 |
|
[A4 B5 2.4 V6 ALF] Przerywa przy przyśpieszaniu. |
| Autor |
Wiadomość |
zimp80
audi 2,4 v6

Model: A4
Silnik: 2.4 ALF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 46 Dołączył: 27 Sty 2016 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Zielona Góra
|
Wysłany: Czw 28 Sty, 2016 10:29 [A4 B5 2.4 V6 ALF] Przerywa przy przyśpieszaniu.
|
|
|
Witam jestem nowy na forum. Potrzebuje pilnie pomocy gdyż moja A4 ma problem z silnikiem i jest to jej pierwszy problem z motorem od 8 prawie lat jak ją mam. Chodzi o objawy typowe lub podobne do niesprawnego elementu zapłonu. Do tej pory użytkowania takie objawy dawały niesprawne przewody po których wymianie auto działało poprawnie. Aż do tej chwili. Sprawa ciągnie się już od listopada ubiegłego roku (2015) i wraz z mechanikiem nie możemy dojść do przyczyny usterki. Auto na początku 2015 roku (styczeń) pierwszy raz zaczęło dawać takie objawy tegoż przerywania oraz problemy z odpalaniem przy rozgrzanym silniku na początku sporadycznie pojawiały się te problemy z czasem zaczęły się nasilać. Nadszedł też czas na planowaną wymianę rozrządu i problemu z termostatem (auto nie uzyskiwało temperatury roboczej). Po wymianie rozrządu (cały komplet + termostat który zblokował się na otwartym obiegu), wymianie przewodów (NGK) i świec (NGK), szarpanie ustało lecz nadal pojawiały się problemy z odpalaniem rozgrzanego auta i to coraz częściej. Pierwsza wizyta u mechanika który podejrzewał czujnik położenia wału korbowego. Czujnik został wymieniony (w maju 2015) na Vemo V10-72-0938-1. Po wymianie objawy znikły auto działało prawidłowo bez szarpania i odpala bez problemu. Niestety po upływie kilku miesięcy tj. około października zaczęły pojawiać się chwilowe szarpnięcia sporadycznie lecz z dnia na dzień coraz częściej aż do dziś. Momentami ok "ciągnie" na każdym biegu , po chwili już szarpie przy przyspieszaniu (jak by jeden cylinder przestawał działać) najgorzej między 2-3 tyś obrotów ale też szarpie i na wyższych z momentami że jest ok i nie widać żadnego spadku mocy. Da się jechać ale to jest straszne. Mechanik podejrzewał że to cewka. Została zmieniona na nową lecz nic to nie dało. Więc znowu może czujnik wału ?? Kupiłem Boscha 0261210147 lecz to nic nie zmieniło. Jeszcze raz świece na Beru - nic. Ostatni zakup to przewody Magneti Marelli i nadal bez zmian. Mechanik chce teraz sprawdzać ciśnienie na cylindrach... Proszę o pomoc to już trwa ponad 2 miesiące.
Auto odpala bez problemu chodzi równo na wolnych obrotach (bez żadnego pływania , przygasania , gaśnięcia), na postoju normalnie po dodaniu gazu wszystko ok wchodzi normalnie na obroty nic się nie dzieje. Nic nie kopci ,żadnego bulgotania z rury zupełnie nic. Oczywiście usterka jest identyczna na benzynie i na gazie. |
_________________ Radek |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 28 Sty, 2016 21:09 Re: [A4 B5 2.4 V6 ALF] Przerywa przy przyśpieszaniu.
|
|
|
| zimp80 napisał/a: | Witam jestem nowy na forum. Potrzebuje pilnie pomocy gdyż moja A4 ma problem z silnikiem i jest to jej pierwszy problem z motorem od 8 prawie lat jak ją mam. Chodzi o objawy typowe lub podobne do niesprawnego elementu zapłonu. Do tej pory użytkowania takie objawy dawały niesprawne przewody po których wymianie auto działało poprawnie. Aż do tej chwili. Sprawa ciągnie się już od listopada ubiegłego roku (2015) i wraz z mechanikiem nie możemy dojść do przyczyny usterki. Auto na początku 2015 roku (styczeń) pierwszy raz zaczęło dawać takie objawy tegoż przerywania oraz problemy z odpalaniem przy rozgrzanym silniku na początku sporadycznie pojawiały się te problemy z czasem zaczęły się nasilać. Nadszedł też czas na planowaną wymianę rozrządu i problemu z termostatem (auto nie uzyskiwało temperatury roboczej). Po wymianie rozrządu (cały komplet + termostat który zblokował się na otwartym obiegu), wymianie przewodów (NGK) i świec (NGK), szarpanie ustało lecz nadal pojawiały się problemy z odpalaniem rozgrzanego auta i to coraz częściej. Pierwsza wizyta u mechanika który podejrzewał czujnik położenia wału korbowego. Czujnik został wymieniony (w maju 2015) na Vemo V10-72-0938-1. Po wymianie objawy znikły auto działało prawidłowo bez szarpania i odpala bez problemu. Niestety po upływie kilku miesięcy tj. około października zaczęły pojawiać się chwilowe szarpnięcia sporadycznie lecz z dnia na dzień coraz częściej aż do dziś. Momentami ok "ciągnie" na każdym biegu , po chwili już szarpie przy przyspieszaniu (jak by jeden cylinder przestawał działać) najgorzej między 2-3 tyś obrotów ale też szarpie i na wyższych z momentami że jest ok i nie widać żadnego spadku mocy. Da się jechać ale to jest straszne. Mechanik podejrzewał że to cewka. Została zmieniona na nową lecz nic to nie dało. Więc znowu może czujnik wału ?? Kupiłem Boscha 0261210147 lecz to nic nie zmieniło. Jeszcze raz świece na Beru - nic. Ostatni zakup to przewody Magneti Marelli i nadal bez zmian. Mechanik chce teraz sprawdzać ciśnienie na cylindrach... Proszę o pomoc to już trwa ponad 2 miesiące.
Auto odpala bez problemu chodzi równo na wolnych obrotach (bez żadnego pływania , przygasania , gaśnięcia), na postoju normalnie po dodaniu gazu wszystko ok wchodzi normalnie na obroty nic się nie dzieje. Nic nie kopci ,żadnego bulgotania z rury zupełnie nic. Oczywiście usterka jest identyczna na benzynie i na gazie. | zacznijmy od podstaw,czyli czy przerywanie ma miejsce na benzynie i gazie czy tylko na jednym paliwie? Czy zanim Twój mechanior zaczął w ciemno wymieniać podłaczaliście VAGa aby sprawdzić błędy? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
zimp80
audi 2,4 v6

Model: A4
Silnik: 2.4 ALF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 46 Dołączył: 27 Sty 2016 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Zielona Góra
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 30 Sty, 2016 21:17
|
|
|
| zimp80 napisał/a: | | wywalało błąd że coś tam na którymś cylindrze w jego laptopie na jakimś tam programie | takimi informacjami to zbyt wiele nie zdziałasz, podłącz auto pod komputer i zapisz wszystkie błedy wraz z ich opisami, to będziemy działać. pozdr |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
zimp80
audi 2,4 v6

Model: A4
Silnik: 2.4 ALF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 46 Dołączył: 27 Sty 2016 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Zielona Góra
|
Wysłany: Sob 30 Sty, 2016 21:53
|
|
|
W tym zdaniu chodziło mi o to że przed wymianą czujnika (problemy z odpalaniem), namierzył mechanik usterkę podłączając pod swój komputer i wtedy był błąd sygnału na którychś cylindrach zasugerował czujnik , ja go kupiłem i to było to, po wymianie czujnika położenia wału korbowego auto było 100% sprawne od maja do października. Po prostu pisałem co było robione pół roku wcześniej zanim pojawiła się ta usterka co jest teraz, żeby było wiadomo co było robione. Teraz jest przerywanie przy przyspieszaniu które też kiedyś wcześniej się pojawiło ale po tych wszystkich wymianach o których pisałem wcześniej znikło ale niestety wróciło. Być może to wcześniejsze było spowodowane czymś innym nie wiem ale teraz znowu przerywa. Mechanik był podłączać pod komputer to mi tylko powiedział o tym zapłonie i że jakiś błąd wtryskiwacza i tyle co mi powiedział. Ale pojadę tam do niego w poniedziałek bo miał jechać na komputer jeszcze raz może coś wiecej się dowiem, może jakiś wydruk ma albo jakies dane to napiszę. On z tym jeździ a ja piszę tylko co mi powiedział. Jak bym sam pojechał to może bym dostał jakieś dane z komputera żeby napisać. W każdym razie to: cewka nowa , kable nowe , świece nowe , czujnik wału nowy, ciśnienie na cylindrach dobre , sondy lambda pracują, przepustnica ok, przepływomierz działa - a auto przerywa. Jak będę mieć jakies więcej dane - z kompa albo coś to napisze. Pozdrawiam. |
_________________ Radek |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016 09:30
|
|
|
| zimp80 napisał/a: | | W tym zdaniu chodziło mi o to że przed wymianą czujnika (problemy z odpalaniem), namierzył mechanik usterkę podłączając pod swój komputer i wtedy był błąd sygnału na którychś cylindrach zasugerował czujnik , ja go kupiłem i to było to, po wymianie czujnika położenia wału korbowego auto było 100% sprawne od maja do października. Po prostu pisałem co było robione pół roku wcześniej zanim pojawiła się ta usterka co jest teraz, żeby było wiadomo co było robione. Teraz jest przerywanie przy przyspieszaniu które też kiedyś wcześniej się pojawiło ale po tych wszystkich wymianach o których pisałem wcześniej znikło ale niestety wróciło. Być może to wcześniejsze było spowodowane czymś innym nie wiem ale teraz znowu przerywa. Mechanik był podłączać pod komputer to mi tylko powiedział o tym zapłonie i że jakiś błąd wtryskiwacza i tyle co mi powiedział. Ale pojadę tam do niego w poniedziałek bo miał jechać na komputer jeszcze raz może coś wiecej się dowiem, może jakiś wydruk ma albo jakies dane to napiszę. On z tym jeździ a ja piszę tylko co mi powiedział. Jak bym sam pojechał to może bym dostał jakieś dane z komputera żeby napisać. W każdym razie to: cewka nowa , kable nowe , świece nowe , czujnik wału nowy, ciśnienie na cylindrach dobre , sondy lambda pracują, przepustnica ok, przepływomierz działa - a auto przerywa. Jak będę mieć jakies więcej dane - z kompa albo coś to napisze. Pozdrawiam. | ok to czekamy. pozdr |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016 12:28
|
|
|
przerywa na benzynie, lpg czy obojętnie ? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
zimp80
audi 2,4 v6

Model: A4
Silnik: 2.4 ALF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 46 Dołączył: 27 Sty 2016 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Zielona Góra
|
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016 22:34
|
|
|
Na tym i na tym. |
_________________ Radek |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |