Elementy silnika » [A2 1,6] Falujące obroty
Odpowiedz do tematu
 
grom546 napisał/a:


"" CERAMIZER "" tu raczej nie pomoże "D?

To zależy gdzie leży problem. Na zawory na pewno nie pomoże, ale na pierścienie, panewki itd mógłbyś się bardzo zdziwić. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
Odpala tak samo dobrze na zimnym jak i na gorącym. Tylko na gorącym czasami nie słychać hydro regulacji zaworów ale to normalne. Gazu nigdy nie miało dodam że podobno silniki FSI sa praktycznie nie do zagazowania. Jutro napisze co wyszło po kompresji.

[ Dodano: Wto 14 Sie, 2012 10:10 ]
Po zmierzeniu kompresji zaczynając od strony rozrządu:
1- 10
2- 12
3- 16
4- 16

Mechanik powiedział że pewnie jest nagar na zaworach, trzeba zdjąć głowicę, splanować, zeszlifować zawory,..

"" CERAMIZER "" tu raczej nie pomoże "D?



na mokro też robił dla porównania?
na jakim oleju jeździsz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na mokro powiem żeby zrobił - pewnie w piątek i dodatkowo pomiar na ciepłym. Olej lany w Niemcowni Castrol ale nigdzie nie mogę znaleść info jaki. Pan który mi sprowadzał kupił po drodzę na dolewkę ten:
http://allegro.pl/olej-ca...2533238250.html
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego akurat taki. Wątpię żeby niemcy lali minerał. Ciekawe czy jak dodał te 300 ml minerału do syntetyku to coś się spieprzyło.
Miałem zmienić na motula 10w40 i wyczyścić silnik engine flushem LM a potem po obserwacji czy bierze olej za rok zmienić na motula syntetyk 5w40.

Na samochodzie mam taką naklejkę:


Rozkminiałem tą naklejkę i tutaj to jest chyba napisane że był wymieniany płyn hamulcowy. Więc nie wiem jaki jest ten cholerny olej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
silniki benzynowe VW 501 01,VW 502 00, VW 504 00
preferowany Castrol Magnatec 5W40 dobry Castrol Magnatec 10w40

czy akurat to zaszkodziło - ne wim
jeżeli to głowica to żaden flush nie pomoże.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Głowice jak trzeba będzie robić to nie ma wyjścia o flushu myślałem raczej w celu oczyszczenia silnika .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
flushu myślałem raczej w celu oczyszczenia silnika


dobra rzecz :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiecie ile wchodzi płynu chłodniczego do A2? Powoli uzbrajam się w części większość ELRING, UPG ori (różnica tylko 30zł) ale np w aso uszczelniacze to koszt 25zł za sztukę a ELRING w IC 3 zł , zawory ASO 130zł, IC 25 zł ::>>>

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak dobrze pamiętam coś około 5,5L- 6L. Ja zalałem 3L koncentratu i resztę wodą destylowaną. GORYL mi świadkiem. :mrgreen:
Co do części, to w ASO masz oryginał I C tylko zamiennik, a jakość kosztuje. Dla ciebie to tylko kawałek gumy czy plastiku, a faktycznie jest to cena materiału z którego jest dana część wykonana. To za 3zł wymienisz za rok czy 3 lata. Ta za 20zł 10lat. I tu jest różnica. Czas i robocizna. Oczywiście nie jest to reguła, ale jest tak w 90%.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jestem umówiony na poniedziałek na kolejną wizytę. Na razie mechanik stwierdził że podobno łapie lewe powietrze (nie licząc tej kompresji), w poniedziałek pojadę i powiem żeby zrobili przy mnie próbę olejową.
Dzisiaj zauważyłem dwie nowe rzeczy, 140km/h to prędkość maksymalna, przy 4 tysiącach obrotów samochód nie chce już przyśpieszać. Druga to taka że obroty o wiele mniej latają i utrzymują się lepiej ba poziomie 900 przy włączonej klimatyzacji (..dziwne)

p.s. czy łapanie lewego powietrza może powodować zaniżoną kompresję ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Słabe osiągi. Moja A2 1,4MPI przy 180km/h zaczyna się unosić w powietrze tak więc nie próbowałem maxymalnej prędkości.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Że słabe to właśnie wiem :) zastanawiam się czy w A2 jest programowalna prędkość maksymalna? Może coś nacisnąłem i dlatego nie chce więcej jechać ? (jak wracała z niemiec to spokojnie 180 , w polsce kumpel jechał 140 i mówił że bez wysiłku i spokojnie się wkręcał a teraz przy 4 tys i 140 km/h tak jak by odcina całkowicie przyśpieszenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
Że słabe to właśnie wiem :) zastanawiam się czy w A2 jest programowalna prędkość maksymalna? Może coś nacisnąłem i dlatego nie chce więcej jechać ? (jak wracała z niemiec to spokojnie 180 , w polsce kumpel jechał 140 i mówił że bez wysiłku i spokojnie się wkręcał a teraz przy 4 tys i 140 km/h tak jak by odcina całkowicie przyśpieszenie.

Jest po prostu uszkodzona. Programowalny jest tylko tempomat, a u ciebie jest problem z układem wtryskowym. Mechanik słusznie zwrócił uwagę na szczelność dolotu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko zrobione kompresja gitara, leci 200 km/h i już nie ma wypadania zapłonów. Dzięki za zainteresowanie. pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.218.61.16 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa