Car Audio » Pilot do radia chorus , concert.
Odpowiedz do tematu
 
Adi202 napisał/a:
Diagnozę podepnij obojętnie w którym miejscu. Ważne jest tylko aby przewód K-Line był podłaczony do K-Line
Zrób fotkę wiązki kierownicy tak aby było widać przewody.
Wiadomo





Klakson to nie będzie ta wiązka dwupinowa z modułu?

[ Dodano: Sob 31 Sie, 2019 12:27 ]
Takie mam podłączenia u siebie. Mam więc klakson w kostce. Jak to teraz zrobić żeby było dobrze?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Klakson będziesz musiał wypiąć z wtyczki i podpiąć do modułu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli wypiąć brązowy i brązowo-niebieski. Ok tylko jak zrobić, żeby się pod taśmę podpiąć? Zostaną mi te dwa przewody nie podpięte do taśmy ( od strony auta). No i jak w samej kierownicy podłączyć klakson.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jaki masz nr przekaźnika (sterownika kierownicy multifunkcyjnej)

EDIT
Zrób fotkę taśmy - głównie chodzi o gniazdo (wtyk)
Możliwe, że uda się zrobić bez kombinacji z klaksonem. Taśma powinna mieć 7 pinów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
4B0 907 487 E -609
Po podpięciu wszystkiego mam błąd 01426 49-00 brak komunikacji , co może być nie tak ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Brak komunikacji między sterownikiem a modułem kierownicy. Brak zasilania lub brak Lin-bus.
Zrób fotkę tej taśmy i opisz jak to podłączyłeś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 

1 i @ poduszka ( tego nie ruszałem , 3 12v z pinu 12 sterownika czyli plus po zapłonie , 4 masa i 5 sterowanie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak wygląda druga strona taśmy od strony kierownicy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pierwszy post na tej stronie , przy kierze nic nie zmieniałem
Ps. Błąd ma oznaczenie E 221 może to coś podpowie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Pierwszy post na tej stronie , przy kierze nic nie zmieniałem
Ps. Błąd ma oznaczenie E 221 może to coś podpowie

Nie chodziło mi o wtyk wiązki tylko o gniazdo taśmy od strony kierownicy. Napisz lepiej że nie chce ci się ściągać kierownicy.
Co do E221 to już ci napisałem wyżej. E221 to moduł w kierownicy z którym nie ma komunikacji. Możesz mi choć napisać ile pinów ma ta taśma 5 czy 7 (10)?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jestem w aucie i kierę mam ściągniętą , piszę z samochodu , taśma 5-cio pinowa



O to chodzi ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, o to dokładnie mi chodziło. Teraz trzeba będzie się zastanowić co dalej, ponieważ są dwa rozwiązania.
Pierwsze to Audi które wymaga połączenia 7-mio pinowego, drugie to VW które wykorzystuje 5 pinów. Dokładnie te "plus 2 piny" to sam klakson. W Audi przewody klaksonu przechodzą przez taśmę do styków w kierownicy, natomiast w VW np Passat podłączone są do sterownika (przekaźnika) i dla tego wykorzystuje się tylko 5 pinów
Dwa pierwsze to obwód poduszki Airbag, i trzy pozostałe to zasilanie 12V i masa oraz Lin-Bus przewód którym nawiązana jest komunikacja między sterownikiem, a modułem w kierownicy.
Pin nr 9 w sterowniku jest odpowiedzialny za sterownie przekaźnika klaksonu. Jeżeli sterownik Audi będzie wyposażony w sterowanie klaksonem, to sukces murowany.
Krótko mówiąc masz nieodpowiednią taśmę.
Na początek proponuję skupić się na uzyskaniu komunikacji między sterownikiem a modułem i sprawdzić połączenia.
Wtyk od strony instalacji
1-Linbus
2-masa
3-12V
4 Airbag
5 Airbag
Wtyk przy poduszcze Airbag
1 Airbag
2 Airbag
3 12V
4 masa
5 Linbus
Jeżeli masz to dobrze połączone to któryś z modułów jest wadliwy lub ewentualnie jest niezgodny z drugim.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta taśma jest 10cio pinowa typowa dla rozwiązania Audi. https://allegro.pl/oferta/tasma-airbag-zwijak-audi-a6-c5-1j0959654ac-8435872853

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Klakson ,to pikuś już wiem jak to ugryść , problem z tą multi. Taśmę sprawdziłem omomierzem , wiązki też , czuli albo sterownik uwalony , albo ten w kierownicy ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moduł nie bangla, ponieważ nie podpiąłeś jego zasilania czyli te 2 przewody które wiszą sobie wolno. Brązowy masa, czarny 12V. Podepnij je na krótko i zdaj relacje.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.116.40.47 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa