Układ hamulcowy » [100 C4 ]Wymiana czujników ABS
Odpowiedz do tematu
 [100 C4 ]Wymiana czujników ABS
C4 `92 rok .Jak wymienia się czujniki ABS`u ,czy są wkręcane ,czy wciskane , bo słyszałem od " fachowców " że tak i tak a jak to jest naprawdę ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rafał z tego co wiem to sa wciskane , bo ja do mojej 90-tki kupowałem czujnik od b4 z 94 r, i niczym się nie róznił, nie wiem czy wymieniałes juz kiedyś, ale żeby go wyjąć to masakra :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
nie wiem czy wymieniałes juz kiedyś, ale żeby go wyjąć to masakra :-?
Właśnie nie i nie wiem jak się za to ustroistwo zabrać . :-|

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak uszkodziłem swoje czujniki w przednich kołach to rozwalałem je na kawałki, żeby je jakoś wyciągnąć, a potem wbiłem do środka zwrotnicy, ale do tego trzeba odkręcić przegub, bez wyciągania (aby był luźny) i powoli rozwalać stary. A żeby możliwie lekko założyć nowe, to dobrze wyczyścić stare otwory. Na 122% są wciskane

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
rozwalałem je na kawałki, żeby je jakoś wyciągnąć, a potem wbiłem do środka zwrotnicy, ale do tego trzeba odkręcić przegub, bez wyciągania (aby był luźny) i powoli rozwalać stary.
No to mnie pocieszyłeś :-? :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dobre szczypce, kombinerki i wiertarka. Jest nadzieja że pójdzie lekko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja miałem inny sposób, tzn. "wyłupałem cały środek ze starego czujnika ,a potem szczypcami wuciągłem metalową obudowe. Wkładając nowy bardzo dokładnie go nasmarowałem i wszedł jak w masełko :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
ja miałem inny sposób, tzn. "wyłupałem cały środek ze starego czujnika ,a potem szczypcami wuciągłem metalową obudowe. Wkładając nowy bardzo dokładnie go nasmarowałem i wszedł jak w masełko :mrgreen:


Dzięki radom Pasiaka wydłubałem czujnik, ale razem z tulejką (chyba mosiężną lub miedzianą).
I pytanie, czym zastąpić tą tulejkę, bo sam czujnik, to wchodzi bez problemu, ale wychodzi tak samo radośnie. Szukać tulejki, czy wkleić ?

pozdr.

Mariusz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukać tulejki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wcisnąłem w szczątki starej tulejki. ABS działa :-)
Jednakowoż, wolałbym kupić nową tulejkę, ale nigdzie nie widziałem w ofertach na aledrogo (już tylko tam szukam, bo inter-cars bardzo mnie zawiódł).

pozdr.
Mariusz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cieszy mnie , że działa. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 18.191.181.231 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa