Skrzynie manualne » 100 C4 2.3 stukanie, szarpanie
Odpowiedz do tematu
 100 C4 2.3 stukanie, szarpanie
Witam, mam kolejny problem. Coś mi postukiwało i szarpało całym autem, wymieniłem wahacze bo myślałem że sworznie tak wywalone. Ale to nie pomogło. Wymieniłem poduchy skrzyni, poduchy silnika też podmieniałem i bez skutku, ciągle to samo. To przyszła kolej na zawieszenie ławy/ trawersu, wizualnie są ponadrywane i widać że to pracuje. To auto na kołki i coś mnie tknęło żeby jeszcze raz to sprawdzić, odpaliłem auto jak oby dwa koła były w górze i zmieniałem sobie biegi, przy puszczaniu sprzęgła był stuk, uderzanie. Zostawiłem na 3-cim biegu no i w kanał, a tam wyraźne stukanie z okolic mechanizmu różnicowego, odpuściłem sobie wymianę tulei ławy. Teraz pytanie czy to szarpie tak przez to, czy jednak przez te tuleje? Tuleje i tak wymienię ale zrezygnowałem, bo bym wymienił a w niedługim czasie znowu bym musiał, chyba że się mylę. Teraz co z tą skrzynią, jest to do uratowania? Można sprawdzić coś bez jej targania z auta? Czy wymiana?
Przez to szarpanie już mi poszła guma od rozdzielacza i łącznik elastyczny od wydechu co słychać na filmiku. Proszę o podpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=8ign2CtZ3c0

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2014 00:47 ]
chyba że to przegub :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A olej w skrzyni jest czy jeździsz na "sucho"?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tez mi to wyglada na brak oleju w skrzyni brzeguby sobie odpuac bo zawsze pokaja na skreconych kolach sprawdz czy masz olej w tej skrzyni ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
zawsze pokaja na skreconych kolach

To ja mam jakieś dziwne bo nie pukają :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak sa do wymiany to wtedy pukaja ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teraz się zgodzę :super:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tymi przegubami to żartowałem, muszę sprawdzić olej, oby nie było za późno

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
oby nie było za późno

W zasadzie takie rzeczy sprawdza się przed a nie po :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podczas jazdy skrzynia ci wyla czy byl spokoj :?: moze byc tak ze olej bedzie a skrzynia sie juz konczy :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie dolałem 350 ml, to chyba bez tragedii co? Ogólnie ile wchodzi? Łapiąc za lewą półoś i próbując obracać przegub zewnętrzny ma luz, troszeczkę puka. Przy skręcaniu nie ma mowy o pukaniu, z kolei łapiąc za przeguby wewnętrzne (flansze skrzyni) jest luz osiowy, powinien jakiś być? Definitywnie puka w skrzyni, wyraźnie to słychać gdy koła mam w górze, 3 bieg i puszczam sprzęgło, czy tam strzelam ze sprzęgła. Są wtedy uderzenia. Najbardziej uciążliwe jest to szarpanie, a nie chce wymieniać tych gum, bo boje się że to przez tą skrzynie i mi znowu pozrywa te tuleje

[ Dodano: Czw 31 Lip, 2014 13:19 ]
Skrzynia nie wyje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jesli masz stuki w skrzyni to musza byc tam luzy lub cos wyrobione z czego powstal luz penie cie czeka rwanie skrzyni :kwasny:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystkie gumy porobiłem + kompletna zawiecha, wydaję mi się że wina była skrzyni. Ale już się nie dowiemy Audi R.I.P :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
R.I.P :kwasny: Z jakiej przyczyny dzwon :-(

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 3.144.84.155 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa