Car Audio » Montaż AUX w przyciskach.
Odpowiedz do tematu
 Montaż AUX w przyciskach.
Witam
Chcę zdemontować maskownicę z tego panelu co jest radio, klimatronik i popielniczka.

Moim celem jest to aby zdjąć przycisk po prawej stronie (lewy) w tych na górze chce w nim zamontować złącze AUX i doprowadzić ją za pomocą wtyczki mini ISO na pin 8 do radia. Jak zdjąć ta maskownice aby nic nie połamać, nie uszkodzić. Internet o tym milczy nie dam rady nic znaleźć :/

Maskownica jedno częściowa jak na tym zdjęciu:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do demontażu tej zaślepki nie musisz demontować całego panelu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Próbowałem i nie dam rady bo mam wrażenie że zaraz pęknie. Ale jeśli zdemontuje całość to jak?? Od której strony się za to wziąć. Przy okazji zokleinuje dla nowszego wyglądu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Żeby to wyjąć wsadź coś płaskiego i cienkiego i podważ. To jest zwykła zaślepka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
luki921206 napisał/a:
Przy okazji zokleinuje dla nowszego wyglądu.

No to co innego. Odkręć zaślepki po bokach panela radia. Tam znajdziesz śruby. Reszta jest na zatrzaskach. Demontaż zaczynaj od dołu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam jeszcze pytanie polutowałem całość zmontowałem, Podpiołem w złączkę Mini iso w radiu Concert I.

18 pin masa
19 pin lewy kanał
20 pin prawy kanał

Co mam kliknąć na radiu aby cieszyć się muzyką z telefonu??? Czy o czymś zapomniałem.

Edit:
Doczytałem się że chodzi o: Pin 17. +12V sterowanie CD jeśli dobrze zrozumiałem ale pod co go podpiąć??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
luki921206 napisał/a:
Czy o czymś zapomniałem?

Tak. Bez tego ustrojstwa AUX nie zadziała. http://allegro.pl/adapter...5396182477.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli internet kłamie bo z tego co zrozumiałem trzeba z kostki a wziąć +12 na stałe i powinno chodzić

Obecnie mam coś takiego własnej roboty:
http://allegro.pl/wejscie...4905934010.html

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2015 11:39 ]
Adi202, czy to zadziała jak dopnę na pin 17 na stałe 12v czy nie? Bo jak nie to sobie daruje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic to nie da. Na pinie 17 masz remote dola zmieniarki. Po właczeniu radia pojawia się tam 12V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
ABY WEJŚCIE DZIAŁAŁO , RADIO MUSI DAĆ SIĘ PRZEŁĄCZYĆ NA
WEJŚCIE AUX

To jest cytat z aukcji. Co prawda nie mam w radiu Audi opcji AUX więc nie chcę mówić na 100% ale dedukuję że jak masz OPCJĘ AUX (może w nowszych modelach jest ale to nie nam tu na dole jest jeździć takimi autami xD ) to sobie możesz kupić takie gówienko i masz wyjście ale jak nie masz tej opcji to pozostaje Ci EMULATOR zmieniarki. Czyli układzik który "oszukuje" elektronikę radia i to myśli że fizycznie podpięta jest zmieniarka. A same podpięcia kabelków nie "oszuka" radia. Potrzebna jest elektronika która (bądź uprzejmy zauważyć na fotkach w aukcji) jest w propozycji Adiego.

Ja miałem do siebie też kupować takie coś ale jakoś do tej pory tego nie zrobiłem ale pamiętam że obczajałem ten temat kiedyś i właśnie chodziło o taki emulatorek. Adi też mi polecał kupić podobne ustrojstwo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Cytat:
ABY WEJŚCIE DZIAŁAŁO , RADIO MUSI DAĆ SIĘ PRZEŁĄCZYĆ NA
WEJŚCIE AUX

To jest cytat z aukcji. Co prawda nie mam w radiu Audi opcji AUX więc nie chcę mówić na 100% ale dedukuję że jak masz OPCJĘ AUX (może w nowszych modelach jest ale to nie nam tu na dole jest jeździć takimi autami xD ) to sobie możesz kupić takie gówienko i masz wyjście ale jak nie masz tej opcji to pozostaje Ci EMULATOR zmieniarki. Czyli układzik który "oszukuje" elektronikę radia i to myśli że fizycznie podpięta jest zmieniarka. A same podpięcia kabelków nie "oszuka" radia. Potrzebna jest elektronika która (bądź uprzejmy zauważyć na fotkach w aukcji) jest w propozycji Adiego.

Ja miałem do siebie też kupować takie coś ale jakoś do tej pory tego nie zrobiłem ale pamiętam że obczajałem ten temat kiedyś i właśnie chodziło o taki emulatorek. Adi też mi polecał kupić podobne ustrojstwo.
mam założony ten emulator i jakościa dźwięku to on nie grzeszy... nie ma to jak zmieniarka ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ooo to mnie zdziwiłeś... A piosenki masz w jakim bitrate? I czy to faktyczny bitrate zgrywany z bezstratnego? No bo myślałem że ta elektronika to tylko daje "wstęp" do radia/wzmacniacza a nie że też coś modzi przy samym pliku...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kupiłem http://allegro.pl/adapter...5453931638.html i mam problem. gdy odtwarzam co sec przerywa gdy luzuje brązowy przewód od masy zaczyna grac normalnie gdy wyłączę i włączę muszę zrobić to samo co wcześniej inaczej przerywa wina po mojej stronie czy coś z adapterem??? W radiu Concert masa na obudowę musi być podana oddzielnie czy jest brana z układu bo w jednej z kostek widzę to oznaczenie. Proszę o pomoc i szybka odpowiedz :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zostałem poproszony w PW o odezwanie się w tym temacie celem podbicia go. Niniejszym to czynię.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masa ma być oddzielnie podłączona.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 13.58.244.216 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa