie i "kolorze" mieć różne temperatury.

[ Dodano: Wto 07 Wrz, 2010 17:13 ]
dexaven napisał/a:
Chodzi o to ze mniej wiecej od trzech dni kiedy odpalam go po nocy to pali mi za pierwszym razem,ale widze ze musze przytrzymac go nieco dluzej niz kiedys.nawet zima palil od strzala a teraz czasem go krece odrobine dluzej i chwile jakby nierowno chodzi doslownie 3-5sekund.Nie jest tak za kazdym porannym odpaleniem ale sie zdarza.Dodam ze w zimie tego nie bylo i palil od strzala


Co do szarpania zacznij od układu zasilania paliwem, filtra paliwa (czy nie ma nigdzie wycieków) i powietrza (również szczelność układu), rurki z podciśnieniem (czy szczelne) a potem trzeba podpiąć VAG i zrobić logi statyczne i dynamiczne.
Na szarpanie na zimnym może pomóc minimalnie zwiększenie dawki startowej paliwa bądź minimalne podniesienie obrotów.
Ostatnio zmieniony przez rtoip_2004 Wto 07 Wrz, 2010 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 16:21   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



rtoip_2004 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Swiece powinny nagrzewac sie w tym samym czasie , az do "bialosci"

świece są zbudowane z różnego materiału: metal, ceramika. W zależności od rodzaju i grubości elementu grzejnego mogą przy podobnym czasie i "kolorze" mieć różne tempe
zgadza sie , ale swiece tej samej firmy i o tym samym numerze, powinny miec jednakowy czas grzania.
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
dexaven 
mlody


Model: A4
Silnik: 1.9tdi 1Z
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 17 Kwi 2010
Wszystkie posty: 47



Skąd: lublin
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 16:46   audi a4 1.9tdi swiece zarowe
     



Nieco wyzej podałem numery tej swieczki beru.No wiec jakie swieczki kupic przy zalozeniu ze chce wymienic wszystkie 4 sztuki.Chce albo 4 tanie zeby wytrzymaly do przyszlej zimy albo 4 porzadne na dluzszy czas.
_________________
pOOOOwoli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 16:50   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



dexaven napisał/a:
albo 4 porzadne na dluzszy czas.
nie ma co bawic sie w pólsrodki, lepiej kupic raz a dobrze.
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
rtoip_2004 



Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Cze 2010
Wszystkie posty: 137



Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 16:52   
     



Cytat:
zgadza sie , ale swiece tej samej firmy i o tym samym numerze, powinny miec jednakowy czas grzania.

Święta prawda

[ Dodano: Wto 07 Wrz, 2010 18:01 ]
Chcesz pojeździć:
Pasiak napisał/a:
nie ma co bawic sie w pólsrodki, lepiej kupic raz a dobrze.
Ostatnio zmieniony przez rtoip_2004 Wto 07 Wrz, 2010 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 17:06   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



rtoip_2004 napisał/a:
Chcesz pojeździć:
Pasiak napisał/a:
nie ma co bawic sie w pólsrodki, lepiej kupic raz a dobrze.
dokladnie takie pozorne oszczedzanie konczy sie pózniej ciaganiem na lince zima ;-)
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010 18:22   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Wtrącę może swoje 5gr. odnośnie oryginalności produktu i jego ceny. Jeżeli chodzi o jakość, to jak dla mnie prawdziwy oryginalny Bosch nie ma sobie równych, ale jak wiadomo jest Bosch oryginalny i Bosch ryżowy - jedynie oryginalny wygląd produktu i nic więcej. Koszt świecy żarowej Bosch, to jakieś 18€ za szt. To z Alledrogo, to jedynie atrapy oryginalnych części.
Chcesz jeździć bezawaryjnie, to inwestuj w oryginalne części. Chcesz sprzedać samochód, to nie rób nic i zostaw to następcy. Ty nie będziesz mieć kosztów, a następca problemów itp.
Świeca żarowa, tak jak przepływomierz, rozrząd czy układ wtryskowy paliwa w dieslu są wadą odnośnie kosztów które oszczędzisz przy paliwie. W przyrodzie nic nie ginie.
Tak więc jeżeli przepaliła Ci się świeca żarowa, to powinieneś wymienić komplet (oryginalnych świec) i zapomnieć na dłuższy czas o problemie. Kupisz tandetę która po miesiącu, czy dniu zakończy swój żywot i będziesz musiał ją reklamować o ile będzie gwarancja. W najgorszym przypadku w trakcie jej wykręcania zostanie Ci jedna połowa świecy w głowicy, a druga w ręce i co wówczas zrobisz? Uważam, że w takich przypadkach nie ma co oszczędzać - posiadając samochód trzeba w niego inwestować.
pzdr
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
dexaven 
mlody


Model: A4
Silnik: 1.9tdi 1Z
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 17 Kwi 2010
Wszystkie posty: 47



Skąd: lublin
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010 11:07   audi a4 1.9tdi swiece zarowe
     



Dzieki wszystkim za sugestie,pomoc i wszystko inne.Powiedzcie a raczej napiszcie w jakie swiece mam zainwestowac oczywiscie chodzi mi juz o jakies lepsze swieczki.Dodam ze do tej pory mialem u siebie Boscha o numerze 0250202022 i Beru o numerze 0100226172.Napiszcie jakie zakupic by pozniej nie zalowac.W gre wchodza takze inne marki chodzi mi tylko o porzadne swiece.Dzieki i czekam na podpowiedzi.
_________________
pOOOOwoli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010 16:26   Re: audi a4 1.9tdi swiece zarowe
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



dexaven napisał/a:
Dzieki wszystkim za sugestie,pomoc i wszystko inne.Powiedzcie a raczej napiszcie w jakie swiece mam zainwestowac oczywiscie chodzi mi juz o jakies lepsze swieczki.Dodam ze do tej pory mialem u siebie Boscha o numerze 0250202022 i Beru o numerze 0100226172.Napiszcie jakie zakupic by pozniej nie zalowac.W gre wchodza takze inne marki chodzi mi tylko o porzadne swiece.Dzieki i czekam na podpowiedzi.

Beru i Bosch szły na pierwszy montaż, więc możesz rozglądnąć się za takimi właśnie.
Z nieoficjalnego źródła wiem, że oryginalny Bosch ratując się przed jego podróbkami zmienił kod paskowy na swoich opakowaniach. Jest trochę rozmyty. Po tym poznasz oryginał.
pzdr
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Pozostałe tematy

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Bannery i buttony AUDI TECH TEAM
kody banerów i buttonów do pobrania
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 15 Maj, 2009 12:09
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin główny forum AUDI TECH TEAM
Uwaga!!! Poszczególne działy i katego...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 12 Maj, 2009 00:29
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona AUDI TECH TEAM - OOOO na Faceb...
Zostań naszym Fanem ;)
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 09 Lis, 2010 16:12
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Portal AUDI TECH TEAM
strona naszego Klubu AUDI TECH TEAM K...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 19 Cze, 2009 20:56
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Wszystkie modele Audi, informacje, or...
Astaroth Tylko prawdziwe samochody.. 0 Czw 22 Paź, 2009 16:38
Astaroth



[ Twoje IP to: 3.94.102.228, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności