Quattro » [100 C4]Wymiana wału kardana
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Oglądałem sobie wczoraj swój spód w samochodzie (a mam to samo) i zastanawiam się w jakim celu chcesz wymieniać akurat wał... jest to część którą naprawdę trudno uszkodzić. Wydaje mi się że jeżeli masz problem z tylnim napędem (np. stuki itp..) to raczej wina przegubów a nie samego wału.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Flasher napisał/a:
naprawdę trudno uszkodzić


Zgadzam się z Tobą ,ale "podpora"się "wyłechtała" i to ona się tłucze na 155% :evil:

Jutro rano już będzie po "stukotach".

Pozdro

P.S.

Przyjrzyj się w jakim stanie jest guma w Twojej podporze i jeśli "nie siedzi wał w niej centrycznie" to przygotuj się w na wymiane,chyba,że "jeździsz jak emeryt".... ;-)

Jak będziesz pod autem to złap za wał i "poruszaj nim" i określ "jak mocno wyłechtaną"masz gume w podporze :-?

Pozdro :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witaj kolego przy ściągnięciu wału zaznacz na wale z przodu jak i z tyłu punkty co byś póżniej w tych samych miejscach przykręcił odnosi się mostu i skrzyni pozd :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
piecka napisał/a:
mostu i skrzyni


A jak "rozpołowie" wał to też musi trafić na "miejsce wieloklin"...???

Poza tym to o co chodzi przecież nie raz w zimie zawisłem i przod sie krecił a tył stal i wydaje mi się ,że to ne ma znaczeni... :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GORYL napisał/a:
Przyjrzyj się w jakim stanie jest guma w Twojej podporze i jeśli "nie siedzi wał w niej centrycznie" to przygotuj się w na wymiane,chyba,że "jeździsz jak emeryt"....


Każdy stukot u mnie to porażka i nie ma na niego miejsca... sprawdzam regularnie co pod spodem piszczy, właśnie dlatego robiłem przegląd i co nieco poprawiałem....

A czy jeżdżę jak emeryt ? - Jedni twierdzą że tak bo jstem stary i mam samochód w automacie.... tylko czemu inni boją się ze mną jeżdzić ? 8-)

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiem że trzeba zaznaczyć i założyć tak samo ale po rozpołowieniu ..... lepiej na znaki zalożyć

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Flasher napisał/a:
A czy jeżdżę jak emeryt ?


Nie obraź się to tylko "określenie" oszczędzania części... :evil:


piecka napisał/a:
po rozpołowieniu


Chyba chodzi o wyważenie... :roll:

Wiem tylko tyle,że mój mechanior nie ma narazie czasu,a jeśli chodzi sprawy mojego auta to lepiej na spokojnie a nie z biegu go załatwiać... lepiej jak poczekam aż będzie miał czas i wtedy ...


Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
do wymiany demontazu walu wystarczy opuscic tlumik
zdjac oslone aluminiowa
przy podporze walu moga wystepowac podkladki do regulacji trzeba pamietac ile i gdzie byly
zaznaczyc wal - miejsca przy skrzyni i przy dyfrze
po demontarzu - rozpolowieniu walu wystepuje koniecznosc wywazenia ponownego - po mimo poprawnego zlozenia w te same miejsca
ZALECAM zrobic to w specjalistycznym warsztacie obnizy pozniejsze koszty jak wal bedzie wibrowal z powodu nie wykonania ww.wymienionych czynnosci

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Quattro 

[ IP: 3.145.60.117 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa