 |
|
[A4 B5] Adapter AUX i uszkodzony potencjometr |
| Autor |
Wiadomość |
JawoR

Model: A4 B5
Silnik: 1.6
Zasilanie: Benz.
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 12 Lut 2012 Wszystkie posty: 24
     
Skąd: Wschowa
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 01:55 [A4 B5] Adapter AUX i uszkodzony potencjometr
|
|
|
Witam. Posiadam radio Chorus w Audi A4 98r.
Takie ło
http://img853.imageshack....20120208617.jpg
1. Co mogę zrobić, żeby móc podłączyć do tego radia mp3 czy telefon. Wyjście jack, ale czy, aby na pewno w tym radiu sprawdzi się jakiś kabelek? Czy można ten z poniższego linku zastąpić jakimś innym, tańszym? Bo jak dla mnie 90 zł za kostkę, wtyczkę i kawałek kabla to trochę przesada.
http://allegro.pl/adapter...2099539100.html
2. W radiu nie do końca działa potencjometr, tzn nie można podgłośnić ani ściszyć, bo wtedy radio się wyłącza (przestaje grać). W trybie regulacji basu pokrętło działa. Przeczytałem, że może być to potencjometr lub procesor. Opłaca się wymieniać sam potencjometr/procesor i czy dam radę to zrobić sam? Czy może już lepiej kupić inne radio? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 08:53 Re: Adapter AUX i uszkodzony potencjometr
|
|
|
| JawoR napisał/a: | Witam. Posiadam radio Chorus w Audi A4 98r.
Takie ło
http://img853.imageshack....20120208617.jpg
1. Co mogę zrobić, żeby móc podłączyć do tego radia mp3 czy telefon. Wyjście jack, ale czy, aby na pewno w tym radiu sprawdzi się jakiś kabelek? Czy można ten z poniższego linku zastąpić jakimś innym, tańszym? Bo jak dla mnie 90 zł za kostkę, wtyczkę i kawałek kabla to trochę przesada.
http://allegro.pl/adapter...2099539100.html
2. W radiu nie do końca działa potencjometr, tzn nie można podgłośnić ani ściszyć, bo wtedy radio się wyłącza (przestaje grać). W trybie regulacji basu pokrętło działa. Przeczytałem, że może być to potencjometr lub procesor. Opłaca się wymieniać sam potencjometr/procesor i czy dam radę to zrobić sam? Czy może już lepiej kupić inne radio? |
Kup drugie radio Concert - naprawiony lub bez wady głośności. W tych radiach niema potencjometrów. Jest za to enkoder (impulsator) który potrafi się równiez uszkodzić. Wówczas nie działa również regulacja basów, sopranów itd.
Adapter którego link zamieściłeś działa tylko z radiami grupy VAG które posiadają możliwość sterowanie zmieniarką - Chorus tego nie potrafi. Dlatego też proponuję kupić radio Concert.
Przywitaj się też w odpowiednim dziale. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
JawoR

Model: A4 B5
Silnik: 1.6
Zasilanie: Benz.
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 12 Lut 2012 Wszystkie posty: 24
     
Skąd: Wschowa
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 13:13
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Dlatego też proponuję kupić radio Concert. |
Będzie to typowo Plug & Play ? Tzn, zmieniam radio i wszystko współpracuje ze sobą jak wcześniej, tak jak obecnie, typu gaszę silnik, radio też itp?
Tak mi się od razu przypomniało, jest możliwość podmianki ori głośników z tyłu, na jakieś inne, typu Sony? Czytałem, że posiadają one wbudowany wzmacniacz, jak to z tym jest? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 14:35
|
|
|
| JawoR napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Dlatego też proponuję kupić radio Concert. |
Będzie to typowo Plug & Play ? Tzn, zmieniam radio i wszystko współpracuje ze sobą jak wcześniej, tak jak obecnie, typu gaszę silnik, radio też itp?
Tak mi się od razu przypomniało, jest możliwość podmianki ori głośników z tyłu, na jakieś inne, typu Sony? Czytałem, że posiadają one wbudowany wzmacniacz, jak to z tym jest? |
Pomijając to że po podłączeniu radia bedziesz musiał podać kod, to reszta będzie Plug & Play. Co do głośników ja w Sony nie gustuję bo jest przereklamowane, ale to również idzie przerobić - warunek te same gabaryty głośnika i oporność cewki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 19:20
|
|
|
wymień sobie radio na concerta ,ja tak zrobiłem też miałem problem z podgłaszaniem stwierdziłem, że nie opłaca się naprawiać chorusa bo problem i tak powróci po roku
tylko musisz kupić concerta plus albo matsushite bo inne mają tą samą wadę |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 21:22
|
|
|
| karollo95 napisał/a: | problem i tak powróci po roku
|
To zależy od tego czy naprawiany jest zapalniczką czy wymieniony zostanie procesor (oryginał) |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
JawoR

Model: A4 B5
Silnik: 1.6
Zasilanie: Benz.
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 12 Lut 2012 Wszystkie posty: 24
     
Skąd: Wschowa
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 22:55
|
|
|
Wychodząc z założenia, że jednak będę naprawiać obecne radio, to naprawdę nie ma możliwości "wyciągnięcia" z niego jacka?
Drugie, jak wyciągnę oryginał głośniki ze wzmacniaczem wbudowany i wsadzę bez wzmacniacza, to będzie to działać, aby na pewno?
Concert Plus obsługuje jacka i 6 oryginalnych głośników?
Edit: Jak odróżnić Concerta od Concerta Plus? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 23:11
|
|
|
| JawoR napisał/a: | Wychodząc z założenia, że jednak będę naprawiać obecne radio, to naprawdę nie ma możliwości "wyciągnięcia" z niego jacka?
Drugie, jak wyciągnę oryginał głośniki ze wzmacniaczem wbudowany i wsadzę bez wzmacniacza, to będzie to działać, aby na pewno?
Concert Plus obsługuje jacka i 6 oryginalnych głośników?
Edit: Jak odróżnić Concerta od Concerta Plus? |
Głośnik jest tylko głośnikiem. Jeżeli jest uszkodzony, to zamienia się go drugim sprawnym, ale wzmacniacz musi zostać. Tył w Audi jest zawsze aktywny dlatego oryginalne radia mają końcówkę mocy tylko na przednie głśniki.
Każde radio Audi ma te same wyjścia. Wyciągasz jedno, wkładasz drugie i musi chodzić. Nie ma różnicy czy masz system Bose, czy tylko przednie głośniki.
Jeżeli chciałbyś podłaczyć AUX do Chorusa musiałbyś trochę przerobić radio lub kupić specjalny adapter typu kaseta MC z kablem zakończonym jackiem. To jest jedyne bezinwazyjne rozwiązanie dla Chorusa. W pozostałych radiach Concert, Symphony czy RNS (navi) podłączasz w miejsce zmieniarki adapter AUX (link wyżej) i działa bez żadnych przeróbek.
Wszystkie radia Concert z przodu są identyczne. Różnicę widac w środku oraz można rozrużnić po naklejce. Radia bez wady głośności to Matsushita oraz wspomniany Concert Plus Blaupunkta - na naklejce będzie napis Concert Plus. Pozostałe modele takie jak Concert M4, Concert A8, Concert Nav czy Concert TT miały wadę wrodzoną. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
JawoR

Model: A4 B5
Silnik: 1.6
Zasilanie: Benz.
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 12 Lut 2012 Wszystkie posty: 24
     
Skąd: Wschowa
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 23:23
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Jeżeli chciałbyś podłaczyć AUX do Chorusa musiałbyś trochę przerobić radio lub kupić specjalny adapter typu kaseta MC z kablem zakończonym jackiem. |
Kasetka odpada, bo interesuje mnie czystość dźwięku.
Jutro połażę po komisach, może akurat znajdę Concerta, a jak nie, to do jakiś handlarzy. Zależy mi, żeby zachować ori radio i miało funkcję jack.
Co w Chorusie bym musiał przerobić?
Edit: Ile za Concert Plus trzeba dać? Mniej więcej?
Edit 2: Czyli chcąc zmienić głośniki z tyłu, wystarczy zmienić głośniki, ale ten wzmacniacz zostawić, czy jak?
Ja z góry przepraszam za moje tępe pytania, ale ja gówniarz jestem, pierwsze auto i wgl |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 23:28
|
|
|
| JawoR napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Jeżeli chciałbyś podłaczyć AUX do Chorusa musiałbyś trochę przerobić radio lub kupić specjalny adapter typu kaseta MC z kablem zakończonym jackiem. |
Kasetka odpada, bo interesuje mnie czystość dźwięku.
Jutro połażę po komisach, może akurat znajdę Concerta, a jak nie, to do jakiś handlarzy. Zależy mi, żeby zachować ori radio i miało funkcję jack.
Co w Chorusie bym musiał przerobić?
Edit: Ile za Concert Plus trzeba dać? Mniej więcej?
Edit 2: Czyli chcąc zmienić głośniki z tyłu, wystarczy zmienić głośniki, ale ten wzmacniacz zostawić, czy jak?
Ja z góry przepraszam za moje tępe pytania, ale ja gówniarz jestem, pierwsze auto i wgl |
Głośniki wymieniasz wzmacniacz zostawiasz inaczej grać nie będzie. Takiego Concerta Plus z dokumentami sprzedałem ostatnio za 300zł. Cena takich modeli waha się od 200 do nawet 500zł |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
JawoR

Model: A4 B5
Silnik: 1.6
Zasilanie: Benz.
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 12 Lut 2012 Wszystkie posty: 24
     
Skąd: Wschowa
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 23:32
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Głośniki wymieniasz wzmacniacz zostawiasz inaczej grać nie będzie. |
To ten wzmacniacz nie jest na stałe z głośnikiem? Jutro sprawdzę jeszcze.
Pisałem do sprzedawcy tego kabelka z jackiem i niby pasuje on do Chorusa, bo testował, warto zaryzykować czy ściemę wali?
http://allegro.pl/show_item.php?item=2109965356 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012 23:38
|
|
|
| JawoR napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Głośniki wymieniasz wzmacniacz zostawiasz inaczej grać nie będzie. |
To ten wzmacniacz nie jest na stałe z głośnikiem? Jutro sprawdzę jeszcze.
Pisałem do sprzedawcy tego kabelka z jackiem i niby pasuje on do Chorusa, bo testował, warto zaryzykować czy ściemę wali?
http://allegro.pl/show_item.php?item=2109965356 |
Owszem pasuje do Chorusa, ale nie dodał że do nowszego. Nowszy model tzw Chorus2 posiada już sterowanie zmieniarką. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
JawoR

Model: A4 B5
Silnik: 1.6
Zasilanie: Benz.
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 12 Lut 2012 Wszystkie posty: 24
     
Skąd: Wschowa
|
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 13:24
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Owszem pasuje do Chorusa, ale nie dodał że do nowszego. |
Tak dokładnie uczynił.
Ok, zatem szukam innego radia.
Te radyjko to typowo p&p, na wymiary też? Tył głośniki będą działać? Posiada tą wadę, w postaci psującego się pokrętła? Wejście na zmieniarkę?
http://allegro.pl/audi-ch...2106873981.html
Ten tak samo, p&p? Wymiary też? Głośniki tył? Rozumiem, że nie posiada już tej wady i wyjście na zmieniarkę?
http://allegro.pl/audi-co...2112996042.html
Te tak samo?
http://allegro.pl/audi-a4...2083564411.html
Kurcze, nie oszukujmy się, chcę jak najtańszym kosztem zmienić radio na ori z wyjściem pod zmieniarkę, żebym mógł podłączyć jacka i tyle. Concert I bez plusa też da radę? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 14:06
|
|
|
Tylko drugie radio. Pierwsze i trzecie to modele z B6 i nie będą pasować. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
JawoR

Model: A4 B5
Silnik: 1.6
Zasilanie: Benz.
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 12 Lut 2012 Wszystkie posty: 24
     
Skąd: Wschowa
|
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012 16:48
|
|
|
Znalazłem w komisie, za grosze, radio Concert. Niestety nie wiem, czy jest to Concert Plus czy zwykły. Czym one się różnią i po czym poznać, które jest które. Czy pod obydwoma wersjami działa wejście zmieniarki i będę tam mógł podłączyć ten kabelek? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |