Skrzynie manualne » trudny wsteczny
Odpowiedz do tematu
 trudny wsteczny
jak w opisie problem dotyczy wstecznego, ciezko wchodzi a bardzo często wskakuje jedynka. o co chodzi? pomozcie

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: trudny wsteczny
MAREK90 napisał/a:
jak w opisie problem dotyczy wstecznego, ciezko wchodzi a bardzo często wskakuje jedynka. o co chodzi? pomozcie
synchronizatory,olej.... troche za mało informacji.... chyba,że chcesz aby wróżyć.... kiedy wymieniałes olej w skrzyni? Czy jak próbujesz wrzucic bieg to słychac zgrzyty?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kupiłem to auto w grudniu i niestety nie wiem kiedy był wymieniany olej. napewno go wymienie, jeżeli to nie pomoże bede szukał dalej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam,
Podepnę się pod temat bo mam podobny problem:
też ciężko wchodzi TYLKO wsteczny, w skrócie:
silnik wyłączony(obojętnie ciepły czy zimny) -wchodzi OK
silnik ziemny- wchodzi OK
silnik ciepły- wchodzi stosunkowo ciężko
silnik ciepły(nie przegrzany) ale po ostrej jeździe - wsteczny wchodzi baaaardzo ciężko(czuć duży opór, zero zgrzytów)

też zamierzam dolać/wymienić olej w skrzyni, nie czuć luzów na drążku.
Przetrałowałem fora gdzie piszą że synchro wstecznego jest razem z 1 i głównie takie były problemy, a samego wstecznego raczej nie widziałem.
Macie może jakieś dodatkowe sugestie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
johnx napisał/a:
Witam,
Podepnę się pod temat bo mam podobny problem:
też ciężko wchodzi TYLKO wsteczny, w skrócie:
silnik wyłączony(obojętnie ciepły czy zimny) -wchodzi OK
silnik ziemny- wchodzi OK
silnik ciepły- wchodzi stosunkowo ciężko
silnik ciepły(nie przegrzany) ale po ostrej jeździe - wsteczny wchodzi baaaardzo ciężko(czuć duży opór, zero zgrzytów)

też zamierzam dolać/wymienić olej w skrzyni, nie czuć luzów na drążku.
Przetrałowałem fora gdzie piszą że synchro wstecznego jest razem z 1 i głównie takie były problemy, a samego wstecznego raczej nie widziałem.
Macie może jakieś dodatkowe sugestie?
skoro problem jest TYLKO ;-) ze wstecznym to można wykluczyć poduszki pod silnikiem, wg. mnie synchronizator także bo wtedy by zgrzytało... zaczął bym od wymiany oleju i wgladu do cięgien lewarka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za wskazówki, cięgna przy lewarku sprawdzę na dniach, ale z olejem pojeżdżę trochę i przyuważę czy problem pogarsza się po jeździe na gazie do dechy i olej w skrzyni nie radzi sobie z temperaturą, czy pogarsza się przy ostrym hamowaniu i jest coś z hydrauliką.

Zdam relację co pomogło a co nie, jakbyście mieli inne pomysły to piszcie.

[ Dodano: Czw 25 Kwi, 2013 19:49 ]
Tak jak obiecałem zdaję relację dla potomności;)
Wymiana oleju była konieczna- żur w skrzyni. Teraz pracuje zauważalnie gładziej.
Daleko jednak do ideału i może się zwyczajnie kończy... Z czegoś musiał się ten muł zrobić...

[ Dodano: Nie 22 Lip, 2018 22:43 ]
Rozwiązanie: sprzęgło się skończyło ( i dwumasa)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 18.118.145.114 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa