Napęd przedni » [A4 B8 2010 8KO] Drgania na kierownicy przy 130km/godz.
Odpowiedz do tematu
 [A4 B8 2010 8KO] Drgania na kierownicy przy 130km/godz.
Witam serdecznie,

Od wiosny borykam się z takim oto tematem :

Zakupiłem felgi 17" na allegro , chińczyk to był ale solidny (kwestie wizualne przeważyły wtedy nad oryginałem), zrzuciłem oryginalne 16 z zimówkami i założyłem te 17" razem z nowymi oponami. Na 16" wszystko było ok.

W tym momencie wystąpił problem , samochód zaczyna wpadać w drgania przy 130km na godzinę , powrót do techników od wymiany z reklamacja na złe wyważenie , następnie kilka prób zamiany przodu na tył , tylu na przód / skos i kilkukrotne ponowne wywarzania... nic nie pomaga ... reklamacja opon , wyważenie w czwartym z kolei zakładzie na Hunterze z testem drogowym , brak stwierdzonego problemu z oponami lub felgami ...

Nerwy z powodu braku możliwości ustalenia usterki ... postanowiłem wymienić wszystko jeszcze raz , zakupiłem markowe felgi 18" wraz z nowymi markowymi oponami ... dalej to samo w zależności od momentu wyważenia problem się nasila.

Stwierdziłem z już zaprzyjaźnionym fachowcem z warsztatu "felgowo-oponiarskiego" iz musi to być usterka samego samochodu , postanowiłem więc zasięgnąć opinii fachowców z kilku miejsc aby spróbować ustalić najprawdopodobniejsza usterkę , niestety rozbieżność wersji jaka usłyszałem bardzo mnie zaskoczyła ... począwszy od poduszek pod skrzynia/silnikiem lecąc przez "coś" od napędu , kończąc na wewnętrznych przegubach ...

Idąc dalej za ciosem oddaje samochód do ASO gdzie stawiają w 99% na markowe felgi (jednak nie oryginalne)... kupuje wiec oryginalne 18" z S5 , przekładam oponki i ... dalej to samo :)

Nie chce oddawać samochodu do mechaników którzy rozłożą pół samochodu zanim stwierdza o co chodzi i bez gwarancji ze go w ten sam sposób jak rozłożyli - poskładają ... mieszkam w niewielkiej miejscowości i fachowców wydaje mi się ze o odrobinę ciężko lub jeszcze nie trafiłem ... do tej pory wszystko robiłem w ASO ale rozłożyli mnie na łopatki nie potrafiąc stwierdzić o co chodzi tym razem ... lub się nie przyłożyli , wiem ze przegubów nie da się sprawdzić, nie wymieniając ich. Jednak po co inwestować w to co może być dobre bez jednoznacznej lokalizacji problemu ?

Any help ?

Pozdrawiam ,
Maciej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy robiłeś geometrię?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak , geometria była robiona we wrześniu przed wizytą w ASO.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jeśli w tej chwili powróciłbyś do swoich starych 16-tek to problem zniknie? Czy próbowaleś wyważać koła pod obciązeniem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
a jeśli w tej chwili powróciłbyś do swoich starych 16-tek to problem zniknie? Czy próbowaleś wyważać koła pod obciązeniem?


No niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie ponieważ 16 z zimówkami poleżą jeszcze z miesiąc na strychu mam nadzieje... ale rozważając twoje zapytanie nie wiem do czego może prowadzić ... trzy nowe komplety felg + dwa komplety opon ... brak różnicy miedzy piastą a felgą - nachodzą idealnie ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
załóż 16-tki i zobacz jakie będą efekty. Nauczyłem się jednego,to że coś jest nowe, to wcale nie znaczy,że musi być dobre. Jeśli na 16-tkach auto bedzie zachowywać sie tak samo, wtedy bedziemy szukać dalej. W kazdym razie na poczatek trzeba wykluczyć koła. Może w Twojej miejscowości Internet :mrgreen: jesT ktos kto posiada Audi i ma oryginalne 17 lub 18 i zgodzi się na krótką podmianę do testu...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z całym szacunkiem ale kupiłem dwa tygodnie temu oryginalne felgi rozmiar 18" z Audi S5 co napisałem powyżej i dalej to samo ...

Dlatego szukam porady tutaj ale widze pomału że to też się mija z celem ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z całym szacunkiem, ale poradę dostałeś od kolegi Pasiaka, aby założyć 16 na których problemu nie było, i zacząć szukać problemu od początku, ale chyba nie chcesz z niej skorzystać.
pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
freemaind napisał/a:
Z całym szacunkiem ale kupiłem dwa tygodnie temu oryginalne felgi rozmiar 18" z Audi S5 co napisałem powyżej i dalej to samo ...

Dlatego szukam porady tutaj ale widze pomału że to też się mija z celem ...
koleszko, sam pisałeś,że nie chcesz wymieniać połowy samochodu,dlatego proponuję zacząć od początku aby wyeliminować na 123% wszystkie niewiadome. Oczywiście nie musisz słuchać moich rad, ale skoro uważasz,że mój czas dla Ciebie mija się z celem to spoko, niech Ci inni pomagają. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
freemaind napisał/a:
Z całym szacunkiem ale kupiłem dwa tygodnie temu oryginalne felgi rozmiar 18" z Audi S5 co napisałem powyżej i dalej to samo ...

Dlatego szukam porady tutaj ale widze pomału że to też się mija z celem ...
koleszko, sam pisałeś,że nie chcesz wymieniać połowy samochodu,dlatego proponuję zacząć od początku aby wyeliminować na 123% wszystkie niewiadome. Oczywiście nie musisz słuchać moich rad, ale skoro uważasz,że mój czas dla Ciebie mija się z celem to spoko, niech Ci inni pomagają. pozdr


Jasne , najlepiej to zapiąć focha ... dla mnie po prostu oczywiste iz to nie felgi ... ponieważ wymieniłem trzy komplety a ostatnie są właśnie nowe i oryginalne , idealnie siedza na piaście , po co mam pożyczać kolejne 17 lub 18 skoro mam takie w tym momencie założone ? ktoś mi odpowie coś mądrego znowu ? profil oponki 40 na 18" kołach , markowa opona / profil/ względem specyfikacji audi pod A4 b8 avant. Przy dobrze wyważonych kołach kłopot tylko przy 130km/h ... na trzech kompletach tak samo !

Jak macie tylko takie pomysły to lepiej rzeczywiście się obrazić , mnie interesuje czy ktoś kiedyś spotkał się z podobnym problemem i jeśli tak ta jakie zostały zastosowane rozwiązania lub czy taki problem jest ewenementem ... konkrety Panowie , konkrety

I dlatego iż nie padły żadne konkrety napisałem że tu chyba też nie znajde pomocy , nie chciałem być uszczypliwy i proszę tak tego nie interpretować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co z pierścieniami centrującymi? Nigdzie w tym temacie nie padło to słowo. Dodam, że nowsze typy felg niestety nie są w 100% kompatybilne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A co z pierścieniami centrującymi? Nigdzie w tym temacie nie padło to słowo. Dodam, że nowsze typy felg niestety nie są w 100% kompatybilne.


Oryginalne felgi w nowych modelach (nie wiem czy we wszystkich modelach/markach) powinny się dopasowywać idealnie do piasty i tak tez jest w tym przypadku. Niema luzu.

Nie ma miejsca na pierścień centrrujący.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gość chyba sam nie wie czego chce w sumie ...

Autor tego postu otrzymał upomnienie.
Zakaz pisania
Upomnień: 1/4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
lepky napisał/a:
gość chyba sam nie wie czego chce w sumie ...


Jaki "gość" ? chodzi o mnie ?

A co twoja wypowiedź wnosi do tematu ? nabijasz sobie posty przy drinku będąc nie miłym dla kogoś w kłopocie , daruj sobie uszczypliwe uwagi.

Chce wiedzieć jakie elementy napędu mogą odpowiadać za tego typu usterke jeśli sie ktos z nia spotkal , jednak nikt taki jeszcze sie nie odezwal.

Autor tego postu otrzymał upomnienie.
Upomnień: 1/4
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Napęd przedni 

[ IP: 3.145.19.242 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa