Układ hamulcowy » [100 C4]Niski pedał Hamulca
Odpowiedz do tematu
 [100 C4]Niski pedał Hamulca
Wtam
w Mojej C4 hamulce nie były rewelacyjne, niedługo po zakupie pękł mi przewód elastyczny z przodu, wymieniłem, odpowietrzyłem( bardzo długo to trwało i wiele płynu było przelane).. ale nie jestem zadowolony z układu hamulcowego :-( Pedał hamulca trzeba wcisnąć dośc nisko aby uzyskać jakieś hamowanie (skok ok 4-5 cm wiec to raczej dużo), a przy tym same hamulce nie są rewelacyjne, przy szybkim silnym wciśnięciu pedału auto nie reaguje natychmiastowo.. przy wyłączonym ABS-ie jest to odczuwalne bardziej wyraźnie. Klocki z przodu wymieniane jakieś 5 tyś. km temu.
Miał ktoś z was podobny problem, jak sobie z czymś takim poradzić ?? jakieś sugestie mile widziane. pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dla mnie wygląda to na zapowietrzony układ hamulcowy. Jak możesz odpowietrz wszystkie układ na wszystkich kołach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po wymianie odpowietrzany był cały układ. i przód i tył( bo stwierdziłem że dobrze zaglądnąć do cylinderków. także układ odpowietrzanu był.. i to dwukrotnie. po pierwszym odpowietrzeniu jeszcze tydzień później...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Płyn hamulcowy, podejżewam, że też wymieniales. Jak na postoju wcisniesz pedał hamula najmocniej jak możesz to cały czas Ci wpada? Bo zaczynam pompe hamulcową podejżewać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bardzo prawdopodobna jest usterka pompy, tak jak pisze kolega powyżej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem co masz zobacz z tyłu okladziny,klocki ,tarcze , bębny czy nie są wytarte.
ta moze iść duża ilość płynu i pedał niski sie robi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witaj kolego nasz kolega adi miał problem w c3 z hamulcami także może coś doradzić a ty masz avanta to moze być problem z korektorem sił hamowania zacznij tak jak bejbus mówi od stanu technicznego tarcz i okładzin a jak nie to servo może tez być trafiejne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie uszkodzona była pompa hamulcowa. Napisz jaki masz wzmacniacz siły hamowania.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak rozpoznać wzmacniacz siły chamowaia? gdzie go zlokalizować??
Tarcze Ok, z minimalnymi ryskami, klocki nie nówki, ale też jeszcze można na nich dluuugo pojeździć.
Podobnie sądziłęm że mało okładziny i dlatego niski, z przodu rzeczywiśie były klockina wykończeniu, ząłożyłem natychmiast nowe. i stytuacja nie uległa ŻADNEJ zmianie :shock: nie ukrywam że miałem nadzieje że będzie lepiej... korektor siły hamowania też oglądałem, nawet ostatnio zrobiłem eksperyment, i zostawiłęm go w pozucji otwartej, tj złapael drucikiem jego mocowanie tak jak jest gdy auto jest pełne. efekt ->?? żaden :-x zaczynam mnie to złościć, i zaczynam też podejrzewać tej jeXXXXX korektor... od początku widziałem że jest nieznacznie spocony, może w nim tkwi przyczyna??
Chodzi mi po głowie wywalenie korektora i w jego miejsce założenie zwykłego rozdzielacza-trójnika. będzie to miało jakiś wpływ zachowanie sie auta ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
redtayfun napisał/a:
Chodzi mi po głowie wywalenie korektora i w jego miejsce założenie zwykłego rozdzielacza-trójnika. będzie to miało jakiś wpływ zachowanie sie auta ??
to ,że korektor siły hamowania jest spocony to nie znaczy ,że jest uszkodzony, jesli "wywalisz" go to owszem tył auta będzie znacznie lepiej hamował, ale to może się źle odbic przy gwałtownym hamowaniu kiedy będziesz jechał sam (rzucanie tyłem)
redtayfun napisał/a:
jak rozpoznać wzmacniacz siły chamowaia? gdzie go zlokalizować??
co do wzmacniacza to do niego przykręcona jest pompa hamulcowa
proponuje abyś uzupełnił profil, to nam znacznie ułatwi zadanie. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.133.12.172 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa