Skrzynie automatyczne » [A4 B5 1,9 2001] Problem z Tiptronikiem
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5 1,9 2001] Problem z Tiptronikiem
Hej
Pojawil sie u mnie problem ze skrzynia.
Audi A4 B5 2001 AJM + EZP, 167 000 km

Objawy:
Auto jedzie normalnie do czasu potrzeby zmiany na bieg 4, potem biegi przeskakuja i konczy sie z tego co wiem trybem serwisowym - na liczniku mam cala linie podwietlona z wybranymi biegami. Neemniej auto jezdzi wg mnie normalnie do trzeciego biegu wlacznie.
W samochodzie nie mam FISa ale wydaje mi sie ze spalanie jest wyzsze niz normalne.

Oto scan:

-------------------------------------------------------------------------------
Address 02: Auto Trans Labels: 01V-927-156.lbl
Part No: 8D0 927 156 CB
Component: AG5 01V 1.9l-PD RdW 3737
Coding: 00003
Shop #: WSC 63351
VCID: 6FE6D1E241C71A64

3 Faults Found
17118 - Gear 4: Incorrect Ratio
P0734 - 35-10 - - - Intermittent
17125 - Torque Converter Clutch: Stuck OFF / No Power being transferred
P0741 - 35-00 - -
17117 - Gear 3: Incorrect Ratio
P0733 - 35-00 - -

Jestem teraz autem zagranica i tu oczywiscie powiedzieli w serwisie ze skrzynie trzeba wymienic, koszt ok 30 k zl ;) , wiec na miejscu sie nie oplaca.
W Pl wiem ze zrobia mi to o wiele taniej. Pytanie czy trzeba skrzynie wymieniac/regenerowac czy to inny problem ?

Piotr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Serwis nie naprawia tylko wymienia na nowe. Jeżeli w sterowniku silnika nie ma żadnych błędów, to skrzynia będzie wymagać remontu. Wygląda mi na sterownik hydrauliczny skrzyni.
W tym wypadku musi więcej palić, bo nie zapina się Lock Up.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli najlepiej wziasc auto na lawete i do warsztatu ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Raczej tak. Jazda na kołach może pogorszyć stan skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skrzynia idzie do wymiany na manual 6 bieg z 2,5 TDI (plus xenon, skora, tempomat, FIS)
Wiem ze to moze byc trudne pytanie ale ile jest przewidziane aby jechac w trybie serwisowym ? Chodzi mi o dystans i predkosc.
Zrobilem testy przez ostatnie pare dni (200 km) w ruchu mieszanym i mozna jechac spokojnie 80 przy 2200 obr. Raz zdarzylo sie przy delikatnym operowaniu gazem ze biegi poprawnie wskoczyly, i nie auto jechalo normalnie.
Chcialbym przejechac ok 400-800 km tylko autostrada.
Da rade?

Musze jakos auto na wlasnych kolach dostarczyc do PL ze wzgledu panujace w NO prawo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piotrwis napisał/a:
Skrzynia idzie do wymiany na manual 6 bieg z 2,5 TDI (plus xenon, skora, tempomat, FIS)
Wiem ze to moze byc trudne pytanie ale ile jest przewidziane aby jechac w trybie serwisowym ? Chodzi mi o dystans i predkosc.
Zrobilem testy przez ostatnie pare dni (200 km) w ruchu mieszanym i mozna jechac spokojnie 80 przy 2200 obr. Raz zdarzylo sie przy delikatnym operowaniu gazem ze biegi poprawnie wskoczyly, i nie auto jechalo normalnie.
Chcialbym przejechac ok 400-800 km tylko autostrada.
Da rade?

Musze jakos auto na wlasnych kolach dostarczyc do PL ze wzgledu panujace w NO prawo.
nie ma przewidzianego dystansu trybu serwisowego... wszystko zalezy od usterki skrzyni, proponuję wykupić sobie dobre ubezpieczenie np. ADAC i pojedziesz spokojnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audiczka dojechala do warsztatu.
1300 km, czasem nawet wskoczyl 4 i 5 bieg.
Spalanie o dziwo wyszlo ponizej 6 l

Okazalo sie ze w skrzyni brakuje 2,5 l oleju, ja zadnych sladow nie widzialem aby cos cieklo a wg popredniego wlasciciela byl wymieniany w lecie.
Niemniej skrzynia juz wyjeta i czeka manual 6 biegowy z 2,5

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.133.119.66 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa