Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Nie działa centralny zamek z pilota
Odpowiedz do tematu
 
Adi202 napisał/a:
Więc wymień włącznik stacyjki. Na pinie nr 4 w czarnej wtyczce zasilającej radio (przewód czerwony) powinno być napięcie 12V również na wyłączonym zapłonie. Napiecie ginie dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Ten sam obwód ze stacyjki podłaczony jest do zegarów oraz do pompki c.z na pinie 2 w 12pinowej wtyczce.
Zanim zaczniesz wymieniać włacznik stacyjki spróbuj raz jeszcze zaprogramować pilota, ale tym razem podłącz na krótko 12V do tego przewodu przy radiu (mostek między stałym plusem a tym czerwonym przewodem).


Rozumiem że jesli u mnie działa buzzer brzęczek włączonych świateł oraz radio gra w pozycji OFF w stacyjce a gaśnie po wyjęciu klucza to wszystko działa jak powinno ? Sprawdzając miernikiem napięcie na kostkach od pompki nie było 12 na żadnym z pinów. Wartości były jakieś minimalne chyba oprócz jednego i to z tego co pamiętam było coś około 5-6 V.
Czy ten pomiar na wspomnianym drugim pinie powinienem robić na zapłonie ? i Czy te napięcie nie pojawi sie tam tylko w chwili nacisniecia pilota bądź przekręcenia kluczyka ręcznie na pozycje otworz-zamknij ?

A teraz lecę do auta sprawdze czy nie ma u mnie tego napięcia na wczesniej wspomnianej klemie..

Na zapłonie 11 V na wyjętym kluczyku na pinie numer 2 (czerwony kabel kostka od radia)pojawia się te szczątkowe napięcie skacze od 01 do 05 Volta

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Sprawdzając miernikiem napięcie na kostkach od pompki nie było 12 na żadnym z pinów.
To w jaki sposób ta pompka funkcjonuje skoro nie jest zasilana? Coś chyba źle sprawdziłeś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok mam poprawiony pomiar
12 jest na czerwono żółtym kablu na stałe
Oraz na brązowo białym. Nie wiem jak wcześniej to przeoczyłem może bagieta nie złapała pinu w kostce


Nie wiem czy to ma znaczenie ale zauwazylem ze włączając zapłon oraz wyjmujac kluczyk slychac charakterystyczne tykniecie w pompce. Jakby sie załączała i gasła

[ Dodano: Pią 20 Sty, 2023 13:29 ]
bump....
Adi rzuć pomysłem bo opcje sie kończą :kwasny:

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2023 11:13 ]
Zajrzałem do kluczyka raz jeszcze i zauważyłem tam małą zaślepke pod którą znajduje sie przysłowiowa "pastylka" jest roztrzaskana. Czy ona ma wpływ na działanie pilota ?? Bo immo o dziwo działa ale co któreś włożenie kluczyka w stacyjke muszę wyjąć go i powtórzyć akcje. Jak ją wydłubie to na pewno już nie będzie działać bo jest potrzaskana. Co działać ??/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:


Zajrzałem do kluczyka raz jeszcze i zauważyłem tam małą zaślepke pod którą znajduje sie przysłowiowa "pastylka" jest roztrzaskana. Czy ona ma wpływ na działanie pilota ?? Bo immo o dziwo działa ale co któreś włożenie kluczyka w stacyjke muszę wyjąć go i powtórzyć akcje. Jak ją wydłubie to na pewno już nie będzie działać bo jest potrzaskana. Co działać ??/

Szklana pastylka to transponder immobilizera która nie ma nic wspólnego z pilotem. Nie ruszaj tego bo nie odpalisz auta. Jeżeli masz tylko jeden klucz i auto jeszcze "pali" proponuję pojechać do warsztatu i dopisać nowy transponder. Prędzej czy później w takim stanie przestanie działać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi mógłbyś mi objaśnić zasadę kodowania mojej pompki ?? W grupie 35 (cemtral locks) chciałem sprawdzić czy ona przyjmuje cokolwiek. Bo na kluczyk jak wiadomo nie reaguje (chciałem wykluczyć uszkodzenie elektroniki) Okazało się że niektóre wartości przyjmuje a innych nie albo poprostu wpisuje złe. Wartośc bazowa w rubryce soft coding miałem 30840 po najechaniu na te okno wyskakuje podpowiadajka z różnymi wartościami i opisem co daje dana wartość ale przy każdej jest + np: +00002 = Anti Theft Confirmation via Blink a na samym dole jest wartość +08192 = Remote Control i taką wklepałem i centralka to przyjęła. Myślałem że może problem się rozwiąże ale pilot wciąż nie działa. Bawiąc sie różnymi wartościami widze że zmieniają się niektóre opcje otwierania auta takie jak domykanie szyb z kluczyka itp ale chcąc wrócić do pierwotnej czyli 30840 nie chce jej przyjąć i zostaje na tej którą wklepałem ostatnio czyli 08192. Masz jakąs szerszą wiedze bądź rozpiske jak to zliczać i wpisywać konkretną wartość ?? Niżej dorzucam screen z całą podpowiadajką


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Adi mógłbyś mi objaśnić zasadę kodowania mojej pompki ?? W grupie 35 (cemtral locks) chciałem sprawdzić czy ona przyjmuje cokolwiek. Bo na kluczyk jak wiadomo nie reaguje (chciałem wykluczyć uszkodzenie elektroniki) Okazało się że niektóre wartości przyjmuje a innych nie albo poprostu wpisuje złe. Wartośc bazowa w rubryce soft coding miałem 30840 po najechaniu na te okno wyskakuje podpowiadajka z różnymi wartościami i opisem co daje dana wartość ale przy każdej jest + np: +00002 = Anti Theft Confirmation via Blink a na samym dole jest wartość +08192 = Remote Control i taką wklepałem i centralka to przyjęła. Myślałem że może problem się rozwiąże ale pilot wciąż nie działa. Bawiąc sie różnymi wartościami widze że zmieniają się niektóre opcje otwierania auta takie jak domykanie szyb z kluczyka itp ale chcąc wrócić do pierwotnej czyli 30840 nie chce jej przyjąć i zostaje na tej którą wklepałem ostatnio czyli 08192. Masz jakąs szerszą wiedze bądź rozpiske jak to zliczać i wpisywać konkretną wartość ?? Niżej dorzucam screen z całą podpowiadajką

Nie sądzę aby poprzednie kodowanie było tak wysokie jak podajesz. Kodowanie sterownika to nic innego jak suma wyposażenia. Wyposażenie podstawowe to 00000. Do tej wartości dodajesz każdą wartość którą posiadasz lub chcesz posiadać (uaktywnić). Jeżeli ma się auto zamykać po osiągnięciu 15km/h dodajesz wartość 32, komfortowe otwieranie i zamykanie szyb z pilota to wartość 64 która daje z poprzednią sumę 96 itd. Końcowy wynik do wklepania w okienku kodowania 00096. Jeżeli auto ma sygnalizować kierunkowskazami zamykanie i otwieranie to do sumy 00096 dodajesz 00512 oraz 004096 czyli 96+512+4096= 4704. Wynik kodowania to 04704.
Odnośnie tego wysokiego kodowania jak pisałem niemożliwego, to spróbuj wpisać wartość 16384. Wartość ta będzie po 8192 następną możliwą do wpisania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Odnośnie tego wysokiego kodowania jak pisałem niemożliwego, to spróbuj wpisać wartość 16384. Wartość ta będzie po 8192 następną możliwą do wpisania.


A jednak taka była bo jeszcze dla pewności wszedłem w logi VCDS i wszelkie zmiany kodowania zaczynają sie od tego numeru 30840 zmiana na 00000 bo chciałem wszystko wyczyścić.
Nie wiem może kiedyś jakiś knur coś tam grzebał i tak wklepał ale ja w żaden sposób nie mogę wrócić do tej wartości bo jej nie przyjmuje. Jutro sprawdzę sumę którą podałeś oraz kolejny pilot dawce. Jak z nim nie ruszy to zostaje nowa pompka i co do takowej będzie jakaś magia z zakodowaniem nowej i sparowaniem jej ze (starym) nowym kluczem ?? Czy podpinam tak jak tą i wklepuje te same sumy jak w obecnej ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Jak z nim nie ruszy to zostaje nowa pompka i co do takowej będzie jakaś magia z zakodowaniem nowej i sparowaniem jej ze (starym) nowym kluczem ?? Czy podpinam tak jak tą i wklepuje te same sumy jak w obecnej ??

Plug & Praey. Wpinasz do instalacji, programujesz pilota. Dla pewności można sprawdzić kodowanie czy funkcja pilota jest aktywna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nooo i du** kolejny pilot i nic także 99% uszkodzenie w pompce i to prawdopodobnie sam moduł od komunikacji z pilotem bo reszta działa ale zanim wyrwę starą to mam jeszcze dwa pytania. Czy ten plus po stacyjce który czasem blokuje pilota idzie ze stacyjki do radia ? I pytanie drugie czy antena dachowa ma jakiekolwiek połączenie z odbiorem sygnału przez pompkę/kluczyk ???


Adi202 napisał/a:
Dla pewności można sprawdzić kodowanie czy funkcja pilota jest aktywna.


Jak to sprawdzić ? Bo jeszcze się okaże że mojej ta funkcja jest nieaktywna i będą jajca

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Czy ten plus po stacyjce który czasem blokuje pilota idzie ze stacyjki do radia ?

Zgada się. Idzie ze stacyjki do radia, do pompki c.z. oraz do zegarów lub w starszych wersjach do modułu buzzera który ma sygnalizować po otwarciu drzwi zapalone światła.

Bodegas napisał/a:
pytanie drugie czy antena dachowa ma jakiekolwiek połączenie z odbiorem sygnału przez pompkę/kluczyk ???

Nie ma połączenia. Antena radiowa podłączona jest tylko do radia. Antena odbiornika pompki to kawałek przewodu zawiniętego izolacją razem w wiązce. Końcówka tego przewodu jak sobie przypominam jest w rurce luzem obok pompki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To teraz mam znów zabitego gwoździa bo auto śmiga ze mną już kupę lat i nigdy tego buzzera nie słyszałem. To samo tyczy się tego plusa na podrzymanie radia. Wcześniej jak pilot działał to też miałem działające radio ze stacyjką na OFF ale np podczas uruchomienia auta radio i wszystko co świeciło przygasało aż do pełnego uruchomienia silnika a teraz mam tak że jak przekręcam kluczyk to muzyka sobie plumka i wszystkie swiatła w aucie palą się bez przygasania. Czy to może świadczyć o zamieszaniu w kablach i niedziałającym pilocie ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Czy to może świadczyć o zamieszaniu w kablach i niedziałającym pilocie ?

Jak najbardziej tak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Jak najbardziej tak.



Adi jak wybebesze radio i zrobie foty tego pie....nika to pomożesz ogarnąć co jest co czy szukać od razu elektryka niech sie w tym babrze ?
Ahaa wczoraj chłop od centralek sie poddał po raz drugi ale w gratisie wyciągnał mi pin do immo więc tego zapasowego grota przerobie sobie na drugi pełnowartościowy klucz z pilotem :) Także będzie można wykluczyć czy ma znaczenie przy kodowaniu ręcznym czy w stacyjce musi siedzieć klucz spraowany z immo czy sam grot - o ile centralka zareaguje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
czy ma znaczenie przy kodowaniu ręcznym czy w stacyjce musi siedzieć klucz spraowany z immo czy sam grot - o ile centralka zareaguje

Nie ma to znaczenia. Może być sam grot. Grunt to załączony zapłon.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Nie ma to znaczenia. Może być sam grot. Grunt to załączony zapłon.


Ok to że tak powiem poboczny temat a co z tym okablowaniem dasz rade okiełznać to przez foty i moje pomiary gdzie będzie jaki plus ? Czy podlecieć do jakiegoś elektryka niech przerabia ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa