Skrzynie manualne » Pukanie chyba ze skrzyni
Odpowiedz do tematu
 Pukanie chyba ze skrzyni
Mam takie pytanie od jakiegoś czasu jadąc na biegu z puszczonym gazem słychać regularne trekotanie, pukanie, im obroty schodzą niżej puka wolniej. Jak wcisnę gaz przetaje, tak samo sprzęgło. Na luzie nie puka, nie ma problemów z wrzucaniem biegów, nie wyskakują itp. sprzęgło się nie ślizga. Nie ma tez metalicznych dzwieków przy odpalaniu i gaszeniu.

Czyżby dwumas :> Silnik AGU

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sam sobie na pytanie odpowiedziales :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli niema tego na postoju, to może być jeszcze przegub.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na postoju co jakiś czas słychać puknięcie jakby przeskakiwało coś z czegoś ale nie puka w równych odstępach czasu jutro nagram filmik dla jasności

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wyglada na to,że jednak dwumas

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koledzy dawno nie zagladalem na forum,mialem osobiste problemy.Ale chcialbym opisac moj problem z ktorym sie borykam juz 2 lata.Otoz po nastepnym kolejnym odwwiedzeniu mechanika uslayszalem diagnoze ze odglos buczeniaw moim aucie to nie( lozysko w kole,nie pisata na kole,nie amortyzator jak inni to juz mowili)tylko to cos slychac ze skrzyni biegow :shock: Taka dzis uslayszalem diagnoze :shock:
====
Nie jestem do konca pewny czy to skrzynia biegow,pomozcie ,moze ktos mial taki przypadek lub slyszal :-/
=====
Buczenie ktore sie pojawia,najczesciej przy ruszaniu i skrecie kolami w lewo,jesli zas sie rozpedze np.do 20km/h i wlacze na luz bez biegu i skrecam nic nie slychac.
Co najwazneiejsze ze buczenie slychac tylko w kabinie samochodu nie slychac na zewnatrz.
I tylko jesli jest wlaczony bieg 1 lub 2.I jest wtedy sila napedu.
========
Czy to mozliwe ze to skrzynia? :-?

pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a czy jak skręcasz z wrzuconą np. jedynką i wciśniętym sprzęgle to też slychać to buczenie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak stoje w miejscu i nie poruszam sie to nie buczy,ale zaznacze ze jestem po swierzej wymianie sprzegla wraz z dwumasem :-|
=======
Nie wiem czy ci chodzi o to jak wlacze 1 dynke i ruszam z miejsca? jak jade na wprost to wtedy nie slychac tego buczenia ,tylko jak skrecam kolami w lewo i ruszam wtedy slychac.
I dzis po podniesieniu auta lekarz stwierdzil ze to na roznicowce w skrzyni cos buczy,bo jak zakrecil kolem prawym to bylo lekkie buczenie ze skrzyni biegow.
======
Ale ja juz sam nie wiem komu wierzyc,latwo jest wydac kase za cos co nie jest pewne ze to jest to :shock:
======
Czy ktos mial taka przypadlosc w aucie?
pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja stawiam na wadliwy montaż po wymianie sprzęgła. Buczy na 1 lub 2 czyli wtedy jak jest duży moment na kołach i duży bezwład czyli inaczej mówiąc silnik aby ruszyć musi się wysilić. Wtedy go "przekręca" i coś buczy. Wstawić na podnośnik, poluzować/zluzować zawiechę silnika i podokręcać całość od nowa. Możliwe że coś jest niedokręcone.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 18.217.8.82 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa