Skrzynie automatyczne » [80 B3] dziwne zachowanie skrzyni...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [80 B3] dziwne zachowanie skrzyni...
Pytam w imieniu mojego kolegi, który ma w chwili obecnej utrudniony dostęp do internetu, mianowicie po porannym rozruchu,przed rozpoczęciem jazdy auto stoi odpalone min. 5-10 min. problem polega na tym,iż dopóki nie podgrzeje się troszkę to nie zmieni biegu tzn. jedzie tylko na jedynce. Niekiedy trzeba przejechać ok 2 km. aby zmienił bieg i nawet obroty rzędu 4 tyś nic nie dają. Jak jest ciepły to zmienia tak jak powinien. Jest jeszcze jedna sprawa tzn. zaczyna szarpać przy zmianie z 1 na 2 i tylko wtedy. ATF jeszcze nie był wymieniany od zakupu, sugerowałem zmianę , ale koledze zależy na opinii kogoś kto się na tym zna. Szczerze mówiąc nie ma u nas nikogo komu można powierzyć automat z czystym sumieniem :-| Auto to 80-tka B3 z 1988r z silnikiem 1,8 z trzy stopniowa automatyczna skrzynią.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [80 B3] dziwne zachowanie skrzyni...
Pasiak napisał/a:
Pytam w imieniu mojego kolegi, który ma w chwili obecnej utrudniony dostęp do internetu, mianowicie po porannym rozruchu,przed rozpoczęciem jazdy auto stoi odpalone min. 5-10 min. problem polega na tym,iż dopóki nie podgrzeje się troszkę to nie zmieni biegu tzn. jedzie tylko na jedynce. Niekiedy trzeba przejechać ok 2 km. aby zmienił bieg i nawet obroty rzędu 4 tyś nic nie dają. Jak jest ciepły to zmienia tak jak powinien. Jest jeszcze jedna sprawa tzn. zaczyna szarpać przy zmianie z 1 na 2 i tylko wtedy. ATF jeszcze nie był wymieniany od zakupu, sugerowałem zmianę , ale koledze zależy na opinii kogoś kto się na tym zna. Szczerze mówiąc nie ma u nas nikogo komu można powierzyć automat z czystym sumieniem :-| Auto to 80-tka B3 z 1988r z silnikiem 1,8 z trzy stopniowa automatyczna skrzynią.

Twoja słuszna opinia powinna mu wystarczyć, ale jeżeli nie , to możesz mu to potwierdzić. NIech wymieni na początek olej i najlepiej całość. Może da się coś jeszcze uratować. :-/
Możesz mu dodać, że jak jest ciepły, to płyn się rozszerza i jest go więcej - jest co zaciągnąć. :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [80 B3] dziwne zachowanie skrzyni...
Adi202 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Pytam w imieniu mojego kolegi, który ma w chwili obecnej utrudniony dostęp do internetu, mianowicie po porannym rozruchu,przed rozpoczęciem jazdy auto stoi odpalone min. 5-10 min. problem polega na tym,iż dopóki nie podgrzeje się troszkę to nie zmieni biegu tzn. jedzie tylko na jedynce. Niekiedy trzeba przejechać ok 2 km. aby zmienił bieg i nawet obroty rzędu 4 tyś nic nie dają. Jak jest ciepły to zmienia tak jak powinien. Jest jeszcze jedna sprawa tzn. zaczyna szarpać przy zmianie z 1 na 2 i tylko wtedy. ATF jeszcze nie był wymieniany od zakupu, sugerowałem zmianę , ale koledze zależy na opinii kogoś kto się na tym zna. Szczerze mówiąc nie ma u nas nikogo komu można powierzyć automat z czystym sumieniem :-| Auto to 80-tka B3 z 1988r z silnikiem 1,8 z trzy stopniowa automatyczna skrzynią.

Twoja słuszna opinia powinna mu wystarczyć, ale jeżeli nie , to możesz mu to potwierdzić. NIech wymieni na początek olej i najlepiej całość. Może da się coś jeszcze uratować. :-/
Możesz mu dodać, że jak jest ciepły, to płyn się rozszerza i jest go więcej - jest co zaciągnąć. :(
ok. myślisz ,że jest już tak źle?? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [80 B3] dziwne zachowanie skrzyni...
Pasiak napisał/a:
ok. myślisz ,że jest już tak źle?? :roll:

Dokładnie tak. Jak dbasz tak masz. :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
powiem, tak: wymieniłem olej w skrzyni o własnych siłach z pomocą Adiego i szczerze mówiąc sam jestem w szoku jak ta skrzynia zmienia biegi :shock: mega lepiej niż moja V-ka! Wniosek jest jeden ATF to podstawa ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak już mówiłem, za jakiś czas (1000km) ponowna wymiana. Płyn który nie został wymieniony wymiesza się teraz z nowym i przy ponownej wymianie oczyści się go ponownie.
Podstawa dobry ATF - nie jakaś taniocha. Jak dbasz tak masz. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak, może warto zrobić zrzutkę na ATF? http://www.allegro.pl/ite..._20_litrow.html
Tobie też się może przydać. ;-) Za litr wychodzi 20zł więc nie ma tragedii. :-P

http://www.allegro.pl/ite..._20_litrow.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pasiak, może warto zrobić zrzutkę na ATF? http://www.allegro.pl/ite..._20_litrow.html
Tobie też się może przydać. ;-) Za litr wychodzi 20zł więc nie ma tragedii. :-P

http://www.allegro.pl/ite..._20_litrow.html
pomysł świetny, masz na myśli tylko nas dwóch czy, jeszcze kogoś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
pomysł świetny, masz na myśli tylko nas dwóch czy, jeszcze kogoś?

Przede wszystkim mam na myśli Was dwóch. Tu 4L tam 4L i zaraz będzie po oleju. Ja sobie kupię też całą bekę. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Przede wszystkim mam na myśli Was dwóch. Tu 4L tam 4L i zaraz będzie po oleju. Ja sobie kupię też całą bekę.
musze przedyskutować sprawę z kolegą, ale dzięki za link :serce:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koledze przetłumacz, że to dla dobra jego skrzyni. Identyczny olej leją w niemieckim ASO.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.133.160.156 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa