Chiptuning i tuning mechaniczny » Czy warto zrobić chip'a ?
Odpowiedz do tematu
 Czy warto zrobić chip'a ?
Witam wszystkich posiadaczy audiczek ;) jeżdżę swoją kochaną a3 z 99 r z silnikiem diesla 1,9 tdi 110 km. Mam ochoę na trochę więcej i chciałem spytać o chip ?? Jestem zielony w tym temacie i dobrzeby było jakby mi doradził ktoś obyty ;) Najlepiej kilka osób. Czy takie chipowanie nie żyłuje silnika ? Jakie moge osiągnąć z tego wyniki w silniku ? Czy jest to zdrowe dla silnika ? Jakie sa wasze opinie ?? Pomóżcie !!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czy zdrowe? przy pewnie nie małym już przebiegu u ciebie sądze że nia.
dalej to zależy od innych podzespołów napędowych jak się to odbije na awaryjności+zużyciu.

też takie pytanie - po co? autko nie młode, na długo frajdy Ci to nie da,,,ie lepiej odkładać na coś mocniejszego, młodszego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie szukam czegoś mocniejszego, ale nie moge się rozstać z dieslem, po prostu to kocham . Dzięki za pomoc !

Postaw piwo autorowi tego posta
 
myśle,że po podkreceniu na 130 nic nie powinno sie stać, oczywiście jesli Twój silnik jest w takiej kondycji w jakiej być powinien, po taim zabiegu bedzie nieco zrywniejsze i bardziej ekonomiczne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1.9 TDI podkręcisz spokojnie do 130 - 140 PS bez żadnych modyfikacji poza chipem - wiem z bardzo dobrego źródła :mrgreen:
Zalet chipowania jest kilka: lepsza dynamika jazdy i przede wszystkim mniejsze spalanie (ale podobno tylko w trasie) i nie są to wartości jakieś kosmiczne, tylko zauważalne po pewnym okresie czasu. Spalanie w mieście może być podobno wyższe (plotki - jeśli bezpodstawne, to mnie poprawcie).

Silnik musi być w dobrym stanie, a wiadomo, że diesle są delikatne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja tam bym nie pękał - te motory dużo znoszą .
Ja mam w fordzie galaxy silnik z VW 1.9TDI AFN 110KM . Dołozyłem wtryski 216 + Program i wyszło mi na hamowni 148KM . Jeżdżę tak już rok i nic się nie dzieje a radość z jazdy ... super dynamika .
Polecam tylko programy robione konkretnie pod dane auto - nie gotowce bo wtedy może to się źle skończyć .

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Chiptuning i tuning mechaniczny 

[ IP: 18.227.114.125 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa