Elektryka i elektronika » [A6 C4 - Avant] Niedziałający spryskiwacz tylnej wycieraczki
Odpowiedz do tematu
 [A6 C4 - Avant] Niedziałający spryskiwacz tylnej wycieraczki
Witam wszystkich fanów.

Mam taki problem.
Mianowicie nie działa mi spryskiwacz tylnej wycieraczki. Wycieraczka jak najbardziej się załącza, słychać też pracującą pompkę spryskiwacza, ale z dyszy nie leci kompletnie nic. Płyn jest, nieszczelności też żadnych nie zauważyłem, płynu nie ubywa, nigdzie też nie jest mokro. Dysza też raczej nie jest zapchana...
Czy wiecie co to może być? :)
Z góry dzięki, pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moim zdaniem masz zapchaną dziurke od sprysku [igła cienka i powietrze sprężone to pomoże]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
albo może też być zepsuta pompka, to że słychać jak pracuje nie musi oznaczać że działa jak powinna. może być zapchana pompka sama w sobie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja bym proponował przedmuchać kompresorem przewody, wg. mnie to pomoże

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja proponuję zdemontować tapicerkę tylnej klapy i sprawdzić czy płyn nie ucieka przez silnik. Zdemontuj wężyk zaraz przy pompce i włącz spryskiwacz. Jeżeli płyn pocieknie z rurki, to zostaje sprawdzić dyszę i rurkę w silniku.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja ten temat przerabiałem u siebie i zrób jak Adi pisze,a w razie problemów typu "ukręcona końcówka przy silniku" też jest do zrobienia....

Sprawdź w kole zapasowym,bo ja tez nie widziałem"wycieków" dopóki nie zajrzałem do koła ...


Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wszystkim, myślę że jest to tak jak sugerujecie rurka przy silniku. Kiedyś jak rozbierałem plastiki tylnej klapy do zlutowania kabli, które lubią się urywać - przy zawiasie klapy :) to właśnie wężyk był "wypadnięty" z silnika. Myślę, że znów stało się to samo, tylko ciekawe czemu, bo trzymał się tam na prawdę mocno :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wrat napisał/a:
Dzięki wszystkim, myślę że jest to tak jak sugerujecie rurka przy silniku. Kiedyś jak rozbierałem plastiki tylnej klapy do zlutowania kabli, które lubią się urywać - przy zawiasie klapy :) to właśnie wężyk był "wypadnięty" z silnika. Myślę, że znów stało się to samo, tylko ciekawe czemu, bo trzymał się tam na prawdę mocno :)

Na końcu wężyka powinieneś mieć opaskę metalową- coś w postaci sprężyny. Jeżeli jej nie ma, to może być to właśnie przyczyną spadającej rurki.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.119.104.238 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa