Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Nie działa centralny zamek z pilota
Odpowiedz do tematu
 
Witam. Podepnę się do tematu gdyż mam podobny problem z tym że moja pompka i kluczyk ze sobą gadały aż do wymiany akumulatora. Mimo że mam nieoryginalne radio to wszystko było ok. Po wymianie akumulatora kluczyk przestał się odzywać. Jakieś lata świetlne temu miałem drugi i też normalnie gadał ale go zgubiłem. Idąc za radą mądrzejszych ode mnie próbowałem róznymi sposobami zakodować na nowo kluczyk ale bezskutecznie. Vcds pokazuje mi takie coś w blokach pomiarowych i jeśli dobrze rozumuje to jest zakodowany 1 kluczyk a powinny być dwa. Tak czy siak chciałbym to jakoś wyzerować i na nowo zaprogramować ten jeden który mi się ostał. Pomoże ktoś ?


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Witam. Podepnę się do tematu gdyż mam podobny problem z tym że moja pompka i kluczyk ze sobą gadały aż do wymiany akumulatora. Mimo że mam nieoryginalne radio to wszystko było ok. Po wymianie akumulatora kluczyk przestał się odzywać. Jakieś lata świetlne temu miałem drugi i też normalnie gadał ale go zgubiłem. Idąc za radą mądrzejszych ode mnie próbowałem róznymi sposobami zakodować na nowo kluczyk ale bezskutecznie. Vcds pokazuje mi takie coś w blokach pomiarowych i jeśli dobrze rozumuje to jest zakodowany 1 kluczyk a powinny być dwa. Tak czy siak chciałbym to jakoś wyzerować i na nowo zaprogramować ten jeden który mi się ostał. Pomoże ktoś ?

Przez OBD nie jest możliwe programowanie pilota.
Do zaprogramowania pilota potrzebne są dwa klucze. Jednym załączasz zapłon a drugim musisz zamknąć zamek w drzwiach. Jeżeli posiadasz tylko jeden klucz (pilot) to programowanie nie jest możliwe tzn jest możliwe ale bardzo utrudnione.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przewertowałem sporo info i zawsze ktos pisał że przez VCDS programujesz pilota bez problemów ale trzeba je najpierw wszystkie wykasować. Adi czy mógłbyś mi jakoś rozjaśnić co znaczą te liczby na moich screenach ? Czy tam jest pokazane zaprogramowanie jednego pilota ? No i sprawa numer dwa jak to wykasować żeby zaprogramować na nowo ? Czy musze miec dwa piloty czy może być w stacyjce tylko zapasowy grot bez chipa ? Bo takowy posiadam ale poprzez zapłon też nie szło nic zrobić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Grotem załącz zapłon, wyjdź z samochodu i zamknij drzwi. Kluczem z pilotem zarygluj przez zamek drzwi kierowcy samochód i naciśnij na pilocie klawisz 5x otwórz. W tym momencie kierunkowskaz powinien mignąć, czekasz 5 sekund i ręcznie otwierasz zamek. Tym sposobem wykasujesz pamięć pilotów czyli zwolnisz miejsce.
Programowanie odbywa się tak samo tylko musisz w ciągu tych 5 sekund nacisnąć jeszcze raz klawisz otwórz.

Zapłon załączony, drzwi zamknięte, grotem pilota zamykasz centralny zamek, naciskasz 1x klawisz otwórz, kierunkowskaz powinien zareagować, po 2 sekundach naciskasz ponownie 1x klawisz otwórz. Dla kolejnego pilota 2x klawisz otwórz, dla trzeciego pilota 3x otwórz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No wlasnie chodzi o to że już tym sposobem spróbowałem i nic sie nie zeruje. Przez co tez nie działa programowanie. Co do samego Vcdsa to nie moge tam jakoś tego wyczyścić ? może wówczas mógłbym zakodować klucze w programie ? albo ewentualnie w zamku będąc na zewnątrz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
No wlasnie chodzi o to że już tym sposobem spróbowałem i nic sie nie zeruje. Przez co tez nie działa programowanie. Co do samego Vcdsa to nie moge tam jakoś tego wyczyścić ? może wówczas mógłbym zakodować klucze w programie ? albo ewentualnie w zamku będąc na zewnątrz.

W takim razie upewnij się że pilot jest sprawny. Innej możliwości na wyczyszczenie i zaprogramowanie nie ma.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pilot działa bo byłem u majstra od zamków i testował na tych swoich sprzętach. Sygnał idzie na 433 Mhz. On Też próbował jakimś swoim sprzętem i wykryło mu kluczyk na 21 kanale ale nie mogl go wykasować ani zakodować. Machnął ręką panie moge ci zamontować nową centralke :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Pilot działa bo byłem u majstra od zamków i testował na tych swoich sprzętach. Sygnał idzie na 433 Mhz. On Też próbował jakimś swoim sprzętem i wykryło mu kluczyk na 21 kanale ale nie mogl go wykasować ani zakodować. Machnął ręką panie moge ci zamontować nową centralke :-?

Jak już pisałem całą obsługę robi się manualnie bez OBD. Zakładając, że pilot jest sprawny bo nadawanie pilota na 433MHz nie oznacza że jest on sprawny, to proponowałbym rozebrać samą pompkę centralnego zamka i umyć płytę izopropanolem z opiłków grafitu który może robić te problemy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pompkę wyciągałem myłem suszylem wyglada ładnie widać nie była zalana jak u sporej ludzi borykającym się z podobnymi problemami. Jakieś pomysły jak wykluczyć działający/niedziałający klucz ? Z tego co się orientuje to w blokach pomiarowych na screenach wyżej powinna zmieniać się wartość w jednym z okien po naciśnięciu przycisku otwierania bądź zamykania a tak się nie dzieje…

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Z tego co się orientuje to w blokach pomiarowych na screenach wyżej powinna zmieniać się wartość w jednym z okien po naciśnięciu przycisku otwierania bądź zamykania a tak się nie dzieje…

Oznacza to, że pompka nie odbiera sygnału z pilota. Uszkodzenie pilota lub odbiornika w pompce centralnego zamka.
Zostaje wypróbować klucz w innym Audi. W wartościach mierzonych można podglądnąć czy działa klucz i który klawisz w pilocie jest naciśnięty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłem raz jeszcze w aucie. Próbowałem Twój ręczny sposób. Elefelt zerowy ale muszę zapytać jeszcze raz czy gdyby była normalna komunikacja pomiędzy pilotem a centralką to mógłbym wykasować piloty z poziomu vcdsa ? Bo mogę wejść tylko w blok 00 i tam jest factory reset a bloki od 1-4 czyli tam gdzie powinienem programować piloty są niedostępne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
Byłem raz jeszcze w aucie. Próbowałem Twój ręczny sposób. Elefelt zerowy ale muszę zapytać jeszcze raz czy gdyby była normalna komunikacja pomiędzy pilotem a centralką to mógłbym wykasować piloty z poziomu vcdsa ? Bo mogę wejść tylko w blok 00 i tam jest factory reset a bloki od 1-4 czyli tam gdzie powinienem programować piloty są niedostępne

Kasowanie i programowanie pilotów tylko manualnie. Kasowanie pilotów 5x otwórz w czasie 5 sekund, programowanie pilota x1 otwórz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Kasowanie i programowanie pilotów tylko manualnie. Kasowanie pilotów 5x otwórz w czasie 5 sekund, programowanie pilota x1 otwórz.



Adi wiem ze u Ciebie tęga głowa wiedzy w tym temacie no ale w necie sporo info a nawet filmików nawet na stronie vcdsa jest opis programowania poprzez komputer dlatego chciałem zapytać czy brak dostępności w blokach w których powinienem móc zaprogramować pilota jednoznacznie wyjaśnia sprawę uszkodzonego pilota bądź centralki.

Teraz przypomniała mi się jeszcze jedna akcja ze kiedyś jakiś mechanior przerabiał mi podłączenie radia bo tam były jakieś wzmacniacze bezpieczniki dodatkowe zabezpieczenia na tej instalacji. Kazałem mu to wywalić i spiąć żeby to miało ręce i nogi bo było tyle tego ze tam by pająk się zaplątał a mimo to działało. Sklejając ze sobą te dwa fakty jakoś zaraz przestał działać pilot. Może tam jest problem tak jak odpowiadałeś koledze wyżej ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodegas napisał/a:
nawet na stronie vcdsa jest opis programowania poprzez komputer

Zobaczyć ten opis to marzenie.
Nie czytasz z uwagą tego co piszę. Przez OBD możesz tylko zakodować jednostkę. Programowanie jak i kasowanie pilotów można zrobić tylko procedurą manualną. Bloki w wartościach mierzonych (08) służą tylko do podglądu aktualnych wartości i nic z tym nie zrobisz.
Aby zrobić krok na przód najprościej spróbuj zaprogramować "obcego działającego" pilota w swoim samochodzie lub swój pilot dodać w innym aucie. Inaczej nie będziesz w stanie postawić pewnej diagnozy gdzie leży problem przy pilocie czy przy pompce. Możesz polecieć po najgrubszej linii oporu i kupić używany komplet pompka + pilot ale nie w tym rzecz aby wydać kasę. Przy takich problemach spotkałem się z uszkodzeniem pilota jak i pompki. Wszytko działało do momentu rozładowania baterii w pilocie lub do rozładowania czy wymiany akumulatora. W efekcie kończyło się wymianą pompki i programowaniu pilotów lub wymiany płytki pilota i sparowaniu go z autem.
Zauważyłem że masz rocznik 1997 czyli pilot jest jeszcze starego typu bez scyzoryka. Możesz ewentualnie kupić używany pilot i to obojętnie z jakiego modelu A3, A6 czy A8. Wszystkie są te same pod warunkiem że częstotliwość się zgadza 433 a nie 315.

https://allegro.pl/oferta/kluczyk-samochodowy-pilot-audi-a3-8l-8l0837231-12423087680

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Drugi kluczyk już dokupiłem ale problem z zaprogramowaniem był ten sam bo pierwsze na co wpadłem to uszkodzenie pilota. Chciałem tylko przerzucić bebechy ale nie podziałało co więcej okazało się że w moim pilocie jest uszkodzony element nie wiem jak to się zwie. Transmiter transponder czy jak to tam. Więc przelutowałem to cacko z dawcy i w moim pilocie sygnał się pojawił więc uznałem że nic wiecej tam raczej nie może być uszkodzone. Nizej fota wymienionego elementu

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa