Skrzynie manualne » Problem z biegami A6 2,8 Quattro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Problem z biegami A6 2,8 Quattro
Witajcie.

Sprowadziłem z Niemiec Audi A6 2,8 Quattro

Wszystko by było OK. gdyby nie problem z biegami.

Mianowicie, jest problem przy redukcji biegów. Podczas redukcji przy 120km\h z 5 na 4 trzeba użyć trochę siły, a o innym niższym biegu można tylko pomarzyć wygląda to tak jakbyś chciał wbić bieg bez sprzęgła. Podczas rozpędzania każdy bieg wchodzi normalnie tylko przy odpowiedniej prędkości.

Osobiście myślę że to sprzęgło, ale zawsze myślałem że jak coś jest nie tak ze sprzęgłem to się ślizga i jest problem z dynamicznym z rozpędzaniem.

Jakie jest wasze zdanie???


Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podstawowa sprawa to wymiana oleju w skrzyni, mnie to wygląda na synchronizatory, ale zacząłbym jednak od oleju

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Problem z biegami A6 2,8 Quattro
Filip napisał/a:
Witajcie.

Sprowadziłem z Niemiec Audi A6 2,8 Quattro

Wszystko by było OK. gdyby nie problem z biegami.

Mianowicie, jest problem przy redukcji biegów. Podczas redukcji przy 120km\h z 5 na 4 trzeba użyć trochę siły, a o innym niższym biegu można tylko pomarzyć wygląda to tak jakbyś chciał wbić bieg bez sprzęgła. Podczas rozpędzania każdy bieg wchodzi normalnie tylko przy odpowiedniej prędkości.

Osobiście myślę że to sprzęgło, ale zawsze myślałem że jak coś jest nie tak ze sprzęgłem to się ślizga i jest problem z dynamicznym z rozpędzaniem.

Jakie jest wasze zdanie???


Pozdrawiam.

Domniemam, iż chodzi o manualną skrzynię biegów. Na początek sprawdź stan oleju w skrzyni. Spuść stary i zalej nowym olejem 75W90. Do skrzyni wchodzi około 2,3L oleju.
Jeżeli po wymianie będzie to samo, to niestety skrzynia będzie do zrzucenia.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ADI202 co maiłeś na myśli " to niestety skrzynia będzie do zrzucenia"

remont skrzyni czy oględziny sprzęgła?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Filip napisał/a:
ADI202 co maiłeś na myśli " to niestety skrzynia będzie do zrzucenia"

remont skrzyni czy oględziny sprzęgła?

Miałem na myśli samo zrzucenie. Aby oglądnąć stan sprzęgła trzeba będzie ja odkręcić. Sprawdź na początek olej i stan drążków przełączania biegów. Kiedyś mi sie przestawił i miałem podobny problem.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Filip napisał/a:
remont skrzyni czy oględziny sprzęgła?

wszystko razem wzięte, przy zdjętej skrzyni radziłbym sprawdzić stan sprzęgła, a jak będzie potrzeba to rozebrać i ewentualnie naprawić skrzynię.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 18.227.190.93 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa