Skrzynie automatyczne » Problem ze skrzynią tiptronic audi A8
Odpowiedz do tematu
 
hehe fajne porównanie :) a powiedzcie mi gdzię szukać usterki N-110? pod samochodem, w środku czy tu i tu??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lukasik napisał/a:
gdzię szukać usterki N-110?

W tablicy bezpieczników gniazdo żółte bezpiecznik nr 10

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłem, sprawdziłem... w gnieździe żółtym bezpiecznika nr. 10 nie ma, na rozpisce też jest puste miejsce, do nr 10 nie wchodzą żadne styki.
Wg rozpiski bezpiecznikiem od aut. skrzyni biegów jest nr.6 , jeśli się okaże że ten bezpiecznik jest trafiony to możliwe jest, że po wsadzeniu go będzie potrzeba ponownego wykasowania błędów pod komputerem, czy odrazu powinny być efekty?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czerwone gniazdo bezpiecznik nr 2 (5A)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurde ta sama historia, nie ma styków żadnych idących do tego miejsca, puste jest

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To sprawdź jeszcze nr 6 w żółtym gnieździe (10A) Dane auta są z twojej wlepki więc muszą pasować

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i z tym nr 6 jest tak, że go wogóle nie było, teraz pytanie czemu ktoś go wyjął? ja wsadziłem go, ale nic to nie zmieniło, może potrzebne jest kasowanie błędów, albo odłączenie aku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
włącz zapłon i sprawdź czy przy naciśnięciu na pedał hamulca usłyczysz stukot elektromagnesu N110 przy drążku zmiany biegów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie tak jest, elektromagnes zaczął działać, wcześniej można było machać biegami teraz blokuje i odpuszcza po naciśnięciu hamulca, lecz na wyświetlaczu dalej wyświetla w negatywie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lukasik napisał/a:
Dokładnie tak jest, elektromagnes zaczął działać, wcześniej można było machać biegami teraz blokuje i odpuszcza po naciśnięciu hamulca, lecz na wyświetlaczu dalej wyświetla w negatywie

Więc jeden problem masz z głowy. Zostaje sprawdzić pozostałe usterki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki! jeden problem z głowy, a może mi ktoś podpowiedzieć gdzie szukać tych usterek??

293 Przełącznik wielofunkcyjny-F125
nieprawidłowy sygnał
1045 Włącznik do TIPTRONIC-F189
zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

jest gdzieś jakiś sterownik od tiptronica czy cała skrzynia idzie na jednym kompie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacznij od tego pierwszego. On wprowadza tryb awaryjny. Przełącznik F125 znajduje się przy skrzyni. Sprawdź wiązkę i ten przełacznik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lukasik napisał/a:
a powiedzcie mi gdzię szukać usterki N-110?
a pisałem Ci wcześniej ,żebyś zaczął od bezpiecznika ;-) najważniejsze,że jeden problem rozwiązany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie, wymiana tego bezpiecznika jak narazie załatwiła sprawę wszystkich usterek, tylko potrzebne było wykasowanie błędów. Skrzynia działa już w normalnym trybie i ładnie zmienia biegi. Dzięki wielkie za Pomoc!!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lukasik napisał/a:
Panowie, wymiana tego bezpiecznika jak narazie załatwiła sprawę wszystkich usterek, tylko potrzebne było wykasowanie błędów. Skrzynia działa już w normalnym trybie i ładnie zmienia biegi. Dzięki wielkie za Pomoc!!
najważniejsze,że działa ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.141.201.14 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa