Elektryka i elektronika » Schemat przełączników manetek a4 b5
Odpowiedz do tematu
 Schemat przełączników manetek a4 b5
Witam wszystkich - jestem tu nowy.

Moja prośba to schemat do manetek (przełączników) świateł i wycieraczek do audi a4b5 1997r. silnik AFN 110km.
Oraz ten sam schemat do a4b5 lift (bodajże 2001)

Otóż wpadłem na fajny - jak dla mnie na początku pomysł i przełożyłem kierownicę (wszystko od kolumny w górę po same pierścionki na szczycie airbag-u) do swojego przed-lift'a i mam problem z podłączeniem instalacji. Z lewej strony pasują kostki lecz nie działają kierunkowskazy (reszta ok) natomiast z prawej strony kostki od lift'a są inne i muszę to pociąć i poprzekładać.

Z podłączeniem klaksonu i poduszki poradziłem sobie sam, ale dalej proszę o pomoc?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Schemat przełączników manetek a4 b5
adi562 napisał/a:
Witam wszystkich - jestem tu nowy.

Moja prośba to schemat do manetek (przełączników) świateł i wycieraczek do audi a4b5 1997r. silnik AFN 110km.
Oraz ten sam schemat do a4b5 lift (bodajże 2001)

Otóż wpadłem na fajny - jak dla mnie na początku pomysł i przełożyłem kierownicę (wszystko od kolumny w górę po same pierścionki na szczycie airbag-u) do swojego przed-lift'a i mam problem z podłączeniem instalacji. Z lewej strony pasują kostki lecz nie działają kierunkowskazy (reszta ok) natomiast z prawej strony kostki od lift'a są inne i muszę to pociąć i poprzekładać.

Z podłączeniem klaksonu i poduszki poradziłem sobie sam, ale dalej proszę o pomoc?

Z wydobyciem schematu jakoś damy radę, ale czy nie lepiej założyć starą elektronikę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, tylko przy starej elektronice wyskakuje problem z montażem taśmy ABS pod kierownicę od lift'a.

W mojej wersji taśma jest przykręcana a w nowej wpinana na zatrzaski.
Totalnie nie wiem jak to minąć.
A wiadomo że taśma ta jest kompatybilna z nową kierownicą.
Mojej starej nawet nie mogę na nią nałożyć.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adi562 napisał/a:
Tak, tylko przy starej elektronice wyskakuje problem z montażem taśmy ABS pod kierownicę od lift'a.

W mojej wersji taśma jest przykręcana a w nowej wpinana na zatrzaski.
Totalnie nie wiem jak to minąć.
A wiadomo że taśma ta jest kompatybilna z nową kierownicą.
Mojej starej nawet nie mogę na nią nałożyć.

Pozdrawiam

W takich przypadkach jest zawsze kilka wyjść. Ja np montowałem do A8 97r kierę z Tiptronic'iem od nowszej wersji. Kupiliśmy z Grzesiem na Allegro adapter na wieloklin i przerobiłem taśmę - wstawiłem nową do starej obudowy i podłączyłem się pod sterownik skrzyni. W Twoim przypadku będzie jednak prościej zaadaptować ramię wycieraczki do starego typu przekaźnika. Możesz również pokombinować z montażem przekaźnika wycieraczek z nowego typu po lifcie. Jeżeli masz kawałek wiązki z wtyczką do wycieraczek (po lifcie), to mogę pomóc Ci to zaadaptować do aktualnej wiązki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobione :mrgreen:

Nie było tak źle.

Wspólnie ze znajomym elektrykiem przełożyliśmy kostki w prawej manetce.
Nie było to takie skomplikowane.
Otóż okazało się, że oznaczenia na obydwu manetkach są niemal identyczne.
Wystarczyło tylko przełożyć 3 przewody od kierunkowskazów z manetki prawej w manetkę lewą.
Są tam dodatkowe wejścia na to i nie trzeba nic robić z oryginalną kostką.
Ogólnie do zrobienia jednak dla cierpliwych ludzi :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.224.214.215 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa