Elektryka i elektronika » [A4 1.8T] podgrzewane lusterka
Odpowiedz do tematu
 [A4 1.8T] podgrzewane lusterka
jak wlaczyc podgrzewane lusterka patrzylem przewody ida dwa ale nie wiem jak je wlaczyc bo nie ma innego wlacznika oprocz wlacznika ogrzewanej tylniej szyby

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Albo grzeją Ci "non stop" albo załączysz właśnie włącznikiem z szybą tylną :roll:

[ Dodano: Wto 15 Gru, 2009 18:27 ]
Ale czy na 100%masz grzane??? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak mysle ze sa podgrzewane bo zdjalem szkielko i tam sa podlaczone dwa przewody do nie go wiec :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
leszko napisał/a:
jak wlaczyc podgrzewane lusterka

Jeżeli posiadasz elektroniczne regulowane lusterka, powinny one grzać automatycznie. Pokrętło regulacji lusterek powinno być ustawione w pozycji wyjściowej, czyli ani na lewe ani na prawe ;)

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
tzn jak mam tak na wyjsciowo teraz ustawione to grzeja przed kazdym uruchomieniem zaplonu :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy spadku temperatury powinny załączyć się automatycznie po uruchomieniu silnika. Nie pamiętam dokładnie, przy jakich temperaturach załącza się ogrzewanko (tutaj Koledzy muszą podpowiedzieć). Łatwo jest sprawdzić, czy podgrzewane lusterko działa czy nie - moje mniej więcej po 5mnt od odpalenia są czyściutkie (bez szronu i wody). Mogę się mylić co do tego automatycznego załączenia podgrzewania lusterek, ale nie spotkałam się jeszcze z osobnym włącznikiem podgrzewania lusterek :oops:

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki sprwadze jak przymrozi pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz to sprawdzić przez zdemontowanie szkła lustra i zmierzeniu na nim napięcia. Jezeli napięcie pojawi się po załączeniu zapłonu, to masz automatyczne załączanie - w lusterku masz czujnik temperatury, który załącza się przy około 5°C.
Jeżeli napięcie pojawi się tylko przy załączeniu podgrzewania tylnej szyby, to masz ręczne załączanie które uważam jest lepszym rozwiązaniem.
pzdr

Wystawiono 3 piw(a):
szynszylek, leszko, GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam pytanie. Jak zdjąć lusterka w mojej niuni żeby sprawdzić wnetrze i żeby nie zepsuć? Może to dziwne pytanie ale nigdy tego nie robiłem a to w końcu szkło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Mam pytanie. Jak zdjąć lusterka w mojej niuni żeby sprawdzić wnetrze i żeby nie zepsuć? Może to dziwne pytanie ale nigdy tego nie robiłem a to w końcu szkło.
rozumiem,że mówimy o samym wkładzie....ustaw lusterko na maksa do wewnątrz, złap palcami za zewnętrzną część wkładu tak aby móc delikatnie podważyć jednocześnie górną i boczna część, po czym zdecydowanie a zarazem delikatnie szarpnij i powinno wyskoczyć. Jeśli chcesz to jutro nakręcę całą procedure i wrzuce filmik :mrgreen: Jeśli chcesz wyciagnąć całe lusterko to są tylko 2 śruby.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W wyposażeniu mam grzane lusterka ale nie działają. Chce sprawdzić czy w ogóle prąd do nich dochodzi. Czy może jakies zimne luty. Nie chce demontowac całego lusterka ale jak nie będzie wyjscia to tak zrobie.
A jak wyglada sytuacja z ponownym montażem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
W wyposażeniu mam grzane lusterka ale nie działają. Chce sprawdzić czy w ogóle prąd do nich dochodzi. Czy może jakies zimne luty. Nie chce demontowac całego lusterka ale jak nie będzie wyjscia to tak zrobie.
A jak wyglada sytuacja z ponownym montażem?
jak wyciagniesz wkład to bedziesz widział doczepione do nich 2 kable, one odpowiadaja za grzanie. Jak załaczasz grzanie lusterek?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Sergio napisał/a:
W wyposażeniu mam grzane lusterka ale nie działają. Chce sprawdzić czy w ogóle prąd do nich dochodzi. Czy może jakies zimne luty. Nie chce demontowac całego lusterka ale jak nie będzie wyjscia to tak zrobie.
A jak wyglada sytuacja z ponownym montażem?
jak wyciagniesz wkład to bedziesz widział doczepione do nich 2 kable, one odpowiadaja za grzanie. Jak załaczasz grzanie lusterek?

Nie sądzę żeby w tym modelu było automatyczne grzanie. Myslę, że załącza się przy grzaniu tylnej szyby ale nigdy nie działały więc nie jestem pewien.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Sergio napisał/a:
W wyposażeniu mam grzane lusterka ale nie działają. Chce sprawdzić czy w ogóle prąd do nich dochodzi. Czy może jakies zimne luty. Nie chce demontowac całego lusterka ale jak nie będzie wyjscia to tak zrobie.
A jak wyglada sytuacja z ponownym montażem?
jak wyciagniesz wkład to bedziesz widział doczepione do nich 2 kable, one odpowiadaja za grzanie. Jak załaczasz grzanie lusterek?

Nie sądzę żeby w tym modelu było automatyczne grzanie. Myslę, że załącza się przy grzaniu tylnej szyby ale nigdy nie działały więc nie jestem pewien.
wyciągnij wkład i zpbacz,czy po włączeniu podrzewania tylnej szyby na przewodzie jest prąd, jeśli tak to wkład jest do wymiany, choć czasami wystarczy popsikać piny bo rdzewieją ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i na stykach prąd jest. Niby dobrze bo nie ma co dalej szukać ale. Patrzyłem na allegroszu i są np same maty grzewcze po 10 zeta ale odkleić stare to juz chyba hardcore. Całe wkłady podgrzewane w granicach 70zł. W Cz-wie gościu dorabia lusterka tj. wycina z dowolnego szkła, wkleja mate grzejącą i montuje w lusterku, koszt 60zł. Nie sa to jednak ori i trochę się boję że po kilku miesiacach padna. Co byście doradzili?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.135.195.249 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa