Elementy silnika » [A6 C5] jakie przewody zaplonowe
Odpowiedz do tematu
 [A6 C5] jakie przewody zaplonowe
witajcie
mam do wymiany przewody zaplonowe w mojej szóstce jakiej firmy biscie polecili zebym nie musial za rok znowu wymieniac, myślalem nad BOSCH lub NGK no chyba ze macie cos lepszego? z gory dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moim zdaniem BOSCH to badziew szybko sie przepalaja przy koncowkach bo sa hukowo zarobione (za malo rdzenia jest wpuszczone w koncowke), JANMOR jest niezly ale do Tico czy Poloneza, SENTECH jest niezly do gazu braciak ma w Ladzie i chodza dluzej niz BOSCH. Osobiscie polecam NGK lub sa tez przewodz BRISK tez dobre ale do wysilonych silnikow z racji tego ze maja bardzo nisko-oporowy rdzen (i sa kuresko drogie bo ten rdzen jest z kevlaru i chzba z platyny). Komplet do Opla Astry 1.4 8v kosytowal bodsajze 265zl

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Są tylko dwie firmy które mógłbym polecić "oryginalny" Bosch lub Beru. Oczywiście nie zakup typu allegro i oby jak najtaniej, tylko ASO. Na rynku jest obecnie bardzo dużo podróbek podszywających się pod renomowane firmy które niszczą im dobra markę. Dlatego najpewniej jest w ASO. Jeden przewód, to koszt około 200zł więc tanio nie będzie, ale taki zakup robisz na kilka - kilkanaście lat oraz masz pewność działania. Kupując tańsze zamienniki w skali czasu wyjdą cię drożej. Na pewno nie kupuj przewodów o niskiej oporności - zapłon w grupie VAG tego nie lubi. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
potrzebuje porady mam rozne przewody do wyboru i rozne ceny ktore wybrac a nie sugerowac sie cena

BERU 300ZŁ
BOSCH 400ZŁ
NGK 370ZŁ
SENTECH 200ZŁ
JANMOR 180ZŁ

ktore wybrac zeby nie zalowac a na pierwsze 3 sa 2 lat gwarancji prosze o pomoc
znajomy mechanik radzil mi kupic BERU bo ponoc sa najlepsze ale jakie jest wasze zdanie z gory dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siema. To w takim razie polecam NGK nie slyszale jeszcze zlych opini o tych kablach. Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ciężki wybór kolego. Z tych, o których wspominałeś wybrałbym Beru. Nie dość, że jest to solidna firma to jeszcze otrzymujesz 2 lata gwarancji. Wiele dobrego słyszałem również o przewodach firmy Janmor, ale nigdy z nich nie korzystałem. Beru będzie ok.

PS > Ewentualnie zastanowiłbym się nad przewodami zapłonowymi Boscha. Kolega założył do swojej Audicy takie [cenzura] i nie słyszałem, żeby narzekał. Ale ogólnie "nagonka" w Internecie na tą markę jest spora, więc decyzja należy do Ciebie.

;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adi93 napisał/a:
potrzebuje porady mam rozne przewody do wyboru i rozne ceny ktore wybrac a nie sugerowac sie cena

BERU 300ZŁ
BOSCH 400ZŁ
NGK 370ZŁ
SENTECH 200ZŁ
JANMOR 180ZŁ

ktore wybrac zeby nie zalowac a na pierwsze 3 sa 2 lat gwarancji prosze o pomoc
znajomy mechanik radzil mi kupic BERU bo ponoc sa najlepsze ale jakie jest wasze zdanie z gory dzieki

Nie rozumiem dlaczego pierwsze 3 skoro Bosch daje 3 letnią gwarancję na przewody.
NGK jest dość przereklamowanym produktem, BERU... nie słyszałem złego słowa na jego produkty.
Ja wybierałbym w tej kolejności Bosch, Beru i na końcu NGK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wkoncu kupilem przewody beru i jak narazie jestem zadowolony a jak dalej to bede dawal znac

Postaw piwo autorowi tego posta
 
milky napisał/a:
Ciężki wybór kolego. Z tych, o których wspominałeś wybrałbym Beru. Nie dość, że jest to solidna firma to jeszcze otrzymujesz 2 lata gwarancji. Wiele dobrego słyszałem również o przewodach firmy Janmor, ale nigdy z nich nie korzystałem. Beru będzie ok.

PS > Ewentualnie zastanowiłbym się nad przewodami zapłonowymi Boscha. Kolega założył do swojej Audicy takie przewody zapłonowe i nie słyszałem, żeby narzekał. Ale ogólnie "nagonka" w Internecie na tą markę jest spora, więc decyzja należy do Ciebie.

;audi;


a jak wygląda sprawa z wymianą, czy trzeba od razu cały komplet wymieniać, czy można pojedyncze przewody? bo caly zestaw tani nie jest...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pojedynczo wychodzi drożej, ale możesz po sztuce również wymieniać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa