Pozostałe tematy » [A4 1.8 95'] Wysoka temperatura silnika
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Sprawdzali mi mechanicy w jaki sposob to nie mam pojecia podobno jest sprawny.

[ Dodano: Pon 29 Paź, 2012 18:24 ]
Dzisiaj siedzialem troche przy samochodzie i zauwazylem ze temperatura wzrasta do 105 stopni i stoi wyszej temperatury nie osiaga przez pare godzin byl wlaczony silik. Przy dodaniu gazu i trzymaniu na wyszych obrotach termostat sie otwiera i widac jak plyn wraca do zbiorniczka i momentalnie temperatura spada do 90 stopni... Moze to byc wina czujnika temperatury?? czy moze tak ma byc?? :( :( :(

[ Dodano: Pon 29 Paź, 2012 21:07 ]
A co sadzicie o wiskozie czy moze to byc jej wina?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pomiar temperatury to jedno, a zachowanie się płynu drugie. Sądzę, że powinieneś sprawdzić na własne oczy jaka jest różnica temperatury na tym czujniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziwne to wszystko.
autko kopiłeś z takimi objawami ? to był powód wymiany pompy wody?

Wrotekqn napisał/a:
Jezdzilem jeden dzien bez termostatu na prob co sie bedzie dzialo i bez termo. jest super


gniazdo może być krzywe, w tedy termostat się lekko wygnie i może się zacinać (raz wyjęty jest dobrze)
dodajesz gazu i nagle obieg się uruchamia i termostat otwiera??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja caly czas obserwuje ten temat bo u mojej dziewczyny w golfie jest podobny problem.. brak ogrzewania, silnik mial 90 stopni i dmuchalo zimne powietrze a jak wcisnalem gaz w podloge to nagle poszlo cholernie gorace powietrze.. dodam ze termostat raczej sie otwieral bo i gorny waz i dolny byly gorace... od nagrzewnicy tez weze byly twarde i gorace.. :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
ja caly czas obserwuje ten temat bo u mojej dziewczyny w golfie jest podobny problem.. brak ogrzewania, silnik mial 90 stopni i dmuchalo zimne powietrze a jak wcisnalem gaz w podloge to nagle poszlo cholernie gorace powietrze.. dodam ze termostat raczej sie otwieral bo i gorny waz i dolny byly gorace... od nagrzewnicy tez weze byly twarde i gorace.. :/
przepłukaj nagrzewnice i dobrze odpowietrz układ.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mozna powiedziec ze temperatura jest identyczna co na wskazniku. Przy dodaniu gazu momentalnie temperatura spada po odjeciu rosnie. Pompe wyminilem dlatego ze myslalem ze to jej wina ale dalej to samo. Auto mam juz dlugo pewnego razu jechalem autostradom i poprostu mi zagodowal i od wtedy mam ten problem. Po zgaszeniu silnika wszystko bulgocze..... Przy przewodzie cofajacym do zbiorniczka powinno sikac a mi tylko troszke siknie i przestanie troszke siknie i przestaje :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wrotekqn napisał/a:
Mozna powiedziec ze temperatura jest identyczna co na wskazniku. Przy dodaniu gazu momentalnie temperatura spada po odjeciu rosnie. Pompe wyminilem dlatego ze myslalem ze to jej wina ale dalej to samo. Auto mam juz dlugo pewnego razu jechalem autostradom i poprostu mi zagodowal i od wtedy mam ten problem. Po zgaszeniu silnika wszystko bulgocze..... Przy przewodzie cofajacym do zbiorniczka powinno sikac a mi tylko troszke siknie i przestanie troszke siknie i przestaje :(
a są jakieś symptomy uszkodzonej uszczelki pod głowicą?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie ma nic twierdza wszyscu ze uszczelka jest dobra

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wrotekqn napisał/a:
nie ma nic twierdza wszyscu ze uszczelka jest dobra
w takim razie spuść cały płyn i podłącz wąż ogrodowy do układu chłodzenia, tylko w przeciwna stronę do obiegu i dobrze przepłukaj cały układ. Następnie zalej płynem i bardzo dokładnie odpowietrz. W A6 zajęło mi to prawie 3 godziny zanim wywaliło całe powietrze, a miał identyczne objawy jak u Ciebie. Powodzenia

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa