Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Szarpanie - zrwanie silnikiem na postoju
Odpowiedz do tematu
 Szarpanie - zrwanie silnikiem na postoju
Witam. Pacjent Audi A4 B7 1.9TDI 2007r. Kiedy auto jest na postoju z uruchomionym silnikiem od czasu do czasu je "zrywa", tak jakbym minimalnie, delikatnie dodał gazu na 0.5 sekundy. Wydaje mi się, że dzieje się tak częściej lub nawet tylko przy włączonej klimie. Jaka może być tego przyczyna? Wybieram się niebawem w dłuższą trasę i chcę wiedzieć czy muszę zwrócić na to większą uwagę. Bardzo proszę o pomoc :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To normalne jak klima sie zalacza wtedy obroty spadna i sie podniosa automatycznie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, tylko że dzieje się to cały czas kiedy klima jest włączona (kilka razy na minutę). Mam uszkodzony kompresor od klimy - hałasuje, podejrzewam, że łożysko - w każdym razie jest do wymiany. Czy jest możliwe, że uszkodzony kompresor jest powodem tych szarpnięć???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przeciesz kompresor nie chodzi caly czas tylko sie zalacza co chwile wiec co chwile na wolnych obrotach szarpnie motorem jesli masz wywalone lozysko to nie uzywaj klimy tylko to napraw ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli mimo uszkodzonego kompresora, takie szarpanie jest czymś normalnym?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy działaiacej klimie tak i właczonej :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak piszesz że to jest jak delikatne dodanie gazu na 0,5 sekundy to nie nazwał bym tego szarpaniem :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moim zdaniem to nie jest normalny objaw. Obroty powinny być stale i nie powinno być odczuwalne szarpanie motorem. U mnie nie ma takiego efektu. Wydaje mi się ze kompresor pracuje cały czas po załączeniu klimy. Przecież sprzeglo nie lapie i nie puszcza co chwilę, wiec czemu kompresor miałby się wylaczac ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kompresor nie obciąża non stop... Obciążenie większe jest podczas dobijania ciśnienia a później na chwilę obciążenie się zmniejsza i tak w kółko. Szarpanie nie jest normalne ale leciutka różnica w pracy spowodowana właśnie tym obciążeniem jak najbardziej. Jeśli szarpie to trzeba sprawdzić dlaczego ale nie oszukujmy się że jak włączymy bardziej prądożerne odbiorniki to altek ma więcej pracy i czułe ucho wyczuje lekką zmianę pracy. Teraz tylko nie wiemy czy faktycznie SZARPIE czy tylko LEKKO zmienia charakterystykę pracy.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.217.8.82 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa