Elektryka i elektronika » Potrojny sygnal
Odpowiedz do tematu
 Potrojny sygnal
Kochani, szybka porada techniczna dla DenniS'ka.

Wsiadam dzis przy -8C do mojej A4 a tu po przekreceniu zaplonu potrojny dzwiek jak przy rezerwie paliwa w odstepach co 2 sekundy. Podejrzenia albo zbiek okolicznosci wskazuja na ABS bo kontrolka jakos zgasla pozniej. Mimo wszystko nie powtarza sie to przy ponownym odpaleniu za chwile. ABS funkcjonuja podczas hamowania i nic sie nie zaswieca na desce rozdzielczej po odpaleniu.
Czy ktos ma jakis pomysl co to moze byc?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy potrójnej serenadzie buzera zawsze powinno towarzyszyć zaświecenie się kontrolki która obrazuje usterkę danego układu. Może to być układ hamulcowy czy chłodniczy. Jeżeli zdarzyło się to tylko raz, a szczególnie nie zapala się żadna z kontrolek, to nie przejmuj się tym. Nic nie zaszkodzi abyś przez jakiś czas dokładnie obserwował czy wszystko jest OK, ale uważam, iż to tylko czysty zbieg okoliczności.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
siemanko a czy oprócz sygnału kontrolka była to wykrzyknik na czerwono bo mi też tak się dzieje czasami i myślę że to akuma ciut za słaba

Postaw piwo autorowi tego posta
 
piecka napisał/a:
siemanko a czy oprócz sygnału kontrolka była to wykrzyknik na czerwono bo mi też tak się dzieje czasami i myślę że to akuma ciut za słaba


Piecka u mnie nie te lata ja nie mam takich cudownych zegarow. Ale fakt mierzylem ostatnio swoj akumulator i cudowne urzadzenie Bat 121 powiedzialo mi, ze jest do wymiany. Hmmmm... Fakt a swiece grzaly sie bardzoooooo dluuuuugggoooooo....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
koleżko i tak mi się wydaje że to akuma pozd jak zmienisz to daj znać czy to to pozd

Postaw piwo autorowi tego posta
 
piecka napisał/a:
koleżko i tak mi się wydaje że to akuma pozd jak zmienisz to daj znać czy to to pozd


No wiec tak mimo komunikatu "pip,Pip,pip" i kontrolki "ABS", VAG nie stwierdzil zadnego bledu.
Piecka laduje dzis akumulator wiec rano wyjdzie szydlo z worka, to dam znac. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czekam :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie czasem piknie /jeden raz/ w momencie gaszenia auta, ale tłumacze sobie to tym, że audik mówi mi "cześć" ;-) ;-) ;-)
A tak serio to nie wiem o co mu chodzi. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:

A tak serio to nie wiem o co mu chodzi. :-/

Może faktycznie mówi Tobie siemano. ;) Jedno piknięcie przy wyłączeniu zapłonu? Nigdy się z tym nie spotkałem. Po załączeniu jest to możliwe, ale po wyłączeniu zapłonu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak mi czasem robi. Chociaż przyznam się, że czasem wita mnie / choć rzadko :-( / jednym piknięciem...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
No tak mi czasem robi. Chociaż przyznam się, że czasem wita mnie / choć rzadko :-( / jednym piknięciem...

Jeżeli nie towarzyszy temu przyświecenie żadnej z kontrolek, to nie ma tragedii. Jedno piknięcie oznacza alert drugiej kategorii czyli brak np paliwa, płynu w spryskiwaczach itd. Trzy piknięcia oznaczają priorytet czyli awarię układu np hamulcowego.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja podejrzewałem niedomknięcie klapy bagażnika i to by mi się nawet sprawdzało...
VAG nie pokazuje rzadnych błędów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
ja podejrzewałem niedomknięcie klapy bagażnika i to by mi się nawet sprawdzało...
VAG nie pokazuje rzadnych błędów.

VAG nie pokaże błędów jeżeli nie są one usterką.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kochani wszystko jasne. Temperatura ta sama warunki te same. Po doladowaniu akumulatora prostownikiem 4,5h problem z potrojnym "PIK" zniknal.
Piecka poniekat mial racje ale nie trzeba bylo wymieniac aku tylko go podladowac ;)
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.217.6.114 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa