Witam! Jestem nowy na forum, wczoraj zakupiłem swoje pierwsze audi A8, jeśli napisałem w złym dziale to odrazu przepraszam!
Skrzynia to tiptronic bez Q, przód napęd. Moje pytanie jest takie: Cieknie mi olej z uszczelniacza półosi lewej, dam radę sam go wymienić? Na naprawach trochę się znam i zawsze staram się samemu dokonywać napraw.
Czy będzie istniała potrzeba rozkręcania całego zawieszenia? Drugie pytanie jest takie, skrzynia czasem szarpie przy zmianie biegów, miesza biegami czy to może być spowodowane niskim stanem oleju w skrzyni? Czy po wymianie trzeba wykasować błędy ze skrzyni?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Problem ze skrzynią tiptronic audi A8
szarpanie może być spowodowane kiepskim stanem oleju i zanieczyszczona kasetą... podstawa w automacie to wymiana oleju i czyszczenie kastety. Co do błędów to jak najbardziej powinienes je sprawdzić , spisać i nam je pokazać, wtedy będziemy mogli być bardziej dokładnie co do pomocy
olej to oczywiście ATF
było to juz miliony razy na forum, jak poszukasz to znajdziesz,w kasecie sa małe kanały przez które przepływa ATF i jesli kanały sie pozapychają (skutek późnych wymian oleju i braku czyszczenia) to później dzieją się szopki z szarpaniem, jeśli nigdy nie czyściłeś kasety to lepiej zaprowadź niunie do fachowca tak abyś nie narobił sobie problemów... remontem na razie sie nie przejmuj wymień najpierw olej i błędy
jaki jest kod Twojej skrzyni?
jesli masz książke srewisową to jest w niej biała prostokatna naklejka na której jest kod silnika,lakieru,skrzyni i wyposażenia dodatkowego. Jeśli nie masz ksiazki to będzie w wannie koła zapasowego.
uszkodzony przełacznik lub wiązka
masz światła STOPu?
proponowałbym sprawdzić wiazkę i same piny przy wtyczce włącznika F-189
ta sama sytuacja ,pasowało by sprawdzić bezpiecznik,oraz jak wyglada wtyczka i instalacja, ewentualnie naprawic magnes...
teraz tak jak wygladaja ikony zmiany biegów na liczniku? sa wyswietlane normalnie ,czy w negatywie?
podłącz jeszcze raz niunię pod VAGa i zobacz czy ponownie pojawi sie ten bład, jest to wazne,gdyż świadczy on o mechanicznej usterce skrzyni lub sprzegła...
a kasetę wyczyszczono? Myslę,że poprawa nie jest tylko na chwilę i bedzie ok. Czas pokaże
a jak z tym kodem skrzyni?
jeśli jest tak jak piszesz to skrzynia działa w trybie awaryjnym, zajmij sie w pierwszej kolejności naprawa N-110
Zrób skan naklejki z ksiazki serwisowej, lub zdjecie z wanny na zapas i wstaw.
Nie przepłucze nie wierz w to - chyba, że masz mały przebieg rzędu 150tkm, ale w to akurat ja nie wierzę.
Ten maziowy osad, to okładziny sprzęgła. Maziowy osad nie jest w stanie zatrzymać się na filtrze i wędruje razem z ATF po całej skrzyni osadzając się w najmniej odpowiednich miejscach. To tak jak złogi cholesterolowe w naczyniach krwionośnych.
| lukasik napisał/a: |
| Drugie pytanie jest takie, skrzynia czasem szarpie przy zmianie biegów, miesza biegami czy to może być spowodowane niskim stanem oleju w skrzyni? |
Dziękuje bardzo za odpowiedź!
Możesz mi powiedzieć co to jest ta kaseta? No i z tym uszczelniaczem czy bardzo skomplikowana jest wymiana?
Jaki olej powinien być w tej skrzyni?
Jutro podpinam się pod komputer więc odrazu napiszę jakie błędy wyszły.
Narazie strasznie się boję, że skrzynia będzie wymagała drogiego remontu, ale mam nadzieje ze uda sie obejsć bez tego
Możesz mi powiedzieć co to jest ta kaseta? No i z tym uszczelniaczem czy bardzo skomplikowana jest wymiana?
Jaki olej powinien być w tej skrzyni?
Jutro podpinam się pod komputer więc odrazu napiszę jakie błędy wyszły.
Narazie strasznie się boję, że skrzynia będzie wymagała drogiego remontu, ale mam nadzieje ze uda sie obejsć bez tego
| lukasik napisał/a: |
| Dziękuje bardzo za odpowiedź!
Możesz mi powiedzieć co to jest ta kaseta? No i z tym uszczelniaczem czy bardzo skomplikowana jest wymiana? Jaki olej powinien być w tej skrzyni? Jutro podpinam się pod komputer więc odrazu napiszę jakie błędy wyszły. Narazie strasznie się boję, że skrzynia będzie wymagała drogiego remontu, ale mam nadzieje ze uda sie obejsć bez tego |
Zabij mnie a Ci nie powiem:P hehe może gdzieś mogę podać komuś vin i mi powie?
Ok, czyli oddam audiczke na wymiane oleju, czyszczenie kasety i myślę czy samemu zdołam wymienić uszczelniacz czy też oddać mechanikowi, jutro zadzwonie i zapytam o koszty.
Ok, czyli oddam audiczke na wymiane oleju, czyszczenie kasety i myślę czy samemu zdołam wymienić uszczelniacz czy też oddać mechanikowi, jutro zadzwonie i zapytam o koszty.
| lukasik napisał/a: |
| Zabij mnie a Ci nie powiem:P hehe może gdzieś mogę podać komuś vin i mi powie?
Ok, czyli oddam audiczke na wymiane oleju, czyszczenie kasety i myślę czy samemu zdołam wymienić uszczelniacz czy też oddać mechanikowi, jutro zadzwonie i zapytam o koszty. |
aha aha dokładnie mam taką naklejkę w książce serwisowej, jutro napiszę co i jak bo nie mam jej niestety w domu. Pozdrawiam!
[ Dodano: Pon 11 Mar, 2013 13:49 ]
To są błędy które wyskoczyły odrazu:
1192 Sprzęgło bocznikowania przekładnika
za szybka prędkość zmian
1236 Magnes blokady dźwigni biegów (automat)-N110
przerwa lub zwarcie do masy
293 Przełącznik wielofunkcyjny-F125
nieprawidłowy sygnał
297 Przetwornik prędkości skrzyni biegów-G38
brak sygnału
1045 Włącznik do TIPTRONIC-F189
zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
A to po skasowaniu i przejechaniu paru kilometrów:
1236 Magnes blokady dźwigni biegów (automat)-N110
przerwa lub zwarcie do masy
293 Przełącznik wielofunkcyjny-F125
nieprawidłowy sygnał
1045 Włącznik do TIPTRONIC-F189
zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
526 Włącznik świateł hamowania -F
nieprawidłowy sygnał
co o tym sądzicie? dziś oddałem audiczke do mechanika na wymianę tego uszczelniacza, dzwoniłem też do kilku zakładów robiących skrzynie, gdzie połowa nie wiedziała co znaczy ta "kaseta" rozumiem, że jest to jakiś sterownik skrzyni? bo usłyszałem, że regeneracja 700zł będzie kosztowała tego.
[ Dodano: Sro 13 Mar, 2013 15:41 ]
Siemanko, jestem po wymianie filtra i oleju zalałem olej comma http://moto.allegro.pl/ol...093517235.html, zamiennik ale zgodny z numerem oleju Audi.
Jest jakby lepiej, ale na forach straszą, żeby lać tylko olej Esso bo skrzynia padnie, myślicie że polepszenie może być tylko chwilowe?
[ Dodano: Pon 11 Mar, 2013 13:49 ]
To są błędy które wyskoczyły odrazu:
1192 Sprzęgło bocznikowania przekładnika
za szybka prędkość zmian
1236 Magnes blokady dźwigni biegów (automat)-N110
przerwa lub zwarcie do masy
293 Przełącznik wielofunkcyjny-F125
nieprawidłowy sygnał
297 Przetwornik prędkości skrzyni biegów-G38
brak sygnału
1045 Włącznik do TIPTRONIC-F189
zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
A to po skasowaniu i przejechaniu paru kilometrów:
1236 Magnes blokady dźwigni biegów (automat)-N110
przerwa lub zwarcie do masy
293 Przełącznik wielofunkcyjny-F125
nieprawidłowy sygnał
1045 Włącznik do TIPTRONIC-F189
zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
526 Włącznik świateł hamowania -F
nieprawidłowy sygnał
co o tym sądzicie? dziś oddałem audiczke do mechanika na wymianę tego uszczelniacza, dzwoniłem też do kilku zakładów robiących skrzynie, gdzie połowa nie wiedziała co znaczy ta "kaseta" rozumiem, że jest to jakiś sterownik skrzyni? bo usłyszałem, że regeneracja 700zł będzie kosztowała tego.
[ Dodano: Sro 13 Mar, 2013 15:41 ]
Siemanko, jestem po wymianie filtra i oleju zalałem olej comma http://moto.allegro.pl/ol...093517235.html, zamiennik ale zgodny z numerem oleju Audi.
Jest jakby lepiej, ale na forach straszą, żeby lać tylko olej Esso bo skrzynia padnie, myślicie że polepszenie może być tylko chwilowe?
| lukasik napisał/a: |
| 293 Przełącznik wielofunkcyjny-F125
nieprawidłowy sygnał |
uszkodzony przełacznik lub wiązka
| lukasik napisał/a: |
| 526 Włącznik świateł hamowania -F
nieprawidłowy sygnał |
masz światła STOPu?
| lukasik napisał/a: |
| 1045 Włącznik do TIPTRONIC-F189
zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY |
proponowałbym sprawdzić wiazkę i same piny przy wtyczce włącznika F-189
| lukasik napisał/a: |
| 1236 Magnes blokady dźwigni biegów (automat)-N110
przerwa lub zwarcie do masy |
ta sama sytuacja ,pasowało by sprawdzić bezpiecznik,oraz jak wyglada wtyczka i instalacja, ewentualnie naprawic magnes...
teraz tak jak wygladaja ikony zmiany biegów na liczniku? sa wyswietlane normalnie ,czy w negatywie?
| lukasik napisał/a: |
| 1192 Sprzęgło bocznikowania przekładnika
za szybka prędkość zmian |
podłącz jeszcze raz niunię pod VAGa i zobacz czy ponownie pojawi sie ten bład, jest to wazne,gdyż świadczy on o mechanicznej usterce skrzyni lub sprzegła...
| lukasik napisał/a: |
| Siemanko, jestem po wymianie filtra i oleju zalałem olej comma http://moto.allegro.pl/ol...093517235.html, zamiennik ale zgodny z numerem oleju Audi.
Jest jakby lepiej, ale na forach straszą, żeby lać tylko olej Esso bo skrzynia padnie, myślicie że polepszenie może być tylko chwilowe? |
a jak z tym kodem skrzyni?kasety niestety nie wyczyszczono, bo nie mogłem znaleźć nikogo u siebie w mieście kto by mi to zrobił
zrobie dwie wymiany oleju statyczne i mam nadzieje, że to przepłuka kasetę.
skrzynia jest taka: ZF 5HP19, o to chodzi czy o jakiś inny kod i gdzie go szukać?
podłącze ponownie za jakieś dwa dni jak pojeżdżę i zobaczymy co wyjdzie, a literki wyświetlane są chyba w negatywie i nic się nie rusza jak zmieniam biegi.
zrobie dwie wymiany oleju statyczne i mam nadzieje, że to przepłuka kasetę.
skrzynia jest taka: ZF 5HP19, o to chodzi czy o jakiś inny kod i gdzie go szukać?
podłącze ponownie za jakieś dwa dni jak pojeżdżę i zobaczymy co wyjdzie, a literki wyświetlane są chyba w negatywie i nic się nie rusza jak zmieniam biegi.
| lukasik napisał/a: |
| a literki wyświetlane są chyba w negatywie i nic się nie rusza jak zmieniam biegi. |
Zrób skan naklejki z ksiazki serwisowej, lub zdjecie z wanny na zapas i wstaw.
| lukasik napisał/a: |
| zrobie dwie wymiany oleju statyczne i mam nadzieje, że to przepłuka kasetę. |
Nie przepłucze nie wierz w to - chyba, że masz mały przebieg rzędu 150tkm, ale w to akurat ja nie wierzę.
No to nie pozostaje mi nic innego jak szukać dalej, kogoś kto mi to zrobi. Przebiegu mam udokumentowanego 250kk, a jakie są konsekwencje pracy w trybie awaryjnym? Skrzynia się inaczej zachowuje?


Typ skrzyni to CJZ. 250tkm .... sądzę że w misce olejowej będzie sporo szlamu.
miska była już zrzucona, bo jestem po wymianie filtra, ogólnie dużo syfu nie było, choć olej był prawie czarny, a na magnesach był taki maziowy osad, sama miska bez tragedii
| lukasik napisał/a: |
| miska była już zrzucona, bo jestem po wymianie filtra, ogólnie dużo syfu nie było, choć olej był prawie czarny, a na magnesach był taki maziowy osad, sama miska bez tragedii |
Ten maziowy osad, to okładziny sprzęgła. Maziowy osad nie jest w stanie zatrzymać się na filtrze i wędruje razem z ATF po całej skrzyni osadzając się w najmniej odpowiednich miejscach. To tak jak złogi cholesterolowe w naczyniach krwionośnych.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych