Skrzynie automatyczne » [c4] po przejechaniu 10-15 km skrzynia nie zmienia biegow
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [c4] po przejechaniu 10-15 km skrzynia nie zmienia biegow
jak w temacie po przejechaniu kilku kilometrow przestaje zmieniac biegi zmienilem plyn i nie pomoglo dodam ze po zmianie z r na d gasnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: po przejechaniu 10-15 km skrzynia nie zmienia biegow
tomek napisał/a:
jak w temacie po przejechaniu kilku kilometrow przestaje zmieniac biegi zmienilem plyn i nie pomoglo
po pierwsze to witam na forum, a po drugie napisz co sprawdzałeś, czy skrzynia pracuje w trybie awaryjnym? VAGowałeś niunie? pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego nie bylem na vagu bo mi powiedzieli ze w moim roczniku nie ma diagnozy skrzyni a i jeszcze jedno jak go mocno przydusze to zmienia biegi ale mocno szarpie
A jeszcze jedno jak juz zaczyna ciezko zmieniac biegi to po paru kilometrach silnik traci moc i gasnie i nie moge go odpalic przez jakies 10 min

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kiedy zmieniałes ATF , na jaki i czy czyszczona była kaseta?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek napisał/a:
kolego nie bylem na vagu bo mi powiedzieli ze w moim roczniku nie ma diagnozy skrzyni a i jeszcze jedno jak go mocno przydusze to zmienia biegi ale mocno szarpie
A jeszcze jedno jak juz zaczyna ciezko zmieniac biegi to po paru kilometrach silnik traci moc i gasnie i nie moge go odpalic przez jakies 10 min

Zmień w takim razie mechaników. Diagnoza jest w silniku jak i w skrzyni biegów. Opisz może coś więcej na ten temat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
koledzy wczesniej mialem 90/b3 silnik NG manual i wiedzialem o niej wszystko c4 kupilem 3 miesiace temu to moj pierwszy automat i piersze V6 powiem szczerze ze niewiele wiem atf zmienialem w srode a czy czyscili kasete nie mam pojecia i co ta dziwna praca silnika
puki dystans jest mniejszy niz 10 km nic sie nie dzieje(do tego tempomat przestal dzialac)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek napisał/a:
(do tego tempomat przestal dzialac)
to raczej nie ma nic wspólnego ze skrzynią. Czy orientujesz się jaki lej panowie szpece Ci wlali? Zapytaj czy czyścili kasetę bo to istotne. Czy wyswietlacz który pokazuje Ci na którm biegu masz auto swieci normalnie czy w negatywie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem jaki olej lali a wyswietlacz jest w negatywie albo nie swieci

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek napisał/a:
nie wiem jaki olej lali a wyswietlacz jest w negatywie albo nie swieci

Czyli masz tryb awaryjny skrzyni. Proponuję jednak podłączyć się do OBD i odczytać błędy sterownika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dokładnie tak jak pisze Adi202 a do tego dowiedz się co Ci nalali i zapytaj czy poza wymiana oleju robili jeszcze coś, jesli nie powiedzą od razu ,że czyscili kasetę to znaczy,że nie czyścili i trzeba będzie się tym w przyszłości zająć

Postaw piwo autorowi tego posta
 
koledzy czyli jest opcja ze po wykasowaniu bledow wszystko wroci do normy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek napisał/a:
koledzy czyli jest opcja ze po wykasowaniu bledow wszystko wroci do normy

W to bym raczej nie wierzył. Martwi mnie problem z odpaleniem silnika. Zrób jak możesz diagnozę silnika i skrzyni biegów - złącze OBD masz pod maską w pojemniku na przekaźniki.
Po sprawnym odczycie przejaśni się trochę w głowach. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok kolego dam znac jak bedzie po wszystkim to jest obd1?biala i czarna wtyczka bo w ng tylko blyskalem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek napisał/a:
ok kolego dam znac jak bedzie po wszystkim to jest obd1?biala i czarna wtyczka bo w ng tylko blyskalem

Dokładnie tak. Czarna zasilanie, biała linia diagnostyczna. Spisz numery błędów oraz pełny opis. Jak będziesz już gotowy postawimy Tarota. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
postawimy Tarota.
dokładnie :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.144.167.151 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa