Odpowiedz do tematu
Twoja odpowiedz wyskoczyła na nowej stronie a ja przy kazdym logowaniu wisze na 4 i czekam na odpowiedź jak debil.
Ok do rzeczy wybebeszyłem ten cyrk no i ogólnie pająk by tam się zaplątał no ale wielkiej
matematyki nie ma bo stały plus i ten po stacyjce znalazłem szybko ale jest zamieniony bo z tego co się orientuje to CZERWONY powinien być stały a ŻÓŁTY to zapłon a jest odwrotnie. W dodatku nie mam pojęcia czemu służą te rozgałęzienia (jedno to zasilanie wzmacniacza) drugie nie mam pojęcia. Niżej fotki może coś wywróżysz z tych fusów
No jest odwrotnie. W radiach tego typu żółty oznacza stałe napięcie, a czerwony po zapłonie. Ze względu na różnorodność pinologi przez koncerny samochodowe te dwa przewody mają możliwość zamiany miejsc.
Ogólnie to jeden wielki burdelik. Na tych fotkach coś widać ale nie wszystko co trzeba. Na trzeciej focie widać jedną część połączenia wraz z kolorami przewodów lecz nie widzę drugiej części. Nie widać gdzie podłączone są przewody czerwony i żółty. Pozostałe też jeden makaron. Adapter do głośników i jakieś dwa bezpieczniki nie wiadomo jak i gdzie podłączone. Przede wszystkim nie widzę oryginalnej wtyczki z zasilaniem dla radia.
Wiem ale powiem Ci że grało tak od lat więc nie chce mi się grzebać w przeciąganie nowego przewodu prosto z aku.
Ok teraz tak odpinałem wszystkie kostki jedna po drugie to samo te dwa bezpieczniki i chyba tu serio będzie potrzebny elektryk na miejscu bo dojść do ładu w tym bajzlu to ja pitole. Zatem tak te dwa bezpieczniki jakoś ze sobą są połączone bo odpinając ten 5A wzmacniacz przestaje grać tak samo jak odepne ten 30A. Natomiast jak odpiąłem tą czarną kostkę o której wspomniałeś to siadło całe radio
Pompka działała niezależnie od odpiętych kostek tzn z kluczyka bo pilot dalej martwy
Chodziło mi abyś w tym stanie spróbował zaprogramować pilota i sprawdził efekt. Mniejsza o większość Te dwa bezpieczniki są od wzmacniacza. Jeden 30A to zasilanie, drugi 5A wzbudzenie. Wnioskuję, że załączenie radia sterowane jest nie z radia a ze stacyjki.
Ktoś miał niezłą fantazję. Bezpiecznik 30A można podpiąć do klemy 30 podstawy bezpieczników nad kolanami kierowcy, a bezpiecznik 5A do niebieskiego przewodu radia. W ten sposób łączysz to właściwie i zarazem oszczędzasz miejsce za radiem usuwając przejściówkę zasilania radiem i wzmacniaczem.
Próbowałem zero reakcji na otworz zamknij jak i na programowanie. W tym momencie poddaje się i poszukam za jakiś czas pompki o tych samych numerach z tym że bardziej skłaniam się ku temu że problem może być w tej instalacji. Nie pamiętam czy wyczytałem to tutaj w postach wcześniej czy gdzieś na innych forach ale podobno chodzi tylko i wyłącznie o oddzielenie plusa stałego od plusa po stacyjce. Adi czy w tych fotach widzisz że te moje plusy są gdzieś razem ze sobą połączone ? Podobno odseparowanie ich od siebie przywraca pilota do życia. Co do bajzu w kablach to dobrze wnioskujesz radio odpala się po przekręceniu stacyjki i działa w pozycji off aż do wyjęcia klucza bądź wyłączenia ręcznie w panelu radia.
Nie chodziło mi o radio tylko o wzmacniacz. Wzmacniacz po uruchomieniu zapłonu jest w trybie pracy niezależnie czy radio jest załączone czy też nie jest. Z tych fotek nie wynika aby plusy były gdzieś podłączone a po rozłączeniu tej pajęczyny nic to nie zmienia. Tak czy inaczej wypadałoby doprowadzić tę prowizorkę do oryginalności eliminując przynajmniej przejściówkę zasilania radia i wzmacniacza.
Ja zrozumiałem że chodziło o radio co nie zmienia faktu że utkneliśmy w martwym punkcie i skoro mówisz że tam nie ma ze sobą połączonych plusów to nie będzie to raczej wina okablowania a porządek na pewno z tym zrobię jak już ogarnę tego pilota. Dzięki więlkie za zainteresowanie i wszelką pomoc w temacie. Piwko dla Ciebie oczywiście
Odpuszczam wszelkie manewry i na dniach zamawiam nową pompkę.
Ps mógłbyś podrzucić foto jak ma wyglądać ta przejściówka zasilania ? Bo nawet nie wiem jak to wyszukać...
W ogóle ma jej nie być. Przewód z bezpiecznikiem 30A ewentualnie przedłużyć i podłączyć do klemy 30 w tablicy przekaźników, przewód z bezpiecznikiem 5A podłączyć do niebieskiego przewodu REMOTE CONT. Wtyczkę wiązki samochodu podłączyć bezpośrednio do wiązki radia i zamienić połączenia przewodów czerwony i żółty wiązki radia.
Do kosza albo sprzedać na złom.
W twoim modelu powinien jeszcze być transponder Megamos 13. ID13 jest wielokrotnego użytku więc nie trzeba nic wymieniać. W nowszych używany był ID48. Sprawdź u kogoś kto dorabia klucze jaki typ transpondera posiadasz w oryginalnym kluczu ID13 czy ID48.
Klucz wystarczy włożyć do pętli programatora i zrobić odczyt. Całe 5 sekund roboty.
Do zaprogramowania nowego klucza potrzebny jest PIN immobilizera.
Odpowiedz do tematu
Można przynajmniej spróbować.
| Adi202 napisał/a: |
| Można przynajmniej spróbować. |
Twoja odpowiedz wyskoczyła na nowej stronie a ja przy kazdym logowaniu wisze na 4 i czekam na odpowiedź jak debil.
Ok do rzeczy wybebeszyłem ten cyrk no i ogólnie pająk by tam się zaplątał no ale wielkiej
matematyki nie ma bo stały plus i ten po stacyjce znalazłem szybko ale jest zamieniony bo z tego co się orientuje to CZERWONY powinien być stały a ŻÓŁTY to zapłon a jest odwrotnie. W dodatku nie mam pojęcia czemu służą te rozgałęzienia (jedno to zasilanie wzmacniacza) drugie nie mam pojęcia. Niżej fotki może coś wywróżysz z tych fusów

No jest odwrotnie. W radiach tego typu żółty oznacza stałe napięcie, a czerwony po zapłonie. Ze względu na różnorodność pinologi przez koncerny samochodowe te dwa przewody mają możliwość zamiany miejsc.
Ogólnie to jeden wielki burdelik. Na tych fotkach coś widać ale nie wszystko co trzeba. Na trzeciej focie widać jedną część połączenia wraz z kolorami przewodów lecz nie widzę drugiej części. Nie widać gdzie podłączone są przewody czerwony i żółty. Pozostałe też jeden makaron. Adapter do głośników i jakieś dwa bezpieczniki nie wiadomo jak i gdzie podłączone. Przede wszystkim nie widzę oryginalnej wtyczki z zasilaniem dla radia.
Oryginalna kostka nie była grzebana dlatego ją darowałem. Zaraz zerknę w telefonie bo mam jeszcze kilka shotów ale nie wiem czy coś z tego wyczytasz a jutro zrobie ewentualnie kolejną sesje. Na jednym z tych bezpieczników siedzi 30A i to jest zasilanie wzmacniacza a na drugim siedzi 5A i nie wiem do czego to jest. Może zasilenie tej oryginalnej końcówki mocy z nadkola która napędza tylne głośniki a może idzie to jakoś do pompki
nie mam pojęcia. Tak czy siak na tym makaronie działało wszystko a ktoregoś razu jakiś magik mi to przepinał jak zmieniał coś w stacyjce bo się zacinała. To przy okazji mowie zrób porządek z tymi kablami bo tam radia nie ma jak wsadzić. To wywalił w zasadzie te dwa bezpieczniki jakoś to spiął ze sobą i jakoś od tamtej pory jak dobrze sięgam pamięcią to nie działa pilot.
Ta brakująca część idzie do oryginalnej kostki widać ją na drugiej focie jak i samą kostke a to tylko jakaś przejściówka

nie mam pojęcia. Tak czy siak na tym makaronie działało wszystko a ktoregoś razu jakiś magik mi to przepinał jak zmieniał coś w stacyjce bo się zacinała. To przy okazji mowie zrób porządek z tymi kablami bo tam radia nie ma jak wsadzić. To wywalił w zasadzie te dwa bezpieczniki jakoś to spiął ze sobą i jakoś od tamtej pory jak dobrze sięgam pamięcią to nie działa pilot.
| Adi202 napisał/a: |
:szok:
Na trzeciej focie widać jedną część połączenia wraz z kolorami przewodów lecz nie widzę drugiej części. Nie widać gdzie podłączone są przewody czerwony i żółty. Przede wszystkim nie widzę oryginalnej wtyczki z zasilaniem dla radia. |
Ta brakująca część idzie do oryginalnej kostki widać ją na drugiej focie jak i samą kostke a to tylko jakaś przejściówka

Ja zrobiłbym w następujący sposób - rozepnij złącze z fotografii nr5 kolor czarny i sprawdź pompkę. Przeznaczenie bezpiecznika łatwo sprawdzić. Wyciągasz go i szukasz co nie działa. Wypnij ten 5A. Ewentualnie wystarczy jak sprawdzisz to na rozpiętym złączu.
Tak czy inaczej Wzmacniacz nie powinien być podpięty pod zasilanie radia, a bezpiecznik 30A nie ma prawa zadziałać jeżeli podpięty jest pod 10A bezpiecznik radia. Gdy wzmacniacz zacznie się fajczyć, to przepali się prędzej główny bezpiecznik 10A niż ten 30A.
Tak czy inaczej Wzmacniacz nie powinien być podpięty pod zasilanie radia, a bezpiecznik 30A nie ma prawa zadziałać jeżeli podpięty jest pod 10A bezpiecznik radia. Gdy wzmacniacz zacznie się fajczyć, to przepali się prędzej główny bezpiecznik 10A niż ten 30A.
| Adi202 napisał/a: |
|
Tak czy inaczej Wzmacniacz nie powinien być podpięty pod zasilanie radia, a bezpiecznik 30A nie ma prawa zadziałać jeżeli podpięty jest pod 10A bezpiecznik radia. Gdy wzmacniacz zacznie się fajczyć, to przepali się prędzej główny bezpiecznik 10A niż ten 30A. |
Wiem ale powiem Ci że grało tak od lat więc nie chce mi się grzebać w przeciąganie nowego przewodu prosto z aku.
Ok teraz tak odpinałem wszystkie kostki jedna po drugie to samo te dwa bezpieczniki i chyba tu serio będzie potrzebny elektryk na miejscu bo dojść do ładu w tym bajzlu to ja pitole. Zatem tak te dwa bezpieczniki jakoś ze sobą są połączone bo odpinając ten 5A wzmacniacz przestaje grać tak samo jak odepne ten 30A. Natomiast jak odpiąłem tą czarną kostkę o której wspomniałeś to siadło całe radio
Pompka działała niezależnie od odpiętych kostek tzn z kluczyka bo pilot dalej martwy
| Bodegas napisał/a: |
Zatem tak te dwa bezpieczniki jakoś ze sobą są połączone bo odpinając ten 5A wzmacniacz przestaje grać tak samo jak odepne ten 30A. Natomiast jak odpiąłem tą czarną kostkę o której wspomniałeś to siadło całe radio
Pompka działała niezależnie od odpiętych kostek tzn z kluczyka bo pilot dalej martwy |
Chodziło mi abyś w tym stanie spróbował zaprogramować pilota i sprawdził efekt. Mniejsza o większość Te dwa bezpieczniki są od wzmacniacza. Jeden 30A to zasilanie, drugi 5A wzbudzenie. Wnioskuję, że załączenie radia sterowane jest nie z radia a ze stacyjki.
Ktoś miał niezłą fantazję. Bezpiecznik 30A można podpiąć do klemy 30 podstawy bezpieczników nad kolanami kierowcy, a bezpiecznik 5A do niebieskiego przewodu radia. W ten sposób łączysz to właściwie i zarazem oszczędzasz miejsce za radiem usuwając przejściówkę zasilania radiem i wzmacniaczem.| Adi202 napisał/a: |
|
Chodziło mi abyś w tym stanie spróbował zaprogramować pilota i sprawdził efekt. Wnioskuję, że załączenie radia sterowane jest nie z radia a ze stacyjki. Ktoś miał niezłą fantazję. Bezpiecznik 30A można podpiąć do klemy 30 podstawy bezpieczników nad kolanami kierowcy, a bezpiecznik 5A do niebieskiego przewodu radia. W ten sposób łączysz to właściwie i zarazem oszczędzasz miejsce za radiem usuwając przejściówkę zasilania radiem i wzmacniaczem. |
Próbowałem zero reakcji na otworz zamknij jak i na programowanie. W tym momencie poddaje się i poszukam za jakiś czas pompki o tych samych numerach z tym że bardziej skłaniam się ku temu że problem może być w tej instalacji. Nie pamiętam czy wyczytałem to tutaj w postach wcześniej czy gdzieś na innych forach ale podobno chodzi tylko i wyłącznie o oddzielenie plusa stałego od plusa po stacyjce. Adi czy w tych fotach widzisz że te moje plusy są gdzieś razem ze sobą połączone ? Podobno odseparowanie ich od siebie przywraca pilota do życia. Co do bajzu w kablach to dobrze wnioskujesz radio odpala się po przekręceniu stacyjki i działa w pozycji off aż do wyjęcia klucza bądź wyłączenia ręcznie w panelu radia.
| Bodegas napisał/a: |
| Co do bajzu w kablach to dobrze wnioskujesz radio odpala się po przekręceniu stacyjki i działa w pozycji off aż do wyjęcia klucza bądź wyłączenia ręcznie w panelu radia. |
Nie chodziło mi o radio tylko o wzmacniacz. Wzmacniacz po uruchomieniu zapłonu jest w trybie pracy niezależnie czy radio jest załączone czy też nie jest. Z tych fotek nie wynika aby plusy były gdzieś podłączone a po rozłączeniu tej pajęczyny nic to nie zmienia. Tak czy inaczej wypadałoby doprowadzić tę prowizorkę do oryginalności eliminując przynajmniej przejściówkę zasilania radia i wzmacniacza.
| Adi202 napisał/a: |
Wnioskuję, że załączenie radia sterowane jest nie z radia a ze stacyjki. Ktoś miał niezłą fantazję. |
Ja zrozumiałem że chodziło o radio co nie zmienia faktu że utkneliśmy w martwym punkcie i skoro mówisz że tam nie ma ze sobą połączonych plusów to nie będzie to raczej wina okablowania a porządek na pewno z tym zrobię jak już ogarnę tego pilota. Dzięki więlkie za zainteresowanie i wszelką pomoc w temacie. Piwko dla Ciebie oczywiście
Ps mógłbyś podrzucić foto jak ma wyglądać ta przejściówka zasilania ? Bo nawet nie wiem jak to wyszukać...
| Bodegas napisał/a: |
|
Ps mógłbyś podrzucić foto jak ma wyglądać ta przejściówka zasilania ? Bo nawet nie wiem jak to wyszukać... |
W ogóle ma jej nie być. Przewód z bezpiecznikiem 30A ewentualnie przedłużyć i podłączyć do klemy 30 w tablicy przekaźników, przewód z bezpiecznikiem 5A podłączyć do niebieskiego przewodu REMOTE CONT. Wtyczkę wiązki samochodu podłączyć bezpośrednio do wiązki radia i zamienić połączenia przewodów czerwony i żółty wiązki radia.
Hmm a co z przewodami które się rozgałęziają przed tymi bezpiecznikami ?? Czerwony łączy sie z niebieskim i ten niebieski idzie do wtyczki a żółty jest połączony z białym i on też biegnie do tej wtyczki. Na jednej z fotek to widać
| Bodegas napisał/a: |
| Hmm a co z przewodami które się rozgałęziają przed tymi bezpiecznikami ?? Czerwony łączy sie z niebieskim i ten niebieski idzie do wtyczki a żółty jest połączony z białym i on też biegnie do tej wtyczki. Na jednej z fotek to widać |
Do kosza albo sprzedać na złom.
Adi takie małe pytanko odnośnie połączenia nowego kluczyka z immo. Czy muszę zakupić nową pastylke żeby to zaskoczyło ? Bo próba zakodowania pastylki z kluczyka dawcy się nie powiodła
| Bodegas napisał/a: |
| Adi takie małe pytanko odnośnie połączenia nowego kluczyka z immo. Czy muszę zakupić nową pastylke żeby to zaskoczyło ? Bo próba zakodowania pastylki z kluczyka dawcy się nie powiodła |
W twoim modelu powinien jeszcze być transponder Megamos 13. ID13 jest wielokrotnego użytku więc nie trzeba nic wymieniać. W nowszych używany był ID48. Sprawdź u kogoś kto dorabia klucze jaki typ transpondera posiadasz w oryginalnym kluczu ID13 czy ID48.
Klucz wystarczy włożyć do pętli programatora i zrobić odczyt. Całe 5 sekund roboty.
Do zaprogramowania nowego klucza potrzebny jest PIN immobilizera.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych