Elementy silnika » Problem z jalowym Audi C4 100 2.3 AAR
Odpowiedz do tematu
 
Adi202 napisał/a:
W takim razie wymień aparat zapłonowy. Jest jakaś różnica po odpięciu czujnika temperatury?


czujnik tez wymienilem zaraz po zakupie, byl dobry ale na wszelki wypadek go zmienilem bo zcesto robi hopki, po jego odpieciu troche wzrastaja obroty ale tylko na chwile, czuc ze sa wyzsze ale po chwili sie destabilizuja

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeździsz teraz bez sterownika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeździsz teraz bez sterownika?


jezdze z podpietym sterownikiem ale z odpietym krokowym bo na podpietym krokowym albo gasnie albo nie idzie ruszyc z miejsca tak nisko obroty spadaja

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mógłbyś spróbować podmienić sterownik z kimś co ma taki sam model.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Mógłbyś spróbować podmienić sterownik z kimś co ma taki sam model.


dzisiaj blysnalem jeszcze raz kody od ziwo zawsze mialem 4 4 4 4 a dzisiaj wyblyskalo mi 2121

2121 mam opisany dwojako

2121 - silnik krokowy biegu jalowego, zestyki biegu jalowego
2121 - usterka obwodu zaworu regulacyjnego zaplonu (kod alternatywny)

po odlaczeniu akumulatora i skasowaniu bledow powraca ten blad

dzisiaj zestyk jalowego sprawdzilem w ten sposob ze na jalowym bylo 12 V, po podniesieniu przepustnicy spadalo na 0,04 czyli zestyk chyba dziala?

pomierzylem napiecie na wtyczce krokowego - na jednym pinie jest tyle co akumulator ale na drugi 0,13V - nie wiem czy to cos wnosi do tematu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego kod 2121, to uszkodzenie włącznika pozycji jałowej gazu F60. Włącznik znajduje się przy przepustnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Kolego kod 2121, to uszkodzenie włącznika pozycji jałowej gazu F60. Włącznik znajduje się przy przepustnicy.


ja mam auto z automatyczna skrzynia biegow, stycznik mam zintegrowany z tps z ktorego skrzynia korzysta - wyglada tak http://www.audi-forums.co...sch-sensor.html

mam w domu jeszcze dwie przepustnice z takim "potencjometrem", pomierzylem je na stykach odpowiadajacych za stycznik jalowego, wszystkie trzy przepustnice maja te sama wartos czyli 1600Ohm w pozycji zamknietej, po lekkim uchyleniu jest 1, mierzac prad to podczas jalowego jest na pinie 12V a po uchyleniu pzrepustnicy spada na 0,04 czyli tak jak powinno, nie wydaje mi sie zeby usterka dotyczyla stycznika, moze predzej okablowania?

podpialem te dwie "zapasowe" przepustnice i jalowy jak szalal tak szaleje nie mozliwe wrecz zeby wszystkie trzy przepustnice mialy walniety stycznik...

ma kolega moze rozpiske pinow w takiej przepustnicy?
wtyczka z ktora laczy sie ASB opisana jest 1 2 3 ona mnie nie interesuje ale wtyczka od stycznika ma numery 4 5 6 , wie moze kolega ktory pin to masa, ktory stgnalowy dla biegu jalowego a ktory pelnego obciazenia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Takiego rozwiązania w K-Jetronicu jeszcze nie widziałem. Osobiście posiadałem z manualną skrzynią biegów i styczniki biegu jałowego i pełnego obciążenia miałem zsynchronizowane z przepustnicą. Załącz zapłon i zmierz napięcie na pinie 28 K-Jeta. Powinno wynosić 12V tylko w pozycji jałowej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Takiego rozwiązania w K-Jetronicu jeszcze nie widziałem. Osobiście posiadałem z manualną skrzynią biegów i styczniki biegu jałowego i pełnego obciążenia miałem zsynchronizowane z przepustnicą. Załącz zapłon i zmierz napięcie na pinie 28 K-Jeta. Powinno wynosić 12V tylko w pozycji jałowej.


musze wypiac wtyczke ze sterownika i na wtyczce czy jakos inaczej?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Obojętnie. Najłatwiej będzie wypiąć wtyczkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Obojętnie. Najłatwiej będzie wypiąć wtyczkę.


a mialby kolega wogole schemat sterownika

Bosch 0280 800 398

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi ci o schemat samego sterownika czy instalacji i połączeń osprzętu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Chodzi ci o schemat samego sterownika czy instalacji i połączeń osprzętu?


fajnie jakby i to i to mozna bylo obejrzec...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Schemat sterownika KE III-Jetronic
Reszta w późniejszym terminie - muszę to zeskanować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Schemat sterownika KE III-Jetronic
Reszta w późniejszym terminie - muszę to zeskanować.


dzieki zerknij moj post wyzej

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa