Elementy silnika » Problemy z odpalaniem ciepłego silnika V8 3.6
Odpowiedz do tematu
 Problemy z odpalaniem ciepłego silnika V8 3.6
Witam. Sprawa wygląda następująco. Gdy mam zimny silnik, autko odpala super, ale jak jadę to tak jakby go zalewało/lekki brak mocy. Jak się rozgrzeje to idzie już ok, później gaz i też ok ale nie o gaz chodzi. Jak zgaszę auto i po hmm paru minutach chcę odpalić to kręci trochę dłużej, zaskoczy i zgaśnie i tak parę razy muszę zrobić lub potrzymać pedał gazu i opuszczać powoli. (przy okazji to czy wszystkim na zapłonie świeci się kontrolka KAT ? ) Jedno co wiem, to to, że strasznie RZĘŹI pompka paliwa, a wiem, że w naszych modelach pompka nie pompuje po przekręceniu zapłonu tylko podczas rozruchu i pracy silnika i zastanawia mnie to, czy po prostu pompka nie jest zajechana i ona nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Problemy z odpalaniem ciepłego silnika V8 3.6
adamwit1986 napisał/a:
Witam. Sprawa wygląda następująco. Gdy mam zimny silnik, autko odpala super, ale jak jadę to tak jakby go zalewało/lekki brak mocy. Jak się rozgrzeje to idzie już ok, później gaz i też ok ale nie o gaz chodzi. Jak zgaszę auto i po hmm paru minutach chcę odpalić to kręci trochę dłużej, zaskoczy i zgaśnie i tak parę razy muszę zrobić lub potrzymać pedał gazu i opuszczać powoli. (przy okazji to czy wszystkim na zapłonie świeci się kontrolka KAT ? ) Jedno co wiem, to to, że strasznie RZĘŹI pompka paliwa, a wiem, że w naszych modelach pompka nie pompuje po przekręceniu zapłonu tylko podczas rozruchu i pracy silnika i zastanawia mnie to, czy po prostu pompka nie jest zajechana i ona nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia ?
pompa w żadnym wypadu nie powinna rzeźić, więc w zasadzie sam odpowiedziałes sobie na pytanie, co do odpalania ciepłego silnika to proponował bym jeszcze rozejrzeć się za czujnikiem połozenia wału

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pierw bym odczytał błędy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z błędami jest ogólnie problem z przyczyn braku przejściówki OBD2 na 1 , ale jak przypili to sobie sam zmajstruje. Pompkę słychać głośniej niż silnik, ale pracuje równo :) Czunik położenia wału już nawet gdzieś mam, bo zmieniałem kiedyś czujnik położenia przepustnicy i zakupiłem w zestawie. Kiedyś miałem taką przypadłość, że auto gdy dodałem gazu tak na 1500rpm to zaczęły podczas jazdy SKAKAĆ obroty tzn tak jakby miał te 1500rpm po czym zgasł i wskoczył i tak z częstotliwością co 1s. Wolne obroty spadały do 400rpm. Ale gdy wyłączyłem krokowy to auto gasło więc był sprawny (przedmuchany i wyczyszczony). Ale samo się naprawiło więc jest dobrze. Może się autko obraziło na mnie za cięcie przy mc phersonie :) W każdym bądź razie, jak przyjdzie na to czas to spróbuje podmienić czujnik położenia, bo go mam i dam znać jak poszło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cześć mam mały problem z moim autem; wsiadam do samochodu(w zime lub lato)odpala bez problemu,przejadę się około 20minut zgasze i nie moge go odpalić (jest tylko warkot silnika )a jak dodam gazu to od razu odpala.
prosze o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.191.189.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa