[100/C4] Wtrysk AAE
Na wstępie witam wszystkich,
mam bardzo szczegółowe i konkretne pytanie na które mimo wielogodzinnego szukania po sieci nie mogę znaleźć odpowiedzi a chodzi mi o jedną prostą rzecz: wtrysk paliwa w silniku AAE jednopunktowy ale mechaniczny czy elektroniczny?
Bo, że np. w takim ABK jest wielopunktowy elektroniczny idzie znaleźć bez problemu...
Pozdrawiam i liczę na rozwianie mych wątpliwości
dotyczy silnika 2.0 aae na monowtrysku jeżeli się nie mylę.
Monowtrysk jest elektromagnetyczny z założenia jednopunktowy.
Czyli zatem silniki AAE i ABK różnią się zasadniczo tym, że jeden jednopunktowy a drugi wielopunktowy?
tak jest.
AAE na monopoincie (tak zwanym) jeden centralny wtrysk na wszystkie cylindry
ABK na wielowtrysku/listwa - każdy cylinder ma swój wtryskiwacz.
A tak po prostu, choć wiadomo, że wiele zależy od kondycji konkretnego, który silnik jest "pewniejszy" AAE czy ABK?
podejrzewam że baza, czyli silnik, jest ta sama. Różnica jest w układzie dolotowym i wtryskowo/sterującym co daje ABK te 14km więcej.
co do trwałości tych silników - są poprostu DOBRE.