Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Czy skrzynia diesla pasuje do benzyny?
Odpowiedz do tematu
 Czy skrzynia diesla pasuje do benzyny?
Witam wszystkich. Mam takie krotkie pytanko? Mam 80-tke 2.6 ABC z 1994r. i czy do takiego modelu pasowalaby skrzynaia biegow od diesla np. tego 1.9? Czy wogole jest mozliwa taka przekladka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skrzynia od diesla ma inne przelozenia wiec odpada ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skrzynia od diesla jest "krotka", diesel tez ma mniejsze maksymalne obroty na biegach do ktrorych sie kreci niz benzyna - nie pasuje na 100%


musisz szukac skrzyni o oznaczeniu CDX lub CDV

do ABK sa dedykowane te dwie

CDX zastosowanie:

rocznik: 9/92 - 12/95

model: B4

silnik: ABC

przełozenia:

głowne: - 3.889

1 bieg - 3.545

2 bieg - 1.857

3 bieg - 1.3

4 bieg - 1.029

5 bieg - 0.838

wsteczny bieg - 3.5


CDV zastosowanie:

rocznik: 7/92 - 12/95

model: B4

silnik: ABC

przełozenia:

głowne: - 4.111

1 bieg - 3.545

2 bieg - 1.857

3 bieg - 1.3

4 bieg - 1.029

5 bieg - 0.838

wsteczny bieg - 3.5

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z Diesla do benzyny tak. Z benzyny do Diesla już nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja bym od diesla mimo wszystko odradzała, jeżdze dieslem, skrzynia jest krótka i mało elastyczna - tylko ja nie mam wyboru, bo taką fabryka dała i jest ona sprawna
ale gdybym miała wybór skrzyni miedzy długimi przełozeniami a krotka, to napewno dłuzsza, czyli od benzyny jaka Ci fabryka dala (te dwie - ta druga moim zdaniem lepsza)

a tak na marginesie tam co sa przeguby wewnetrzne, to nie bedzie w innym troche miejscu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzieki za odpowiedzi. To ze sa inne przelozenia to ja wiem tylko chodzi mi o to czy korpus skrzyni diesla pasuje do bloku i czy walek sprzeglowy pasuje w wal. A czy skrzynie diesla roznia sie miedzy soba tzn przelozeniem? podjolem taki temat bo kiedys znajomy mial audi a6 c5 2.8 automat i wasnie przerobil na manual tylko ze skrzynie wsadzil od diesla i o ile dobrze pamietam to 6-cio stopniowa i w rezultacie fajnie to smigalo :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bialy napisał/a:
A czy skrzynie diesla roznia sie miedzy soba tzn przelozeniem?


do TDI jest BAA a do TD inne (dwa rodzaje CDY/CCE - 012 300 047 GX
CDY - to jest ta krótka i mało elastyczna i CCE a ta nie wiem czy jest lepsza ), w tej rozpisce z ktorej korzystalam dajac Ci wczesniej dane nie ma diesla, a tu na lapku nie mam tabeli, ale ponoc ta BAA od TDI jest elastyczniejsza, niz te od TD takie opinie słyszałam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bialy, jako ciekawostke, dopatrzyłam teraz, ze te skrzynie z TD występowały tez w benzynach ABT :shock: (ABT to jest najsłabsza benzyna z silników 2.0 ma 90KM)

tu masz te tabele skrzyn i przełozen w silnikach benzuynowych u nas na stronie:
http://www.audi-tech-team.pl/content/view/31/108/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jesli kolega sobie przerobil tak jak piszesz z utomatu w C5 to zarzucil nowe sprzeglo i skrzynie od 2.5 v6 te silniki maja podobna moc u ciebie 1.9 tdi ma 90 koni a 2.6 bez 150 wiec sprzeglo i walek beda inne bo i moc jest inna ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozumiem Lukasz83 zlw. A jak by wziol z 100 albo a6, c4 z tego 2.5 tdi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a nie lepiej poszukac takiej jak powinna byc? jak juz zmieniasz?

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na razie to nie szukam skrzyni bo moja jeszcze smiga, aczkolwiek jadac slychac taki delikatny dziwny dzwiek. Ale na pewno musze zajrzec do oleju bo to moze byc roznie:) Moje pytanie bylo bardziej kierowane pod wzgledem teoretycznym i ciekawosci z mojej strony. W kazdym badz razie dzieki za wlosne opinie i sugestie na ten temat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najlepiej to co fabryka dała :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.147.73.35 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa